Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Punkt G zidentyfikowany naukowo

Badanie opublikowane w The Journal of Sexual Medicine weryfikuje anatomiczne istnienie G-Spot. Do tej pory nigdy nie ustalono, czy punkt G rzeczywiście istnieje, mimo że kobiety zgłaszały obrzęk górnej, przedniej części pochwy podczas podniecenia seksualnego przez stulecia.

Po przeanalizowaniu przedniej ściany pochwy na 83-letnim trupie, dr Adam Ostrzenski z Instytutu Ginekologii w St. Petersburg, FL, był w stanie potwierdzić istnienie punktu G.

Ostrzenski znalazł dobrze nakreśloną strukturę worka umiejscowioną na tylnej (grzbietowej) błonie kroczowej, 16,5 mm od górnej części ujścia cewki moczowej, tworząc kąt 35 stopni z boczną (boczną) granicą cewki moczowej.

Stwierdził również, że punkt G ma 3 odrębne obszary, o wymiarach długości (L) 8,1 mm x szerokość (W) 3,6 mm do 1,5 mm x wysokość (H) 0,4 mm. Po tym, jak Ostrzenski usunął całą strukturę z sąsiednimi tkankami z marginesu, odkrył, że punkt G rozciągnięty jest od 8,1 do 33 m. Wnioskuje:

„Badanie to potwierdziło anatomiczne istnienie punktu G, co może doprowadzić do lepszego zrozumienia i poprawy funkcji seksualnych kobiet”.
Według Irwina Goldsteina, redaktora naczelnego czasopisma The Journal of Sexual Medicine, badanie kwestii zdrowia seksualnego kobiet ma kluczowe znaczenie.

On mówi:

„To studium przypadku pojedynczego zwłok dodaje do rosnącej literatury dotyczącej anatomii i fizjologii seksualnej kobiet”.

Czym jest punkt G?

G-Spot, znany również jako Gräfenberg Spot, to obszar pochwy o kształcie fasoli. Znaczna liczba kobiet informuje, że jest to strefa erogenna, która może stymulować silne pobudzenie seksualne, skutkując silnymi orgazmami i wytryskiem kobiecym.

Punkt G znajduje się od 1 do 3 cali w górę przedniej ściany pochwy, między otworem a cewką moczową – jest to obszar wrażliwy, który może być częścią żeńskiej prostaty.

Nie było zgody co do tego, czy punkt G istnieje w ogóle jako osobna struktura. Seksuolodzy często wyrażają obawy, że kobiety nie doświadczają tego, że G-Spot może postrzegać siebie jako dysfunkcjonalną.

Żeńska anatomia z g-spot-en

Napisane przez Grace Rattue

Like this post? Please share to your friends: