Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Co to jest stymulacja szyjki macicy i czy jest to bezpieczne?

Role, które grają w pochwę i łechtaczkę w przyjemności seksualnej są dobrze znane. Istnieje jednak trzecie „miejsce”, które według niektórych osób może wywoływać intensywne orgazmy całego ciała. Ta forma stymulacji nazywana jest penetracją szyjki macicy, chociaż termin ten jest mylący, ponieważ szyjka macicy nie jest faktycznie penetrowana.

Szyjka macicy to mały kanał, który znajduje się w górnej części pochwy. Jest niewielki otwór, który biegnie przez środek i łączy pochwę z macicą. Nazywa się to zewnętrznym os.

Z wyjątkiem porodu, szyjki macicy nie są otwarte i są zbyt małe, aby można je było penetrować. Jednak stymulacja, która pojawia się, gdy penis lub inny przedmiot ściera się lub popycha na szyjce macicy, wywołuje u niektórych przyjemne uczucie.

Podczas podniecenia seksualnego pochwa wydłuży się, co pociągnie szyjkę do góry i zejdzie jej z drogi. W rezultacie stymulacja szyjki macicy zwykle nie może zostać osiągnięta tylko palcami i wymaga penetracji przez penisa lub zabawkę erotyczną.

Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedzi na niektóre z często zadawanych pytań dotyczących stymulacji szyjki macicy.

Często Zadawane Pytania

Czy stymulacja szyjki jest bezpieczna?

Kobieta chwytająca poduszkę w łóżku podczas penetracji szyjki macicy

Stymulacja szyjki jest całkowicie bezpieczną aktywnością. Jednak tylko dlatego, że jest bezpieczny, nie oznacza, że ​​wszyscy muszą być w porządku z próbami tak głębokiej penetracji.

Istotne jest, aby kobieta komunikowała się ze swoim partnerem o tym, co czuje się dobrze i czy uważa ten rodzaj penetracji za wygodny.

Czy to boli?

Ktoś może znaleźć bolesną lub niewygodną stymulację szyjki macicy, powodującą skurcze lub ucisk, jeśli nie są pobudzone. Wyłączenie partnera lub uniknięcie głębokiej penetracji może pomóc w złagodzeniu dyskomfortu.

Należy upewnić się, że kobieta jest bardzo pobudzona i otworzyć kanały komunikacji między partnerami, aby stymulacja szyjki macicy była wygodniejsza i przyjemniejsza.

Ból podczas stosunku płciowego jest również znany jako dyspareunia. Według Columbia University w Nowym Jorku około 60 procent kobiet doświadcza tego w pewnym momencie.

Chociaż ból podczas seksu jest dość powszechny, należy go o tym poinformować do lekarza, zwłaszcza jeśli występuje on często.

Kilka schorzeń może powodować ból podczas seksu, w tym:

 • endometrioza
 • włókniaki
 • zespół jelita drażliwego
 • zaparcie
 • infekcja
 • menopauza lub zmiany hormonalne
 • wagaryzm

Czy krwawienie jest normalne?

Krwawienie podczas seksu nie jest normalne, jako takie, ale jest powszechne. Tarcie może powodować podrażnienie i rozdarcie delikatnych tkanek, które mogą powodować krwawienie.

Szyjka macicy składa się również z bardzo wrażliwej tkanki i może łatwo zostać zraniona podczas energicznej aktywności seksualnej lub głębokiej penetracji.

Czy może uszkodzić szyjkę macicy?

Jest mało prawdopodobne, ale ważne jest, aby zatrzymać w dowolnym momencie, że coś powoduje dużo bólu lub krwawienia.

Łagodny dyskomfort, który nie jest ciężki, zwykle nie jest zbytnio niepokojący.

Czym jest orgazm szyjki macicy?

Chociaż szyjka macicy lub punkt C nie są tak dobrze znane, jak G-spot lub orgazm łechtaczkowy, mogą również być bardzo wrażliwe.

Niektóre kobiety zgłaszają bardzo intensywne, pełne orgazmy, które zaczynają się w szyjce macicy i rozprzestrzeniają się przez cały brzuch, a nawet całe ciało.

Tak jak każdy ma inne zainteresowania lub preferencje seksualne, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że nie każda kobieta odczuje przyjemność z pobudzania szyjki macicy. Niektóre kobiety po prostu tego nie lubią, i to też jest w porządku.

Przed próbą stymulacji szyjki macicy

Para komunikująca się w łóżku o penetracji szyjki macicy

Przed rozpoczęciem eksperymentów ze stymulacją szyjki macicy należy wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy:

 • Rozpocznij powoli: Ważne jest, aby ludzie zaczęli powoli i czekali na całkowite pobudzenie przed próbą stymulacji szyjki macicy. Idź powoli i daj ciału szansę dostosowania się do głębszych wrażeń. Zbuduj intensywność lub ciśnienie stopniowo i zatrzymaj lub zwolnij w razie potrzeby.
 • Komunikować się otwarcie i często: Jeśli spróbujesz stymulacji szyjki macicy z partnerem, upewnij się, że komunikujesz o tym, co jest dobre, a co najważniejsze, co nie.
 • Celuj w przód ciała: Podczas stymulacji seksualnej szyjka macicy porusza się w górę iw kierunku przedniej części ciała. Ponieważ kanał pochwowy wydłuża się po pobudzeniu, tylko penis lub zabawka seksualna są zwykle wystarczająco długie, aby dotrzeć do szyjki macicy.
 • Baw się dobrze: baw się z różnymi pozycjami lub spróbuj użyć smaru, jeśli to konieczne. Jak zawsze, ważne jest, aby komunikować o tym, co działa, a co nie.

Pozostając bezpiecznym

Chociaż ludzie nie mogą doznać obrażeń podczas eksperymentów ze stymulacją szyjki macicy, nadal ważne jest, aby zatrzymać, jeśli boli i uniknąć bolesnych ruchów. Przekroczenie punktu, w którym jest to wygodne lub przyjemne, może spowodować siniak lub łzawienie szyjki macicy.

Oprócz zachowania bezpieczeństwa i komfortu podczas stymulacji szyjki macicy, należy pamiętać, że ciąża może wystąpić. Nadal można także wywołać zakażenie przenoszone drogą płciową z tego rodzaju aktywnością seksualną.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji należy stosować prezerwatywy lub inne bariery antykoncepcyjne. Ochrona przed ciążą jest również potrzebna, jeśli para nie chce począć.

Na wynos

Przenikanie szyjki macicy nie jest faktycznie możliwe. Termin odnosi się do stymulacji i manipulacji wrażliwej szyjki macicy.

Chociaż wiele kobiet twierdzi, że w wyniku tego rodzaju stymulacji występują bardzo intensywne i przyjemne orgazmy, nie każda kobieta je lubi.

Podobnie jak w przypadku każdego nowego zachowania seksualnego, najlepiej jest, aby para komunikowała się otwarcie i powoli.

Like this post? Please share to your friends: