Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Naturalne środki na wysoki poziom cholesterolu

Cholesterol jest substancją tłuszczową we krwi. Istnieją dwa rodzaje cholesterolu. Prawidłowa równowaga między nimi jest potrzebna dla dobrego zdrowia.

Lipoproteiny o dużej gęstości (HDL) lub „dobry” cholesterol pomagają usunąć nadmiar cholesterolu z organizmu. Lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) lub „zły” cholesterol mogą powodować tworzenie się cholesterolu w tętnicach.

Niski poziom HDL lub wysoki poziom cholesterolu LDL zwiększa ryzyko choroby wieńcowej. Cholesterol LDL tworzy substancję zwaną blaszką w tętnicach serca. Z biegiem czasu, ta płytka może narastać, tworzyć skrzep i blokować tętnice serca. Może to spowodować ból w klatce piersiowej lub zawał serca.

Wysoki poziom cholesterolu zwykle oznacza zbyt dużo LDL. Nie ma żadnych objawów, więc wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że je mają. Wysokie stężenie cholesterolu może podwoić ryzyko chorób serca w porównaniu do normalnego poziomu.

W tym artykule przedstawiono niektóre naturalne środki, które mogą pomóc w poprawie równowagi dwóch rodzajów cholesteroli.

Zmiany stylu życia

Zmiany w stylu życia i naturalne suplementy mogą pomóc w zmniejszeniu lub kontrolowaniu poziomu cholesterolu u wielu osób. Stwierdzono, że następujące zmiany stylu życia zmniejszają ogólne ryzyko chorób serca poprzez obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i ciśnienia krwi.

Ćwiczenie

[dwie starsze kobiety, które się śmieją podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu]

Aktywność fizyczna jest dobrym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu LDL i ogólnego ryzyka chorób serca u danej osoby. Wytyczne aktywności fizycznej dla Amerykanów mówią, że ludzie powinni dążyć do 30 minut dziennie, 5 dni w tygodniu (2,5 godzin tygodniowo).

Chociaż 2,5 lub więcej godzin tygodniowo jest najlepsze, każda ilość ćwiczeń może pomóc w poprawie zdrowia. Jeśli dana osoba ma chorobę serca lub inne schorzenia, bezpieczne ćwiczenia powinny być omówione z lekarzem przed rozpoczęciem.

Zjedz zdrową dla serca dietę

Owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i produkty mleczne są podstawą zdrowej diety. Jednak jedzenie dobrych tłuszczów jest również ważne dla zdrowia serca i poziomu cholesterolu.

Dieta osoby powinna obejmować głównie tłuszcze nienasycone, takie jak te występujące w rybach, orzechach, nasionach, awokado i olejach roślinnych. Te nienasycone tłuszcze mogą poprawić zdrowie serca i obniżyć poziom cholesterolu.

Tłuszcze nasycone, występujące w wielu tłustych produktach zwierzęcych i przetworzonej żywności, powinny być ograniczone do mniej niż 10 procent dziennych kalorii.

Należy unikać tłuszczów trans znalezionych w niektórych opakowaniach i smażonych produktach spożywczych, ponieważ nie ma bezpiecznej ilości. Tłuszcze te mogą zwiększać ryzyko wysokiego cholesterolu i chorób serca.

Osiągnij zdrową wagę

Nadwaga może spowodować większe ryzyko chorób serca i wysokiego poziomu cholesterolu. Utrata nawet od 5 do 10 procent masy ciała ma zalety zdrowotne.

Regularne ćwiczenia i zdrowa dieta mogą pomóc w utracie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie obniżeniu poziomu cholesterolu. Ludzie powinni wybierać do jedzenia bogatych w składniki odżywcze i unikać wysokokalorycznych, pustych składników odżywczych niezdrowej żywności.

Naturalne suplementy

Chociaż niektóre naturalne suplementy są sprzedawane w celu zwalczania wysokiego poziomu cholesterolu, tylko kilka z nich zostało odpowiednio zbadanych.

Wyciąg z dojrzałego czosnku

[Ząbki czosnku]

Czosnek był używany w medycynie od czasów starożytnych i może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi. Artykuł w punktach przeglądu 39 badań, które wykazały, że wyciąg z dojrzałego czosnku może zmniejszyć poziom cholesterolu całkowitego i LDL.

Badania potwierdzają to, stwierdzając, że wyciśnięty ekstrakt czosnku obniżył całkowity cholesterol i LDL odpowiednio o 7 i 10 procent. Czosnek jest dobrze tolerowany, ale ludzie powinni omawiać przyjmowanie suplementów czosnkowych z lekarzami.

Siemię lniane

Siemię lniane to maleńkie nasiona zawierające rozpuszczalne błonnik, lignany i roślinne tłuszcze omega-3. Wszystkie te składniki mogą mieć wpływ na zdrowie tętnic lub poziom cholesterolu we krwi.

Te orzechowe aromaty mogą być używane do gotowania, pieczenia i koktajli, a ich zawartość błonnika może obniżyć poziom cholesterolu. Badanie wykazało, że napój z siemienia lnianego obniżył całkowity poziom cholesterolu i cholesterolu LDL odpowiednio o 12 i 15 procent.

Inne badanie wykazało, że mielone siemię lniane obniżyło poziom cholesterolu LDL o 15 procent w ciągu 1 miesiąca.

Ponieważ nasiona lnu są tak małe i mają twardą skorupę zewnętrzną, zaleca się zmielone siemię lniane w stosunku do całych nasion. Kiedy nasiona są mielone lub mielone, ciało jest lepiej w stanie wchłonąć składniki odżywcze w środku.

Rozpuszczalne błonnik

Większość Amerykanów nie spożywa wystarczającej ilości błonnika, co jest niezbędne do prawidłowego trawienia. Wykazano również, że błonnik obniża poziom cholesterolu LDL lepiej niż sama dieta niskotłuszczowa.

American Heart Association twierdzi, że błonnik rozpuszczalny obniża poziom cholesterolu LDL, podczas gdy nierozpuszczalny błonnik pomaga zmniejszyć ogólne ryzyko chorób serca. Rozpuszczalne włókno występuje w dużych ilościach w owsie. Inne dobre źródła błonnika rozpuszczalnego obejmują owoce, warzywa i rośliny strączkowe, takie jak fasola i groch.

Ludzie powinni jeść pełnoziarniste pieczywo i makarony oraz ograniczać „białe” lub rafinowane ziarna. Suplementy błonnikowe mogą również pomóc w zwiększeniu spożycia błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego.

Owoce głogu

[owoc głogu i sok]

Niektóre badania wykazały, że głóg może obniżać poziom cholesterolu we krwi. Liście, owoce i kwiaty głogu są używane od setek lat do leczenia dolegliwości sercowych, w tym wysokiego poziomu cholesterolu.

Chociaż głóg może być skuteczny, osoby z wysokim poziomem cholesterolu lub chorobami serca powinny zwrócić się do lekarza przed przyjęciem tego suplementu.

Może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, w tym wieloma lekami przepisywanymi na choroby serca.

Czerwony ekstrakt z ryżu drożdżowego: pozostają pytania bezpieczeństwa

Opublikowane wyniki badań wykazały, że czerwony ekstrakt z ryżu drożdżowego obniżył poziom cholesterolu LDL o 22 procent i cholesterolu całkowitego o 15 procent w ciągu 8 tygodni.

Jednak National Center for Complementary and Integrative Health ostrzega, że ​​może być trudno dowiedzieć się, czy czerwone suplementy ryżu drożdżowego są bezpieczne lub skuteczne.

Stwierdzono, że niektóre z tych produktów zawierają substancję czynną, która jest taka sama jak substancja występująca w leku obniżającym poziom cholesterolu, zwanym lowastatyną. Dlatego suplementy te mogą powodować takie same efekty uboczne i interakcje leków jak lowastatyna i nie są bezpieczne dla wszystkich.

Inne badane czerwone dodatki drożdżowe miały niewielki lub żaden składnik, ale nie wiadomo, czy suplementy te mogą obniżać poziom cholesterolu. Stwierdzono również, że niektóre czerwone dodatki z ryżem drożdżowym zawierają zanieczyszczenia, które mogą powodować niewydolność nerek.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie monitoruje czystości ani jakości suplementów, takich jak czerwony ekstrakt z ryżu drożdżowego. Tak więc, jeśli lekarz zaleca jego stosowanie, osoba powinna upewnić się, że kupuje ją z renomowanego źródła.

Inne produkty naturalne, takie jak kurkuma i guggul, mogą obniżać poziom cholesterolu, ale badania i badania nad nimi są ograniczone.

Ostrzeżenia

Aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność, ludzie powinni zapytać swojego lekarza, jakie naturalne środki będą najlepsze dla ich indywidualnego stylu życia i warunków zdrowotnych.

Wymienione powyżej zmiany stylu życia są często zalecane jako część planu leczenia obniżającego poziom cholesterolu.

Zioła i inne suplementy powinny jednak być stosowane wyłącznie za zgodą lekarza. Naturalne suplementy mogą przeszkadzać innym lekom lub powodować niechciane i niebezpieczne działania niepożądane u niektórych osób.

Like this post? Please share to your friends: