Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy czerwony żeń-szeń może pomóc w leczeniu zaburzeń erekcji?

Wydajność seksualna wpływa na zaufanie i relacje międzyludzkie. Kiedy mężczyzna ma trudności z zaburzeniami erekcji, może to wpłynąć na kilka aspektów jego życia.

Zaburzenia erekcji (ED) występują wtedy, gdy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać erekcji przez wystarczająco długi czas, aby podtrzymać aktywność seksualną. ED jest najczęstsze wśród mężczyzn w wieku 75 lat i starszych, według Amerykańskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych (AAFP). Jednak mężczyźni mogą doświadczać zaburzeń erekcji w młodszym wieku.

ED może wystąpić w wyniku upośledzenia przepływu krwi, stanów psychicznych lub innych stanów medycznych, które mają wpływ na jeden lub oba te czynniki.

Chociaż dostępne są leki na receptę, jednym z preparatów ziołowych zgłaszanych w leczeniu tej choroby jest czerwony żeń-szeń. Jednak przed użyciem zioła należy podjąć wiele rozważań w celu leczenia zaburzeń erekcji.

Co to jest czerwony żeń-szeń?

żeń-szeń

Czerwony żeń-szeń lub koreański lek ziołowy. Jest szeroko stosowany w leczeniu wielu stanów, w tym zaburzeń erekcji.

Czerwony żeń-szeń jest najstarszą formą ziół i nie jest zbierany, dopóki roślina nie osiągnie co najmniej 6 lat. Świeży żeń-szeń ma 4 lata lub młodsze.

Roślina jest korzeniem, które ma łodygi, które przypominają ludzkie ciało, z ramionami i nogami. Praktycy i producenci suplementów ziołowych mogą przygotować czerwony żeń-szeń jako herbatę lub w postaci tabletek do sprzedaży.

Jak czerwony żeń-szeń może pomóc ED?

Naukowcy nie znają dokładnego mechanizmu, dzięki któremu czerwony żeń-szeń może pomóc ED.

Uważa się, że czerwony żeń-szeń wywołuje wpływy hormonalne podobne do testosteronu. Jednak naukowcy zmierzyli poziom testosteronu u mężczyzn przyjmujących czerwony żeń-szeń i zwykle nie zwiększają.

Inne możliwe mechanizmy działania obejmują zwiększenie poziomu tlenku azotu, który rozluźnia mięśnie prącia i wspomaga przepływ krwi. Naukowcy wciąż nie są pewni, czy te lub inne przyczyny mogą zmniejszyć objawy ze strony lekarza.

Badania dotyczące czerwonego żeń-szenia i ED

W 2008 r. Analiza badań dotyczących czerwonego żeńszenia i ED wykazała, że ​​w sześciu zbadanych badaniach odnotowano poprawę w zakresie erekcji w porównaniu z placebo. Jednak naukowcy napisali, że potrzebne są badania naukowe na większą skalę.

Inne badanie opublikowane w badaniu 119 mężczyzn z łagodną do umiarkowanej ED. Uczestnicy brali 350 mg (mg) czerwonego żeń-szenia cztery razy dziennie lub placebo przez 8 tygodni.

Pod koniec badania naukowcy odkryli, że przedwczesny wytrysk zmniejszył się, a sprawność seksualna poprawiła się u tych, którzy przyjmowali czerwony żeń-szeń.

Czerwony żeń-szeń jest sprzedawany w wielu różnych preparatach, w tym w postaci kremu i tabletek. Według Amerykańskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych (AAFP), przyjmowanie 900 mg czerwonego żeń-szenia trzy razy dziennie może poprawić erekcję. Jednak AAFP stwierdza, że ​​mężczyźni nie zgłaszali zwiększonego doświadczenia seksualnego podczas przyjmowania czerwonego żeń-szenia.

Efekty uboczne czerwonego żeń-szenia

Jednym z efektów ubocznych czerwonego żeń-szenia może być bezsenność. Inne efekty, które czasami występują, to bóle głowy, niestrawność i zaparcia.

Badacze nie mają wielu danych na temat długotrwałych skutków przyjmowania czerwonego żeń-szenia. Jednak nie istnieją obecnie zgłaszane interakcje leków, zgodnie z.

Inne możliwe korzyści zdrowotne

Praktycy tradycyjnej medycyny chińskiej wykorzystali czerwony żeń-szeń, aby przygotować tonik przeznaczony do zwiększenia energii osoby. Roślina z żeń-szenia zawiera związki znane jako ginsenozydy, które uważane są za mające korzystny wpływ na organizm ludzki.

czerwony żeń-szeń może pomóc koncentracji

Według National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH) dodatkowe korzyści związane ze stosowaniem czerwonego żeń-szenia obejmują:

  • poprawa ogólnego samopoczucia
  • zwiększenie wytrzymałości fizycznej
  • lecznicze zaburzenia zdrowia, takie jak problemy z sercem i układem oddechowym
  • poprawa koncentracji
  • zmniejszenie częstości występowania przebytych uderzeń menopauzy
  • spowolnienie procesu starzenia

Jednak NCCIH zwraca uwagę, że obecnie nie ma badań, które ostatecznie wspierałyby żeń-szenia jako leczenie każdego rodzaju schorzenia. Obejmuje to ED.

Inne możliwe metody leczenia zaburzeń erekcji

Ponieważ wiele czynników może przyczyniać się do zaburzeń wzwodu, ważne jest, aby mężczyźni widzieli lekarza, który opracowałby potencjalne przyczyny. Jest to szczególnie ważne, jeśli przyczyną może być zmieniony przepływ krwi z wysokiego ciśnienia krwi.

Lekarz może często wydawać zalecenia dotyczące zmian stylu życia i przepisywać leki w celu zmniejszenia częstości występowania zaburzeń erekcji. Przykłady wielu terapii i zmian związanych z zaburzeniami erekcji obejmują:

Różne formy czerwonego żeń-szenia.

  • Zmiany w stylu życia: rzucenie palenia, ograniczenie spożycia alkoholu, zwiększenie aktywności fizycznej i zaprzestanie nielegalnego zażywania narkotyków mogą pomóc zmniejszyć objawy zaburzeń erekcji.
  • Wsparcie dla zdrowia psychicznego: Doradztwo w zakresie pomocy mężczyźnie w zmniejszeniu lęku i stresu lub poprawieniu jego relacji ze swoim partnerem może pomóc osobom zmagającym się z zaburzeniami wzwodu.
  • Leki na receptę: przyjmowanie niektórych leków na receptę może poprawić przepływ krwi i zmniejszyć częstość zaburzeń erekcji. Przykłady tych leków obejmują sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis) i wardenafil (Levitra).
  • Leki wstrzykiwane: Czasami mężczyzna może wstrzykiwać leki, które spowodują erekcję. Przykłady obejmują alprostadil (Caverject, Edex). Leki te poszerzają naczynia krwionośne, powodując erekcję.

Oprócz tych leków, niektórzy mężczyźni mogą przyjmować inne alternatywne leki oprócz czerwonego żeń-szenia. Jednym z przykładów jest yohimbe, ziołowy suplement.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostrzega przed zamawianiem suplementów diety, które mogą zmniejszyć częstość występowania zaburzeń erekcji. Chociaż produkty mogą obiecać „całkowicie naturalne” alternatywy dla leków na receptę, mogą zawierać niepożądane składniki, które mogą być szkodliwe.

W teście 17 całkowicie naturalnych produktów reklamowanych w celu redukcji ED, 6 z 17 produktów zawierało substancje podobne do Viagry.

W innym przykładzie FDA dokonała przeglądu suplementu o nazwie Ginseng Power-X. Ten produkt obiecał „całkowicie naturalny” suplement i ekstrakt ziołowy.

Jednak FDA znalazła suplement zawierający sildenafil i inny składnik aktywny, który był chemicznie podobny do sildenafilu. Może to być szkodliwe dla człowieka, który przyjmuje leki, które mogą wchodzić w interakcje z Viagrą, takie jak azotany.

FDA prowadzi listę produktów sprzedawanych online, których powinien unikać człowiek z zaburzeniami erekcji.

Ludzie, którzy biorą leki i rozważają podjęcie czerwonego żeń-szenia, powinni najpierw skonsultować się z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends: