Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Baby’s Bliss Apple Gripe Water Recalled, Potencjalne zagrożenie dla zdrowia

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostrzega konsumentów, aby nie używali wody typu „Baby’s Bliss” o smaku jabłkowym, ponieważ może ona zostać skażona przez aparasit, który powoduje infekcję jelit.

Woda z przyczepnością zawiera kod 26952V i datę ważności oznaczoną jako 10/08 (dla października 2008 r.).

Jest sprzedawany jako plastikowa butelka o pojemności 4 oz wewnątrz kartonowego pudełka z logo Baby’s Bliss i nazwą produktu Gripewater Apple Flavour.

Zgodnie z informacjami FDA na etykiecie produktu znajduje się następujący tekst:

  • Baby’s Bliss. Zalecany pediatria Gripe Water. Smak Jabłkowy.
  • Ziołowe suplementy stosowane w celu złagodzenia dolegliwości żołądkowych i żołądkowych, często związanych z kolką, czkawką i ząbkowaniem.
  • Inne składniki: woda dejonizowana, gliceryna roślinna, fruktoza, naturalny aromat jabłkowy, kwas cytrynowy, wyciąg z bioflawonoidów i ekstrakt z nasion grejpfruta.
  • Dystrybucja: MOM Enterprises, Inc., San Rafael, CA 94903 USA.

FDA twierdzi, że konsumenci powinni wyrzucać wszelkie butelki produktu.

Produkt został rozprowadzony w całym USA przez MOM Enterprises Inc z San Rafael w Kalifornii. Firma wydała dobrowolne wycofanie z dystrybucji i punktów sprzedaży detalicznej. Produkt był również sprzedawany na całym świecie przez Internet.

W okresie od listopada 2006 r. Do września 2007 r. Zakupiono około 170 000 przedmiotów potencjalnie zagrożonych.

Przypomnienie i ostrzeżenie następuje po testach laboratoryjnych potwierdzonych w sierpniu na 6-tygodniowym dziecku w stanie Minnesota, które okazało się pozytywne dla cryptosporidium, pasożyta wywołującego infekcje jelitowe.

Najczęstsze objawy zakażenia przez cryptosporidium to: wodnista biegunka, odwodnienie, utrata masy ciała, bóle i skurcze żołądka, gorączka, nudności i wymioty.

Zazwyczaj pojawiają się w ciągu dwóch do dziesięciu dni po wprowadzeniu pasożyta do organizmu i trwają do dwóch tygodni.

Większość zdrowych osób wraca do zdrowia bez leczenia, ale infekcja może zagrażać życiu niektórych osób, takich jak kobiety w ciąży, dzieci i dzieci, które mogą poważnie zachorować na odwodnienie z powodu biegunki. Ludzie z osłabionym układem odpornościowym są również zagrożeni.

Jeśli Twoje dziecko lub dziecko wypił niedawno napój Baby’s Bliss Gripewater, Apple Flavour i którykolwiek z tych objawów, powinieneś zabrać je na wizytę u lekarza.

Jeśli Twoje dziecko lub dziecko niedawno wypiło produkt, ale nie wykazuje żadnych objawów, należy je bardzo uważnie monitorować, szczególnie pod kątem oznak, że biegunka może się rozwijać.

Według CDC, gdy dana osoba jest zarażona cryptosporidium (choroba nazywa się kryptosporydiozą), pasożyt żyje w jelitach i trawkach w kale.

Pasożyt ma zewnętrzną skorupę, która pomaga mu przetrwać na zewnątrz ciała swojego gospodarza przez długi czas. Powłoka chroni również przed środkami dezynfekującymi na bazie chloru, dlatego często znajduje się w wodzie rekreacyjnej w całych Stanach Zjednoczonych.

Cryptosporidium znajduje się również w wodzie pitnej i przez ostatnie 20 lat rozprzestrzeniło się, by stać się najczęstszą przyczyną chorób przenoszonych przez wodę u ludzi w Ameryce, gdzie zarówno pasożyt, jak i stan, który on powoduje, są powszechnie określane jako „krypto”.

Firma MOM Enterprises powiedziała, że ​​oferuje pełne zwroty pieniędzy w aplikacji Bliss Gripewater firmy Apple Flavoured Baby’s.

Firma i FDA obecnie badają przyczynę skażenia.

Konsumenci mogą dzwonić do FDA pod numer 1-888-723-3366 lub do firmy 1-877-457-4955.

Kliknij tutaj, aby uzyskać FDA.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat infekcji przez cryptosporidium (CDC).

Napisane przez: Catharine Paddock

Like this post? Please share to your friends: