Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o siarce pęka

Zatoki siarki to bekanie, po których następuje zapach zgniłych jaj, spowodowany gazowym siarkowodorem.

Odskok jest sposobem na uwolnienie nadmiaru gazu przez układ trawienny. Gaz ten jest zwykle powietrzem, które dostaje się do ust lub jest produktem ubocznym bakterii rozkładających żywność.

Zbyt szybkie jedzenie lub picie może spowodować przedostanie się gazu przez usta. Innymi przyczynami mogą być nawyki, takie jak żucie gumy lub palenie. Picie napojów gazowanych to inny sposób, w jaki gaz jest pobierany do żołądka, a następnie wypuszczany z powrotem.

Szybkie fakty na temat beknięć siarki:

 • Pręty są zwykle nieszkodliwe i po prostu sygnałem, że w żołądku jest za dużo powietrza.
 • Nadmierne bekanie lub bekanie z nieprzyjemnym zapachem mogą być oznakami innego problemu.
 • Leczenie zapuklin siarki zazwyczaj wymaga leczenia podstawowej przyczyny.
 • Wiele domowych środków może zredukować lub wyeliminować zaskórniki siarki.

Przyczyny

Większość trzasków pachnie jadłem, który je spowodował lub obecną zawartością żołądka.

Wrzask siarki to po prostu beknięcie, któremu towarzyszy paskudny zgniły zapach jajka. Ten zapach przypomina gazowy siarkowodór (H2S).

Zatoki siarki są zazwyczaj spowodowane przez jedną z następujących sytuacji:

 1. Coś, co człowiek jadł: gaz siarkowodorowy powstaje, gdy bakterie w jamie ustnej i przewód pokarmowy rozkładają żywność. Może to spowodować śmierdzące bąki lub wzdęcia. Pokarmy, które mogą powodować wyskoki siarki, obejmują produkty wysokobiałkowe i piwo.
 2. Problemy żołądkowo-jelitowe: Typowa przyczyna zatapiania siarki jest problemem trawiennym. Stany, w tym zespół jelita drażliwego (IBS) i choroba refluksowa przełyku (GERD), mogą powodować, że gaz z żołądka unosi się jako potrzaski i refluks żołądkowy.

Kilka różnych bakterii, które mogą prowadzić do zatapiania siarki, może również wpływać na układ trawienny.

Infekcja górnego odcinka przewodu pokarmowego wywołana przez bakterię może powodować problemy, w tym wzdęcia, zgagę i zatoki siarki.

Mężczyzna odbił się

Inne problemy mogą powodować lub wiązać się z potrzaskami siarki. Obejmują one:

 • zatrucie pokarmowe
 • leki na receptę
 • naprężenie
 • niepokój
 • ciąża

Leczenie

Oprócz zdiagnozowanych problemów z układem trawiennym, istnieje wiele zmian w diecie, które osoba może podjąć, aby zmniejszyć lub wyeliminować niepożądany gaz, który powoduje zatapianie siarki.

Zielona herbata i herbaty ziołowe

Zielona herbata

Zieloną herbatę można pić jako pomoc w trawieniu. Może również pomóc ciału usunąć toksyny, co prowadzi do lepszego ogólnego stanu zdrowia.

Często zaleca się herbatę miętową, aby poprawić trawienie i wyeliminować nieświeży oddech, a picie przez cały dzień może ograniczyć bąble do minimum.

Herbata rumiankowa to kolejna ziołowa herbata, która może korzystnie wpływać na układ trawienny. Może to pomóc niektórym ludziom zredukować brzęczenie siarki i z czasem przysłużyć się systemowi odpornościowemu. Jeśli chcesz kupić herbatę z rumianku, istnieje doskonały wybór online, z tysiącami recenzji klientów.

woda

Picie wystarczającej ilości wody może znacząco wpłynąć na ogólny stan zdrowia i może w znacznym stopniu wpłynąć na kontrolowanie zatok siarki. Picie dodatkowej wody pomaga wyeliminować nieświeży oddech i chronić żołądek przed inwazją bakterii.

Posiadanie pełnej szklanki wody na kilka minut przed ciężkim posiłkiem może pomóc układowi trawiennemu radzić sobie z ciężkimi białkami i pokarmami bogatymi w siarkę.

miód Manuka

Miód z Manuka to medycznie aktywny miód zebrany z rodziny herbacianych drzewek. Miód może zabić potencjalnie zakaźne bakterie, takie jak (),,, oraz w jelicie i złagodzić objawy trawienne.

Miód z Manuka może również pomóc w ochronie wyściółki przewodu pokarmowego i złagodzić objawy zaburzeń, takich jak IBS.

Proszek do pieczenia

Spożywczy soda oczyszczona, wytworzona z wodorowęglanu sodu, jest naturalnym lekarstwem na wiele objawów problemów trawiennych, takich jak zgaga, ból wrzodu i nieświeży oddech. Picie małej łyżki sody oczyszczonej w wodzie może pomóc zrównoważyć soki żołądkowe i zmniejszyć zapach bąków.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to kolejny składnik, który niektórzy używają do zrównoważenia układu trawiennego i zmniejszenia objawów zaburzeń trawiennych. Uważa się, że kwas octowy w occie pomaga utrzymać bakterie w jelicie z zarastania.

Niektórzy ludzie odczuwają ulgę w niepożądanych problemach z trawieniem, wypijając łyżkę octu jabłkowego wymieszaną w szklance wody każdego dnia.

Zmniejsz ilość żywności wyzwalającej

Zmniejszenie spożycia żywności spustowej może znacznie pomóc złagodzić objawy zatopienia siarki.

Żywność wyzwalacza będzie się różnić w zależności od osoby. Na przykład czosnek i brokuły zawierają dużo związków siarki, ale nie wywołują reakcji u wszystkich. Produkty mleczne i niektóre rodzaje cukrów mogą wpływać na inne, ale nie wszystkie osoby.

Zmniejsz spożycie alkoholu

odmawiając alkoholu

Nadmierne spożycie alkoholu może być kolejnym winowajcą za potrzask siarki.

Przynajmniej spożycie alkoholu może zaburzyć efektywne trawienie w ciele i prowadzić do refluksu żołądkowego, który może wpływać na poparzenia siarki.

Niektórym może się wydawać, że ich objawy trawienne zostaną wyeliminowane, po prostu zmniejszając spożycie alkoholu.

Ogranicz napoje gazowane

Jeśli zapachy pachną jak siarka, dodanie większej ilości gazu do mikstury spowoduje zwykle bardziej brzydko pachnące bekanie. Zmniejszenie ilości napojów gazowanych, w tym napojów gazowanych i wody gazowanej, może powodować bąki.

Unikaj słodkich pokarmów

Cukier jest kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do zatapiania siarki. Cukier może karmić bakterie w jelicie, które powodują gromadzenie się siarkowodoru. Unikanie słodkich pokarmów może być wystarczające, aby zmniejszyć objawy u niektórych osób.

Unikaj dużych posiłków

Uwalnianie się gazów siarkowych może również wynikać z rozkładania przez system pokarmowy bardzo dużego lub bogatego w białko posiłku. Ograniczanie wielkości porcji lub jedzenie wolniej może pomóc w zmniejszeniu problemów z trawieniem.

Unikaj żywności o wysokiej zawartości konserwantów

Przetworzona żywność ma zazwyczaj wysoką zawartość konserwantów. Może obejmować pakowane produkty spożywcze, konserwy lub fast food.Wysoki poziom konserwantów może pogarszać objawy trawienne i potknięcia siarki. Wycinanie przetworzonej żywności z diety może pomóc poprawić układ trawienny.

Kiedy iść do lekarza

Może być konieczne skontaktowanie się z lekarzem, gdy pojawi się siarczek. Lekarz może udzielić wskazówek dotyczących wyboru diety lub przeprowadzić testy diagnostyczne.

Lekarze mogą również sugerować pośrednictwo bez recepty, takie jak leki zobojętniające sok żołądkowy, w celu zmniejszenia nadmiaru gazu.

Jeżeli zatoki siarki utrzymają się nawet po dokonaniu zmian w diecie, lub gdy burpty towarzyszą innym objawom, należy skonsultować się z lekarzem. Lekarze mogą pomóc określić, jakie problemy z trawieniem mogą kryć się za utrzymującymi się objawami.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: