Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy ocet jabłkowy może wyleczyć ból głowy?

Bóle głowy są powszechną uciążliwością dla większości ludzi. Istnieje wiele twierdzeń na temat zalet octu jabłkowego, od poprawy trawienia do pomocy w leczeniu bólów głowy.

Czy ocet jabłkowy jest skuteczny w leczeniu bólów głowy, nie jest jeszcze naukowo udowodnione, ale nadal jest chwalony przez wielu jako naturalny zabieg, który może zrobić niewiele szkód. W tym artykule przyjrzymy się dowodom.

Korzyści z octu jabłkowego na bóle głowy

Ocet jabłkowy na bóle głowy

Surowy, niefiltrowany ocet jabłkowy może zawierać żelazo, potas i wapń. Zarówno minerały, jak i kwasowość w occie jabłkowym mogą pośrednio pomóc w bólach głowy.

Ocet jabłkowy może również pomóc w trawieniu, co może pomóc w zapobieganiu bólowi głowy spowodowanemu problemami trawiennymi.

Jedno z badań wykazało, że ocet jabłkowy obniża poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą. Ta korzyść może pomóc regulować skoki cukru we krwi, które czasami powodują bóle głowy.

Jednak ludzie z cukrzycą powinni porozmawiać z lekarzem przed użyciem octu jabłkowego na ich objawy.

Uważa się również, że wdychanie odparowanego octu jabłkowego może pomóc oczyścić zatoki i złagodzić bóle głowy zatok.

Jak działa ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy nie wpływa bezpośrednio na ból głowy w sposób, w jaki działa przeciwbólowy środek przeciwbólowy.

Bóle głowy mogą mieć różne przyczyny, od alergii i problemów trawiennych po stres i wysokie ciśnienie krwi. Uważa się, że jabłecznik działa na podstawową przyczynę bólu głowy.

Odwodnienie jest kolejną częstą przyczyną bólu głowy. Chociaż wiele osób pije dużo płynów w ciągu dnia, nie wszystkie płyny działają tak samo w organizmie.

Ciecze z dużą ilością kofeiny lub słodzone napoje mogą sprawić, że ciało będzie bardziej głodne. Dodanie octu jabłkowego do wysokiej szklanki wody może zwiększyć liczbę minerałów w wodzie, pomagając w utrzymaniu nawodnienia i potencjalnie zmniejszając ból głowy.

Ocet jabłkowy ocet domowy

Ocet jabłkowy ma silny smak, szczególnie dla tych, którzy nie są do niego przyzwyczajeni. Najbardziej podstawowy przepis na ocet jabłkowy to:

 • 1 łyżeczka (łyżeczka) octu jabłkowego
 • 12 uncji (oz) wody

W razie potrzeby osoba może wypić tę mieszankę, aby ulżyć w bólu głowy.

Istnieje wiele smaczniejszych sposobów na dodanie octu jabłkowego do domowego środka, w tym:

Zimny ​​tonik jabłkowy

Zastąpienie połowy wody w podstawowej recepturze sokiem jabłkowym może zmniejszyć silny kwaśny aromat napoju. Niektóre osoby mogą wybrać osłodzić je miodem.

 • 8 uncji wody
 • 8 uncji soku jabłkowego
 • 1 łyżka octu jabłkowego
 • 1 łyżeczka miodu (opcjonalnie)

Osoba powinna dodawać składniki do dużej szklanki i mieszać w razie potrzeby, a następnie pić, w razie potrzeby, na objawy.

Ciepły napój z miodem cayenne

Pieprz cayenne w tym napoju dodaje mu pikantnego kopa, a słodzi się go miodem.

 • 8 uncji ciepłej wody
 • 1 czubata łyżeczka miodu
 • 1 łyżeczka octu jabłkowego
 • odrobina proszku z cayenne

Składniki należy mieszać w odpornym na ciepło kubku i pić w razie potrzeby.

Kąpiel Sinus

Ten przepis nie powinien być pijany, ale używany jako łaźnia parowa, aby pomóc usunąć zatoki.

 • 3 szklanki przegotowanej wody
 • 2 uncje octu jabłkowego
 • duża miska lub miska żaroodporna
 • duży ręcznik

Dodaj ocet jabłkowy do przegotowanej wody, a następnie usuń go ze źródła ciepła. Umieszczając ręcznik na głowie i garnku, wdychaj parę przez 5 minut, w razie potrzeby.

Zagrożenia i powikłania

ocet jabłkowy w szkle i miska obok duże jabłko na stole

Ocet jabłkowy należy zawsze rozcieńczyć. Chociaż może zawierać mniej kwasu niż biały ocet, nadal jest bardzo kwaśny.

Kwas ten może z czasem uszkodzić gardło lub rozbić szkliwo zębów. Może również poparzyć skórę po dłuższym okresie kontaktu.

Osoby chore na cukrzycę mogą chcieć uniknąć octu jabłkowego, z wyjątkiem sytuacji, gdy oni i ich lekarz bezpośrednio monitorują ich wpływ na stężenie cukru we krwi.

Ocet jabłkowy jest również uważany za powolny trawienie. Może to powodować problemy dla osób, które mają już powolny czas trawienia. Każdy, kto ma wątpliwości, powinien porozmawiać z lekarzem o możliwych interakcjach lub komplikacjach, jakie może mieć ocet jabłkowy.

Inne lekarstwa na bóle głowy

Istnieje wiele różnych metod leczenia bólów głowy, które są łatwo dostępne w domu. Obejmują one:

 • Picie większej ilości wody: Woda może utrzymywać osobę nawodnioną i łagodzić bóle głowy spowodowane odwodnieniem.
 • Leki dostępne bez recepty: Niektóre typowe leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen (Advil), aspiryna (Bayer) lub acetaminofen (tylenol), mogą pomóc w łagodzeniu bólu głowy.
 • Ograniczanie stresu: Stres i lęk mogą powodować u niektórych osób bóle głowy, więc znalezienie sposobów na zmniejszenie stresu może zmniejszyć objawy.
 • Drzemanie: Krótka drzemka pozwala ciału odprężyć się i złagodzić napięciowy ból głowy.
 • Używanie poduszki grzejnej: Podkładka grzewcza może przynieść świeżą krew do głowy, szyi i ramion, aby zmniejszyć ból głowy.
 • Używanie fajnych opakowań: fajna paczka z tyłu szyi i ramion działa lepiej niż poduszka grzewcza dla niektórych osób.
 • Aromaterapia: Olejek lawendowy i olejek miętowy mogą u niektórych osób złagodzić bóle głowy.

Na wynos

Istnieje niewiele dowodów naukowych bezpośrednio potwierdzających twierdzenie, że ocet jabłkowy może leczyć bóle głowy. Wiele osób często otrzymuje ulgę od picia rozcieńczonego octu jabłkowego, co może być spowodowane dodatkowymi korzyściami zdrowotnymi.

Każdy, kto doświadcza regularnych bólów głowy powinien zgłosić się do lekarza w celu uzyskania właściwej diagnozy i wskazówek dotyczących leczenia. Lekarz może zalecić redukcję stresu, alternatywne terapie lub leki na receptę.

Ocet jabłkowy można nabyć w wielu sklepach ze zdrową żywnością oraz w Internecie.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: