Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: [email protected]

Zytiga – nowy lek na raka prostaty

Wyniki badania III fazy pokazują, że mężczyźni z zaawansowanym rakiem prostaty mogą znacznie skorzystać z nowego leku, octanu abirateronu, zwanego Zytiga.

Naukowcy odkryli, że lek utrzymuje jakość życia pacjentów, spowalnia rozprzestrzenianie się raka i opóźnia rozwój bólu i pogorszenie ogólnej kondycji pacjentów.

Podczas próby osobom przydzielonym do grupy placebo zezwolono na przejście na zytiga ze względu na korzystne wyniki. Według badacza Zytiga może zapewnić nowe opcje leczenia osobom cierpiącym na raka prostaty.

Charles J. Ryan, MD, profesor medycyny klinicznej na UCSF Helen Diller Rodzina Comprehensive Cancer Center oraz główny badacz w badaniu międzynarodowym, przedstawił studium w dniu 2 czerwca na 48. dorocznym spotkaniu American Society of Clinical Oncology w Chicago.

Ryan wyjaśnił:

„Lek ten wydłużał życie i dawał pacjentom więcej czasu, gdy nie odczuwali znacznego bólu z powodu tej choroby.

Jest to tymczasowa analiza, ostateczna analiza powinna być dostępna w 2014 r. Wydaje się jednak, że ten lek może stanowić podstawę do stosowania tego leku we wcześniejszym stadium raka prostaty, a jego korzyści mogą być dostarczane do w rezultacie znacznie większa populacja pacjentów. „
Rak prostaty jest drugą najbardziej rozpowszechnioną formą raka u mężczyzn. Każdego roku z powodu tej choroby umiera około 30 000 osób. Według naukowców około 33% pacjentów z rakiem prostaty nie wymaga leczenia, ponieważ ich rak nie powoduje przerzutów, podczas gdy inna trzecia pacjentów jest leczona i leczona. Jednak u niektórych pacjentów choroba nawraca po leczeniu i powoduje przerzuty do węzłów chłonnych, kości lub innych części ciała. Choroba może stać się śmiertelna, gdy przerzuty i odrzuci standardowe leczenie.

Eric J. Mały, MD, profesor UCSF i szef hematologii i onkologii w UCSF Helen Diller Rodzina Comprehensive Cancer Center, wyjaśnił: „Te wyniki są owocem wielu lat badań i będzie naprawdę zmienić sposób możemy dbać o pacjentów z zaawansowanym rakiem gruczołu krokowego Jest to wspaniały krok naprzód w postępach w leczeniu raka gruczołu krokowego i zapewnia zaawansowanym pacjentom z rakiem prostaty wszędzie ważną nową broń do walki z rakiem. „

Octan abirateronu został zatwierdzony przez U.S. Food and Drug Administration, w 2011 roku, u mężczyzn z rakiem prostaty, który choroba przerzuty i który był również odporny na standardową terapię hormonalną, znany jako kastracji odporne na raka prostaty (CRPC) i otrzymał chemioterapii docetakselu.

Badanie fazy III obejmowało 1 088 mężczyzn w 151 obiektach onkologicznych w Ameryce Północnej, Europie i Australii, których rak przerzekł i stał się oporny na początkową terapię hormonalną. Uczestnicy badania nie wykazywali istotnych objawów choroby i nie otrzymali jeszcze żadnej chemioterapii. Średnio u uczestników badania zdiagnozowano raka prostaty pięć lat wcześniej.

Pacjentów przydzielono do grupy otrzymującej produkt Zytiga w skojarzeniu z niskodawkowym prednizonem lub placebo. Jednak osobom, którym przypisano placebo, zaproponowano lek Zytiga po tym, jak lek wykazał opóźnienie w potrzebie chemioterapii i leków przeciwbólowych, poprawił przeżycie i jakość życia.

Ponadto naukowcy odkryli, że lek spowalnia rozprzestrzenianie się raka średnio o 16 miesięcy.

Ryan wyjaśnił:

„To badanie z dobrze tolerowany środek doustny spowolnienie postępu choroby, a jednocześnie pomaga opóźnić cierpienia i utrzymanie jakości życia u pacjentów z zaawansowanym rakiem prostaty. Są to cele, które są ruchome w kierunku w leczeniu raka. Leczenie zaawansowanej rak gruczołu krokowego przechodzi szybką transformację, a ten lek jest kluczowym składnikiem tej transformacji. „
Lek został opracowany przez Janssen Research & Development, LLC i działa poprzez blokowanie produkcji hormonów wytwarzanych przez raka, które stymulują jego wzrost. Lek należy stosować ostrożnie u osób, które w przeszłości miały zatrzymanie płynów, wysokie ciśnienie krwi, choroby sercowo-naczyniowe i niski poziom potasu we krwi.

Napisane przez Grace Rattue

Like this post? Please share to your friends: