Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy twaróg jest dla ciebie dobry?

Twaróg od dawna jest ulubionym miejscem wśród sportowców i osób, które próbują obserwować swoją wagę. Łagodny i świeży, wyprodukowany ze zsiadłego mleka. Po opróżnieniu skrzep jest płukany w celu usunięcia resztek kwasów, nadając twardzielowi słodszy smak.

Twaróg jest bogaty w białko, ma stosunkowo niską zawartość tłuszczu i jest bogaty w wapń, witaminy z grupy B i witaminę A.

Korzyści

Tabela odżywiania twarogów.

Twaróg jest doskonałym źródłem wapnia, minerału, który odgrywa ważną rolę w zdrowiu zębów i kości, a także w zapobieganiu osteoporozie. Pomaga również regulować ciśnienie krwi, a nawet może odgrywać rolę w zapobieganiu niektórym nowotworom, takim jak rak prostaty.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko jest w letargu, rozważ dodanie do swojej diety twarogu. Według badań z 2005 r. Małe dzieci, które jedzą więcej produktów mlecznych, takich jak twarożek i mleko, mają więcej energii.

Zespół metaboliczny to grupa stanów obejmująca wysoki poziom cukru we krwi, który jest poważnym problemem dla osób chorych na cukrzycę. Brytyjskie badanie wykazało, że spożywanie produktów mlecznych, takich jak twarożek, może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu metabolicznego u mężczyzn, u których występuje cukrzyca, i którzy nie chorują.

Twaróg może być również pomocny w promowaniu odchudzania. Badania pokazują, że dieta, w tym serek wiejski – wraz z większą ilością owoców, warzyw, pełnych ziaren i olejów roślinnych – może być bardzo skuteczna w osiąganiu i utrzymywaniu utraty wagi. W innym badaniu wyższe spożycie białka i produktów mlecznych, takich jak twaróg, pomogło nadwadze i otyłym kobietom przed menopauzą osiągnąć trwałą utratę tłuszczu i przyrost masy mięśniowej.

Niektóre marki twarogu obejmują kultury fermentowane lub żywe, znane jako probiotyki. Lactobacillus GG jest specyficznym typem probiotyku, który okazał się mieć duże korzyści zdrowotne. Najbardziej znaną zaletą spożywania pokarmów zawierających probiotyki jest to, że pomaga w zdrowiu jelita.

Twarogowy jest bogaty w wapń, chociaż ostatnie badania nie wykazały związku między wzrostem spożycia nabiału u dzieci i młodzieży oraz zwiększoną mineralizacją kości.

Twarogowy jest zwykle podawany na świeżo i nigdy się nie starzeje. Różne odmiany smaków i wielkości twarogu mogą być tworzone w zależności od poziomu tłuszczu w mleku.

Ryzyka

Twaróg w misce z jagodami.

Wapń może być dobry dla kości i zębów, ale sodu (sól) nie jest. Według jednego z badań, wysoka zawartość sodu w serze – 696 mg na filiżankę – może zrównoważyć pozytywny wpływ wapnia na ciśnienie krwi.

Sam wapń może być również niezdrowy w dużych ilościach, wynika z niektórych badań.

Jedno z badań wykazało, że wysokie spożycie mleka lub wapnia zwiększa ryzyko raka prostaty. Dane na ten temat są mieszane.

Jeśli obawiasz się raka prostaty, omawiaj nabór z lekarzem.

Leczenie raka

Medycyna niekonwencjonalna i specjalne diety od dawna stosowane są w leczeniu chorób takich jak rak, choć nie zawsze z pozytywnymi skutkami.

Protokół Billa Hendersona (BHP) to dieta, która twierdzi, że leczy raka, zwiększając spożycie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych poprzez olej lniany i twarożek. The Memorial Sloan Kettering Cancer Center twierdzi, że nie ma dowodów na to, że ten schemat działa i ostrzega go przed leczeniem raka.

Na wynos

Twaróg jest bogaty w białko, witaminy i minerały takie jak wapń, które są ważnymi składnikami odżywczymi dla dobrego zdrowia. Sód w twarogu może jednak przeciwdziałać korzyściom. Podobnie jak w przypadku czegokolwiek, moderacja jest kluczowa.

Like this post? Please share to your friends: