Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Picie kawy związane z nietrzymaniem moczu u mężczyzn

Mężczyźni, którzy spożywają około dwóch filiżanek kawy dziennie lub równoważną ilość kofeiny, są znacznie bardziej narażeni na nietrzymanie moczu lub „nieszczelny pęcherz” niż mężczyźni, którzy piją mniej lub wcale nie piją, wynika z nowych badań przeprowadzonych przez USA.

Starszy autor Alayne D. Markland, profesor z University of Alabama w Birmingham i jego koledzy, zgłasza swoje odkrycia w wydaniu internetowym 2 stycznia w The Journal of Urology.

W swoich informacjach ogólnych zauważają oni, że podczas kilku badań ustalili już związek między spożyciem kofeiny a nieszczelnymi nerkami pęcherza, dowody na takie powiązanie u mężczyzn są ograniczone.

Do swoich badań naukowcy wykorzystali wyniki ankiet krajowych z NHANES 2005-06 i 2007-08. To dało im dane na temat ponad 5000 Amerykanów w wieku 20 lat i więcej, z kompletnymi danymi dostępnymi na prawie 4000 z nich.

Badanie zgromadziło informacje na temat spożycia żywności i napojów, które umożliwiły naukowcom zbadanie spożycia kofeiny przez mężczyzn, pobór wody i całkowitą zawartość wilgoci w ich diecie.

Dane z ankiety zawierały również wskaźniki wskaźnika ciężkości nietrzymania moczu, dla których wartość 3 i powyżej jest oceniana jako umiarkowane do nietrzymania moczu (UI). Odczuwany do ciężkiego UI jest więcej niż kilka kropli wycieku moczu w ciągu miesiąca.

Po dostosowaniu się do innych potencjalnych wpływowych osób, naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy spożywali najwięcej kofeiny, mieli większe pęcherze niż ci, którzy spożywali najmniej lub wcale.

Ich analiza pokazuje, że mężczyźni, którzy spożywali 234 mg kofeiny dziennie, byli o 72% bardziej narażeni na umiarkowane lub ciężkie objawy kliniczne niż mężczyźni najmniej lub wcale.

Mężczyźni z codzienną dawką kofeiny wynoszącą 392 mg na dobę byli ponad dwukrotnie bardziej narażeni na problemy z pęcherzem moczowym.

Natomiast całkowite spożycie wody przez mężczyzn nie było związane z ich ryzykiem dla umiarkowanego do ciężkiego UI.

Naukowcy podsumowują:

„Zużycie kofeiny odpowiadające około 2 filiżankom kawy dziennie (250 mg) jest znacząco związane z umiarkowanie ciężkim UI w USA.”

Wzywają do dalszych badań, aby przyjrzeć się temu łączu.

Chociaż naukowcy nie ustalili, czy picie kawy powoduje problem nieszczelności męskiego pęcherza, Markland powiedział prasie: „To jest coś do rozważenia …”

Osoby, które mają problemy z nietrzymaniem moczu powinny zmodyfikować przyjmowanie kofeiny i myślę, że to część praktyki klinicznej „, mówi w oświadczeniu zgłoszonym przez Reuter’s Health.

Napisane przez dr Catharine Paddock

Like this post? Please share to your friends: