Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

„1 na 2 osoby rozwinie raka w swoim życiu”

W Stanach Zjednoczonych 1 na 2 kobiety i 1 na 3 mężczyzn rozwinie raka w swoim życiu. Obecnie podobną liczbę odnotowano w Wielkiej Brytanii, a nowe badanie opublikowane w grupie 1 na 2 mężczyzn i kobiet zostanie zdiagnozowane z chorobą w pewnym momencie ich życia.

Definicja raka

Przeprowadzone przez badaczy z Cancer Research UK dane z nowych badań przewyższają wcześniejsze szacunki, które twierdzą, że 1 na 3 osoby w Wielkiej Brytanii rozwinie się w swoim życiu na raka.

Zespół badawczy, w tym prof. Peter Sasieni z Queen Mary University of London w Wielkiej Brytanii, mówi, że nowe badanie dotyczyło zastosowania dokładniejszej techniki obliczeniowej, w której porównano odsetek zachorowań na raka u osób urodzonych w latach 30. XX w. Z osobami urodzonymi w latach 60. XX wieku.

„Z tego możemy teraz przewidzieć, że urodzone dzisiaj dziecko ma 1 na 2 szansę na rozwój raka w pewnym momencie swojego życia” – mówią autorzy.

Ale dlaczego ta stopa jest tak wysoka? Prof. Sasieni i jego współpracownicy twierdzą, że zależy to od poprawy opieki zdrowotnej i dłuższej oczekiwanej długości życia, co ostatecznie oznacza, że ​​więcej osób zostanie zdiagnozowanych z chorobą.

„Rak jest przede wszystkim chorobą starości, z ponad 60% wszystkich przypadków zdiagnozowanych u osób w wieku powyżej 65 lat”, zauważa prof. Sasieni. „Jeśli ludzie żyją wystarczająco długo, większość z nich zachoruje na raka w pewnym momencie.”

Jako takie, autorzy twierdzą, że służby zdrowia potrzebują większych inwestycji, aby zapewnić, że są „zdolni do radzenia sobie” ze wzrostem diagnoz nowotworowych.

Dr Emma King, chirurg z głowy i szyi w Cancer Research UK, dodaje:

„Obserwujemy więcej pacjentów niż kiedykolwiek wcześniej, a liczba ta rośnie z roku na rok, ale środki na leczenie tych ludzi pozostały takie same, jeśli chcemy dać im najlepszą możliwą szansę na pokonanie choroby”. Będę potrzebował większych inwestycji i wsparcia teraz i w przyszłości. „

Rak płuc wyprzedza raka piersi u kobiet

To odkrycie pochodzi z badań Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego (ACS), że rak płuca wyprzedził raka piersi jako główną przyczynę zgonów z powodu raka w krajach rozwiniętych.

Dopiero w zeszłym tygodniu, opublikowane w badaniu, które sugerowało, że liczba zgonów z powodu raka płuc przebije wskaźniki zgonów z powodu raka piersi wśród europejskich kobiet w 2015 roku.

Rak płuc jest już główną przyczyną zgonów z powodu raka u mężczyzn w krajach rozwiniętych. W USA mężczyźni mają 1 na 15 szans na umieranie z powodu choroby w pewnym momencie ich życia.

Naukowcy z tego najnowszego badania, opublikowanego w artykule, mówią, że rak płuc przewyższył raka piersi jako główna przyczyna zgonów z powodu raka u kobiet w krajach rozwiniętych, co odzwierciedla późny początek epidemii tytoniu w tej populacji.

Ponadto naukowcy odnotowują wzrost liczby przypadków raka związanych z zakażeniem w krajach rozwijających się, takich jak rak wątroby, żołądka i szyjki macicy. Coraz częściej kraje rozwijające się przyjmują bardziej zachodni styl życia, co powoduje również wzrost zachorowań na raka, które kiedyś były rzadkie w tych obszarach, takich jak rak jelita grubego.

– zapytał Otis Brawley, szef medyczny ACS, co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka w krajach rozwijających się. Odpowiedział:

„Możemy zmniejszyć to ryzyko poprzez zapobieganie paleniu i zaprzestanie palenia tytoniu, dbałość o dietę, otyłość i problemy z ćwiczeniami oraz dbałość o zapobieganie chorobom zakaźnym – takie jak HPV i wirusowe zapalenie wątroby typu B i C.

Badania przesiewowe na wybraną liczbę chorób mają miejsce – szczególnie w przypadku raka szyjki macicy i szyjki macicy, a niektóre koncentrują się na badaniu przesiewowym piersi. „

Autorzy badania dodają, że dalsze badania przyczyn wielu poważnych nowotworów – takich jak rak prostaty, który dotyka około 1 na 7 amerykańskich mężczyzn w ciągu całego życia – są uzasadnione.

Dzisiaj jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Tegoroczna kampania – pod hasłem „Not Beyond Us” – koncentruje się na wczesnym wykrywaniu, leczeniu wszystkich dotkniętych osób, poprawie jakości życia osób chorych na raka, a także zachęcaniu do zdrowego stylu życia w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka.

Odwiedź stronę Światowego Dnia Walki z Rakiem, aby dowiedzieć się więcej o tegorocznej kampanii i przekazać darowiznę na rzecz Funduszu Deklaracji, którego celem jest pomoc w zwiększeniu świadomości raka i zapewnienie wsparcia osobom dotkniętym chorobą.

Like this post? Please share to your friends: