Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wyprysk z dzieciństwa, astma może zostać złagodzona dzięki nowemu leczeniu

Nowe badania, opublikowane w tym wydaniu, przedstawiają nowe podejście do leczenia wyprysku atopowego i zapobiegania pogorszeniu się astmy, która czasami pojawia się u dzieci.

mała dziewczynka wprowadzenie krem ​​na ramieniu

Atopowe zapalenie skóry, zwane również egzemą, występuje u 15 do 20 procent dzieci i od 1 do 3 procent dorosłych na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych od 10 do 20 procent dzieci w wieku 10 lat i starszych cierpi na atopowy wyprysk atopowy, a warunek dotyczy 28 milionów Amerykanów.

Choroba występuje częściej u dzieci, a niektóre z dotkniętych nią dzieci rozwijają się w późniejszym okresie życia z alergicznym nieżytem nosa lub astmą. Nazywa się to „marszem atopowym” – zjawiskiem, którego przyczyny, mechanizmy, a także sposoby zapobiegania temu zjawisku przez lata zagadkowały badaczy.

Teraz nowe badanie przybliża nas do zrozumienia marszu atopowego, ponieważ naukowcy z VIB Ghent University we Flandrii w Belgii szukali lekarstwa na astmę i atopowe zapalenie skóry.

Zespół prowadzili dr Julie Deckers, prof. Karolien De Bosscher i prof. Hamida Hammad – wszyscy z Centrum Badań nad Zapaleniem Uniwersytetu w Ghent.

Studiowanie marszu atopowego u myszy

Dr Deckers i współpracownicy stworzyli model myszy z marszu atopowym, w którym gryzonie były narażone na wielokrotne przenikanie roztoczy kurzu przez skórę, a także płuca. Roztocza kurzu domowego wywołują zarówno egzemę, jak i astmę.

Naukowcy chcieli sprawdzić, czy „ulga w zapaleniu skóry przez glukokortykoidy i agonistów PPARγ może wpływać na dalszy rozwój astmy”.

Glukokortykoidy i agoniści gamma PPAR to dwa związki przeciwzapalne, które naukowcy podawali miejscowo myszom.

Po pierwsze, ich badania ujawniły więcej wglądu w złożony rozwój marszu atopowego. „Zgodnie z przewidywaniami”, wyjaśnia główny naukowiec, „nasz test wykazał, że zapalenie skóry wywołane roztoczami kurzu domowego prowadzi do zaostrzenia poziomów alergicznego zapalenia dróg oddechowych.”

„Ku naszemu zdziwieniu,” kontynuuje dr Deckers, „ta reakcja znacznie różni się od reakcji na bezpośredni kontakt roztoczy kurzu domowego z płucami bez wcześniejszego stanu zapalnego skóry, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć złożoność atopii. marsz – dodaje naukowiec.

„Potencjalny lek” na wyprysk z dzieciństwa

Jeśli chodzi o wpływ połączonych związków przeciwzapalnych na oba warunki, było to również dość skuteczne.

„Łączna aktywacja skórna [glukokortykoidów i agonistów gamma PPAR] zmniejszyła stan zapalny skóry w większym stopniu w porównaniu z pojedynczą aktywacją” – napisali autorzy.

„Połączona terapia skutecznie złagodziła [atopowe zapalenie skóry], ale była niewystarczająca w zapobieganiu alergicznej reakcji astmatycznej w płucach” – mówi dr Deckers.

Dokonano tego przez przeciwdziałanie odpowiedzi tak zwanych komórek pomocniczych T typu „T” – typ komórki odpornościowej.

„Leczenie znacznie zmniejszyło nasilenie astmy poprzez przeciwdziałanie jednemu aspektowi swoistej odpowiedzi immunologicznej w płucach, w ten sposób terapia jest silnym lekarstwem na alergiczne zapalenie skóry i zaostrzenie marszu atopowego”.

Dr Julie Deckers

W przyszłości naukowcy starają się przedstawić wyniki badań klinicznych u ludzi, a jednocześnie pracować nad opracowaniem nowych terapii, które mogłyby skutecznie powstrzymać rozwój marszu atopowego.

Ani atopowe zapalenie skóry, ani astma nie są znane, więc potrzeba strategii profilaktycznych dla tych chorób pozostaje tragiczna.

Like this post? Please share to your friends: