Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

E-papierosy „mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku” – sugeruje badanie

Niedawno przeanalizowaliśmy szereg badań oceniających potencjalne szkody i korzyści płynące z e-papierosów. Teraz opublikujemy nowe opublikowane wyniki sugerujące, że używanie tych urządzeń może być bardziej szkodliwe niż korzystne.

e papieros i płyny

Elektroniczne papierosy, zwane również e-papierosami, są urządzeniami zasilanymi bateryjnie, które ogrzewają płynny roztwór, który może, ale nie musi zawierać nikotynę, w parę, która jest wdychana – lub „vaped” – przez użytkownika.

Urządzenia stały się popularną alternatywą dla tradycyjnych papierosów w ostatnich latach, po części z powodu przekonania, że ​​stanowią mniej ryzyka dla zdrowia niż zwykłe.

Korzystanie z e-papierosów szybko rośnie w Stanach Zjednoczonych. Jednak ten wzrost popularności jest kontrowersyjny – nie tylko ze względu na pytania badaczy dotyczące tego, czy vaping jest szkodliwe, ale także z powodu obaw, że nastolatki mogą używać e-papierosów jako bramy do regularnego palenia.

Urząd ds. Żywności i Leków zakazał sprzedaży e-papierosów osobom poniżej 18 roku życia. Potrzebne są jednak dodatkowe dowody naukowe, aby poinformować publiczną debatę na temat skutków e-papierosów na poziomie populacji.

Niedawne badania donoszą, że nastolatki, które używały e-papierosów, miały trzykrotnie więcej toksycznych związków w swoich ciałach niż nastolatki, które nigdy nie brały.

I kolejny, niedawno napisany przez nas dokument naukowy sugeruje, że cewki grzewcze w e-papierosach mogą przyczyniać się do wysokiego poziomu toksycznych związków.

Autorzy tego artykułu stwierdzili, że małe ilości toksycznych metali występowały w płynnych roztworach w dozownikach do napełniania e-papierosów, ale te poziomy były znacznie wyższe w roztworach, które już zostały podgrzane w e-papierosach.

Autorzy wyjaśniają, że to odkrycie wskazuje, że to właśnie cewki grzewcze – a nie same roztwory – są głównym źródłem toksycznych metali.

„Więcej szkód na poziomie populacji niż korzyści”

W nowym badaniu przeanalizowano dane, które zostały zaczerpnięte z liczebności spisu, poprzednio opublikowanej literatury naukowej oraz badań dotyczących zdrowia publicznego i używania tytoniu.

Autorzy badania rozważyli względne szkody związane z używaniem e-papierosów i porównali je z paleniem zwykłych papierosów.

Naukowcy wywnioskowali, że używanie e-papierosów jest obecnie powiązane z większymi szkodami na poziomie populacji niż korzyści.

Co więcej, autorzy zauważają, że e-papierosy mogą spowolnić lub odwrócić znaczną redukcję palenia wśród młodych ludzi, od lat 90. XX wieku.

Główny autor Samir Soneji – profesor nadzwyczajny w Dartmouth Institute for Health Policy and Clinical Practice w Dartmouth College w Lebanon, NH – mówi, że chociaż branża tytoniowa wprowadza na rynek e-papierosy jako narzędzie do rzucania palenia, stosunkowo niewielu użytkowników e-papierosów może rzucić palenie z powodzeniem. Zamiast tego, używanie e-papierosów może w rzeczywistości prowadzić do osób palących.

„E-papierosy mogą doprowadzić do utraty ponad 1,5 miliona lat życia, ponieważ ich użycie może znacznie zwiększyć liczbę nastolatków i młodych dorosłych, którzy ostatecznie stają się palaczami papierosów”.

Samir Soneji

Autorzy zalecają podjęcie wysiłków na poziomie krajowym, stanowym i lokalnym w celu ograniczenia stosowania e-papierosów wśród młodzieży. Może to obejmować mniejszy dostęp do e-papierosów mniej atrakcyjnych dla nastolatków, takich jak „przyjazne dzieciom smaki owocowe”.

„E-papierosy prawdopodobnie spowodują więcej szkód dla zdrowia publicznego niż korzyści dla zdrowia publicznego”, podsumowuje Soneji, „chyba że można znaleźć sposoby na znaczne zmniejszenie liczby nastolatków i młodych dorosłych, którzy vape i zwiększyć liczbę palaczy, którzy używają e-papierosów do skutecznie rzucić palenie. „

PLMedBook