Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy indyk jest dla ciebie dobry?

Trudno sobie wyobrazić świąteczną ucztę bez indyka. Niezależnie od tego, czy myślisz o Święcie Dziękczynienia czy Bożym Narodzeniu, indyk jest podstawowym pokarmem w określonych porach roku.

Chociaż wakacje są najlepszym czasem na spożycie indyków, Turcja jest również popularnym mięsem kanapkowym i alternatywą dla mielonej wołowiny przez cały rok. Stany Zjednoczone są największym na świecie producentem mięsa indyczego.

Około 250 000 000 indyków rocznie jest hodowanych do spożycia.

Ta funkcja jest częścią zbioru artykułów na temat korzyści zdrowotnych popularnych potraw.

Zapewnia żywieniowy podział indyka i dogłębne spojrzenie na jego możliwe korzyści zdrowotne, jaki rodzaj indyka należy kupić, odżywcze przepisy, które zawierają indyka i jakiekolwiek potencjalne ryzyko zdrowotne spożywania mięsa tego popularnego ptaka.

Szybkie fakty dotyczące Turcji

 • Ciemne mięso z indyka zawiera więcej witamin i minerałów niż białe mięso z indyka, ale także więcej tłuszczu i kalorii.
 • Indyk należy gotować, aż jej wewnętrzna temperatura osiągnie 165 stopni Celsjusza.
 • Indyki wypasane na pastwiskach zazwyczaj mają wyższą zawartość kwasów omega-3 niż indyki hodowane w fabrykach.
 • Usunięcie skóry indyka powoduje również usunięcie dużej zawartości tłuszczu.

Odżywianie

Boże Narodzenie indyka

Według krajowej bazy danych składników odżywczych amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), 3 uncje lub 85 gramów (g) nieupiększonej, pieczonej piersi z indyka zawiera:

 • 135 kalorii
 • 3,26 g tłuszczu
 • 0 g węglowodanów
 • 24,70 g białka

Dla porównania ta sama ilość ciemnego pieczonego mięsa z indyka zawiera:

 • 173 kalorii
 • 5,13 g tłuszczu
 • 0 g węglowodanów
 • 23,55 g białka

Turcja zawiera również:

 • witaminy B-6
 • witamina b12
 • niacyna
 • cholina
 • selen
 • cynk

Ciemne mięso indyka zawiera więcej witamin i minerałów, ale ma również więcej tłuszczu i kalorii.

Turcja zawiera aminokwas tryptofanu. Mówi się, że to jest przyczyną ludzi, którzy chcą się drzemać po wielkiej kolacji z okazji Święta Dziękczynienia.

Chociaż prawdą jest, że indyk zawiera tryptofan, nie ma wystarczająco dużej ilości, aby spowodować senność. W rzeczywistości wszystkie mięsa zawierają tryptofan. Jedzenie indyka na Święto Dziękczynienia nie powinno wywoływać senności bardziej niż spożywanie schabu w zwykły wieczór.

Korzyści

Śpiący człowiek po obiedzie

Spożywanie pokarmów takich jak indyk bogate w białko pomaga zwiększyć uczucie sytości, co oznacza, że ​​osoba czuje się pełniejsza na dłużej.

Uzyskanie odpowiedniej ilości białka pomaga utrzymać beztłuszczową masę mięśniową i utrzymuje poziom insuliny stabilny po posiłkach. Białko jest jednak jedynym składnikiem odżywczym, z którego większość spożywających mięso dostaje już wystarczającą ilość.

Należy pamiętać, że ilość białka w każdym posiłku ma znaczenie. Możesz wchłonąć tylko tyle za jednym razem. Upewnij się, że masz chude źródło białka w każdym posiłku i rozłóż swoje spożycie przez cały dzień. Inne dobre wybory dla białka obejmują orzechy, ryby, jaja, nabiał, soję i rośliny strączkowe.

Ponieważ duża część tłuszczu zawartego w indyku znajduje się w skórze, łatwo jest usunąć skórę i zjeść w ten sposób szczuplejsze, mniej tuczące naczynie.

Zawartość tryptofanu w indyku może pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu serotoniny w ciele, co promuje czujność i dobry nastrój. Podczas gdy ilości są niskie, jest to możliwe korzyści z jedzenia indyka.

Pierś indyka ma mniej tłuszczu i kalorii niż większość innych kawałków mięsa. Nie zakładaj jednak, że produkt wykonany jest z indyka, który jest dla ciebie lepszy. Na przykład burger z indyka pochodzącego z ziemi może zawierać tak dużo tłuszczów nasyconych, jak hamburger wołowy, w zależności od tego, ile ciemnego mięsa jest zawarte w ziemskim indyku.

Sprawdź zawartość opakowania pod względem zawartości tłuszczu lub chudości i porównaj produkty.

Dieta

Ogranicz lub unikaj przetworzonego indyka w postaci wędlin, hot-doga i bekonu z indyka, z których wszystkie zawierają dużo sodu. Nawet zamrożone, pakowane hamburgery z indyka mogą być pełne soli i konserwantów.

Idź na świeży, chudy, ekologiczny i wypasany na pastwisku indyk, który został podniesiony w humanitarnych warunkach bez antybiotyków. Indykom hodowanym fabrycznie i tradycyjnie hodowanym indykom często wstrzykuje się sól, wodę i inne środki konserwujące podczas przetwarzania, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia i obniżyć koszty. Indyki wypasane na pastwiskach z dostępem do roślinności mają również wyższą zawartość kwasów omega-3 niż indyki hodowane w fabrykach.

Indyki indonezyjskie są hodowane w mniejszych stadach, z dostępem do otwartej przestrzeni i pozwalają na dodatkowy czas na wzrost. Zapewniają one bardziej aromatyczne mięso i nie są wstrzykiwane z solą lub konserwantami.

Upewnij się, gotować indyka, aż temperatura wewnętrzna osiągnie 165 stopni Celsjusza, aby zmniejszyć ryzyko chorób przenoszonych przez żywność.

Wypróbuj te pyszne przepisy opracowane przez zarejestrowanych dietetyków:

 • Burgery z indyka z dzikiego borówki
 • Klopsy ze szpinaku i indyka

Ryzyka

Przetworzone produkty z indyka mogą być bogate w sód i szkodliwe dla zdrowia.

Wiele przetworów mięsnych jest wędzonych lub przygotowywanych z użyciem azotynów sodu. Łączą się one z aminami naturalnie występującymi w mięsie i tworzącymi związki N-nitrozowe, które są znanymi czynnikami rakotwórczymi.

Badania wykazały, że przetworzone mięsa są powiązane z rozwojem raka.

Ryzyko otyłości, chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, raka i niepłodności wzrasta wraz ze wzrostem spożycia mięsa. Zminimalizuj spożycie wszystkich przetworzonych produktów z indyka.

Turcja zawiera selen mineralny. Niektóre badania sugerują, że wyższe spożycie selenu może zmniejszać ryzyko raka okrężnicy, prostaty, płuc, pęcherza, skóry, przełyku i żołądka.

Ogólna dieta jest najważniejsza w osiąganiu i ochronie zdrowia. Lepiej jest spożywać wiele korzystnych pokarmów w umiarkowanych ilościach niż koncentrować się na poszczególnych składnikach odżywczych, jako bramie do dobrego zdrowia.

Like this post? Please share to your friends: