Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o oleju emu

Emu olej stał się popularny ostatnio ze względu na oświadczenia zdrowotne wokół jego zastosowań i korzyści.

Przed użyciem oleju emu ważne jest, aby zrozumieć, do czego służy i jakie są możliwe korzyści zdrowotne. Ważne jest również poznanie możliwych zagrożeń i skutków ubocznych używania oleju.

Czym jest olej emu?

Emu

Emu to ptak nielotny, o naukowo nazwie. Ptak pochodzi z Australii, ale obecnie znajduje się w wielu krajach ze względu na rosnącą popularność odżywczego mięsa emu i oleju leczniczego emu.

Olej Emu sam w sobie jest jasnożółtą cieczą, złożoną głównie z tłuszczu, który zbiera się z osadów pod skórą ptaka. Po zebraniu tłuszczów są one przepuszczane przez różne filtry i procesy, aż do wyprodukowania czystego oleju. Jest to powszechnie dostępny produkt komercyjny z pewnymi wyjątkowymi korzyściami.

Istnieją również różne rodzaje oleju emu, oparte na różnych poziomach filtracji i przetwarzania. Większość olejków emu przejdzie przez pełne przetwarzanie w celu ograniczenia bakterii i zanieczyszczeń. Niektóre oleje emu są bardziej rafinowane niż inne, aby stworzyć wyższą zawartość kwasów tłuszczowych.

Organizacje takie jak American Emu Association mają programy certyfikacyjne, które mają na celu zagwarantowanie, że ludzie kupujący emu oil są czyste, a emu cieszą się najlepszym możliwym życiem. Całkowicie czysty olej emu zawsze będzie w pełni udoskonalony i jest to rodzaj oleju emu badany pod kątem jego korzystnych efektów.

Korzyści

Wykorzystanie oleju emu pochodzi z australijskiej kultury Aborygenów. Według ich ustnej historii, olej emu jest używany od ponad 40 000 lat. Olej został wykorzystany do łagodzenia drobnych bólów i dolegliwości, pomaga rany goić się szybciej i chronić skórę przed żywiołami.

Aborygeni po raz pierwszy wprowadzili olej emu do europejskiej kultury jako naturalny krem ​​przeciwsłoneczny i balsam. Europejscy osadnicy wkrótce przyjęli użycie oleju emu i wiele innych naturalnych środków, które dostarczyli Aborygeni. Od tego czasu ludzie odkryli wiele dodatkowych korzyści dla emu oil.

Działa przeciwzapalnie

Aborygeni

Najbardziej popularną zaletą oleju emu jest jego stosowanie jako środka przeciwzapalnego. W przeglądzie zamieszczonym w czasopiśmie badacze zauważyli, że silne działanie przeciwzapalne oleju emu może być korzystne w leczeniu stanów takich, jak zapalenie ucha, zespół zapalny jelit, a nawet zapobiegać utracie kości wywołanej chemioterapią.

Olej Emu jest również popularny wśród masażystów, którzy używają go do leczenia osób z zapaleniem stawów.

Zwiększenie wilgotności i wchłaniania przez skórę

Skóra łatwo wchłania olej emu. Pomaga to zablokować wilgoć w skórze, dzięki czemu skóra jest mniej podatna na pękanie lub wysychanie. Olej emu jest często sugerowany dla suchej skóry związanej z promieniowaniem nowotworowym.

Okazuje się, że olej emu może przekazywać tę wchłanialną cechę innym związkom, gdy się je miesza. Ta właściwość może wyjaśniać, dlaczego olej emu jest regularnie mieszany w nawilżacze zawierające inne pomocne związki.

Pobudzanie skóry

Badania wskazują również, że stosowanie oleju emu do skóry może pomóc w zwiększeniu liczby zdrowych komórek skóry. Olejek Emu stymuluje skórę, aby zmniejszyć wygląd zmarszczek skóry i odmłodzić starzenie lub skórę uszkodzoną przez słońce.

Olej Emu został również zalecany do stosowania w leczeniu schorzeń skóry takich jak łysienie, trądzik różowaty, hipopigmentacja, półpasiec i zapalenie skóry.

Leczenie ran

Ze względu na działanie przeciwbólowe, poziom antyoksydantów i zdolność sięgania głęboko w głąb skóry, olej emu może być stosowany do małych ran, skaleczeń, stłuczeń lub oparzeń. Może pomóc złagodzić ból drobnych ran, a przeciwutleniacze mogą pomóc chronić skórę przed dodatkowymi uszkodzeniami.

Odstraszacz błędów

Nałożenie oleju emu na skórę przed wyruszeniem na zewnątrz może pomóc w odparciu owadów. Częściowo wynika to z obecności w oleju substancji zwanych terpenami. Wiele owadów jest zdezorientowanych lub odpychanych przez terpeny, a umieszczenie oliwy na odsłoniętej skórze może powstrzymać robactwo.

Obniżenie poziomu cholesterolu

Po podaniu doustnym olej emu może faktycznie obniżyć poziom cholesterolu w organizmie. Naukowcy odkryli, że w porównaniu do oliwy z oliwek, osoby, które były karmione olejem emu, znacznie obniżyły poziom cholesterolu. Potrzeba więcej prób, aby uzasadnić te twierdzenia, ale wyniki są obiecujące.

Leczenie owrzodzeń

Według niektórych badań, olej emu może również pomóc w leczeniu owrzodzeń.

U osób z wrzodami stosowanie różnych poziomów oleju emu miało działanie ochronne. W niektórych przypadkach olej nawet zmniejszył rozmiar owrzodzenia.

Wrażliwość piersi

karmienie piersią

Według recenzowanej recenzji olej emu może również zmniejszać wrażliwość piersi u kobiet karmiących piersią.

Kiedy noworodki zaczepiają się o pierś, niektóre kobiety mogą odczuwać ból spowodowany niewłaściwym zatrzaśnięciem. Może to powodować bolesność, obrzęk, popękana i suchą skórę oraz ból. Objawy te mogą być na tyle poważne, że niektóre nowe matki przestaną karmić piersią.

Naukowcy odkryli, że gdy matki karmiące piersią stosowały krem ​​emu na okres 24 godzin, rozpoczynający się wkrótce po porodzie, skóra otoczki piersi i sutków była bardziej nawilżona.

Przed karmieniem dziecka kobieta powinna wytrzeć sutek i pierś ciepłą szmatką, aby usunąć resztki oleju. Dzieje się tak, ponieważ nie udowodniono, że olej emu jest bezpieczny dla niemowląt i dzieci do spożycia.

Funkcjonować

Podczas gdy wiele kremów do stosowania miejscowego twierdzi, że są skuteczne w przypadku suchej skóry, zapalenia stawów i stanów zapalnych, większość kremów i płynów składa się z dużych cząstek, które nie mogą przeniknąć przez skórę. Jednak olej emu składa się z mniejszych cząstek, co pozwala przenosić wiele zdrowych składników na głębokie warstwy skóry.

Olej Emu zawiera duże ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (PUFA), przeciwutleniaczy i związków, w tym:

  • Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: Olej z Emu jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, omega 6 i omega-9.Pomagają one zmniejszyć stan zapalny, łagodzić bóle mięśniowe i artretyczny ból stawów. Mogą również pomóc w złagodzeniu oznak zmarszczek, blizn i skaz, odżywiając komórki skóry.
  • Witamina A: przeciwutleniacz i niezbędny składnik odżywczy, witamina A to doskonały tonik do skóry.
  • Dodatkowe związki, takie jak karotenoidy, flawony, polifenole, tokoferol i fosfolipidy.

Ryzyka

Olej Emu jest produktem naturalnym i istnieje kilka udokumentowanych skutków ubocznych. U niektórych osób może wystąpić podrażnienie skóry podczas stosowania oleju emu bezpośrednio na skórę jako maść do stosowania miejscowego. Aby temu zapobiec, należy nanieść niewielką ilość oleju emu do niewielkiej warstwy skóry, na przykład z tyłu jednej ręki. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna, powinni przerwać stosowanie oleju.

Ważne może być również rozważenie źródła oleju emu. Emu rozwijają się, gdy mają dużo miejsca do wędrowania i są w stanie zjeść bogatą dietę. Warunki życia niskiej jakości mogą spowodować pogorszenie jakości oleju. Najlepiej kupić olej z renomowanego źródła, zwłaszcza że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje jego produkcji.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny porozmawiać z lekarzem przed zażyciem olejku emu doustnie. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem na temat możliwych zastosowań oleju emu i czy będzie to miało wpływ na ciążę.

PLMedBook