Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Substancja chemiczna w czerwonym winie może zapobiegać rakowi

Uważa się, że substancja chemiczna znaleziona w czerwonym winie pomaga w zapobieganiu rakowi. Naukowcy z Uniwersytetu w Leicester badali działanie związku znajdującego się w czerwonych winogronach, zwanego resweratrolem, który ma wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych dla ludzi.

Najnowsze badania i wnioski zostaną przedstawione na Resveratrol 2012, konferencji na uniwersytecie, poświęconej prezentacji i dyskusji na temat dowodów 10 badań klinicznych resweratrolu od czasu poprzedniej konferencji, która odbyła się w Danii dwa lata temu. Pokaże lata badań nad skutecznością związku w zapobieganiu chorobom serca, raku i cukrzycy, a także w zaleceniach dotyczących przyszłych badań naukowych.

Korzyści płynące ze stosowania reservatrolu są znane od jakiegoś czasu, jednak nie ma wystarczających dowodów na poparcie tego twierdzenia, dlatego jego stosowanie nie jest obecnie zalecane. Poprzednie badanie dotyczące związku sugeruje, że resweratrol może prowadzić do leczenia chorób naczyniowych i metabolicznych.

Naukowcy z uniwersytetu stworzyli modele laboratoryjne, aby zidentyfikować jakiekolwiek korzyści z codziennej ilości resweratrolu w dwóch szklankach wina, stwierdzili, że dzienna ilość może zmniejszyć częstość nowotworów jelit o około 50%.

Red Wine Glas
Czerwone wino wydaje się mieć wiele korzyści zdrowotnych, oprócz ochrony przed kilkoma rodzajami raka

Jeden z organizatorów wydarzenia, profesor Karen Brown, członek University Biomarkers and Prevention Group, powiedział:

„Jest to druga konferencja, która skupia wszystkich światowych ekspertów w dziedzinie resweratrolu: Mamy fantastyczną linię obejmującą raka, choroby serca, cukrzycę, choroby neurologiczne i przedłużenie życia.
Ona dodała:

„Na Uniwersytecie w Leicester, chcemy zobaczyć, jak resweratrol może działać, aby zapobiec raka u ludzi. Po pokazano w naszych eksperymentach laboratoryjnych, które mogą zmniejszyć rozwój nowotworu Obecnie koncentrujemy się na określeniu mechanizmów jak resweratrol działa w komórkach ludzkich.”
Następnym krokiem jest przeprowadzenie szeregu badań klinicznych, aby zrozumieć więcej na temat substancji i wiedzieć, jaka ilość resweratrolu jest najbardziej skuteczny u ludzi, czy są jakieś leki, które reagują ze związkiem, a kto może pracować.

Profesor Brown powiedział: „Wiele osób ma resweratrol jako dodatek, ale w tej chwili nie wiemy, jak to działa lub na których może pracować aż do mamy więcej informacji – nie wiem nawet najlepszą dawkę należy podjąć . wykazano, że wysokie dawki resweratrolu może potencjalnie kolidować z innymi lekami z wszystkich ekscytujących nowych badań, które są gotowe -. zwłaszcza badań klinicznych. – mam nadzieję, że będziemy mieli jaśniejszy obraz w ciągu najbliższych kilku lat”

Badania nad czerwonym winem wykazały szereg korzyści zdrowotnych

Poniżej przedstawiono wyniki badań z całego świata dotyczących korzyści zdrowotnych związanych z czerwonym winem:

  • Naukowcy z Harvard Medical School stwierdzili, że czerwone wino ma właściwości przeciwzmarszczkowe. Kierownik badania, David Sinclair, powiedział: „Resweratrol poprawia zdrowie myszy na diecie wysokotłuszczowej i zwiększa długość życia”.
  • Naukowcy z Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles stwierdzili, że regularne spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko raka piersi, z wyjątkiem czerwonego wina. Umiarkowane, regularne spożywanie czerwonego wina zmniejsza ryzyko raka piersi.
  • Umiarkowane spożycie czerwonego wina zmniejsza ryzyko rozwoju otępienia – informują naukowcy z Loyola University Medical Center. Podkreślali, że konsumpcja musi być „umiarkowana”, ponieważ zbyt duże spożycie czerwonego wina ma odwrotny skutek. Kierownik badania, Edward J. Neafsey, powiedział: „Nie zalecamy, aby nieuczniacze zaczęli pić, ale umiarkowane picie, jeśli jest naprawdę umiarkowane, może być korzystne.”
  • Czerwone wino może chronić przed silnym poparzeniem słonecznym, ujawnili naukowcy z Uniwersytetu w Barcelonie w Hiszpanii. Wyjaśnili, że czerwone wino i pochodne winogron mają związek, który pomaga zmniejszyć szkodliwe działanie światła ultrafioletowego.
  • Zużycie czerwonego wina może chronić przed niektórymi oślepiającymi chorobami, takimi jak zwyrodnienie plamki związane z wiekiem i retinopatia cukrzycowa. Substancja w czerwonym winie zapobiega powstawaniu nowych naczyń krwionośnych w oku, zwanych angiogenezą
  • Konsumenci Red Wine Wine mogą być chronieni przed uszkodzeniem mózgu po udarze, naukowcy z Johns Hopkins University School of Medicine. Lider zespołu, dr Sylvain Doré, powiedział: „Nasze badanie dodaje dowodów na to, że resweratrol może potencjalnie budować odporność mózgu na udar niedokrwienny mózgu.”

Napisane przez Josepha Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: