Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Zdrowa dieta wegetariańska znacznie zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2

Nowe badanie, opublikowane w tym tygodniu, pokazuje, że dieta uboga w pokarmy pochodzenia zwierzęcego i bogata w żywność pochodzenia roślinnego znacznie obniża ryzyko cukrzycy typu 2. Stwierdzili również, że jakość diety roślinnej odgrywa znaczącą rolę.

[Kobieta niosąca torbę warzyw]

Powszechnie wiadomo, że jedzenie owoców i warzyw jest niezbędne do utrzymania zdrowego ciała.

Staje się również jasne, że jak bada badania, dieta z mniejszą ilością produktów zwierzęcych jest również zdrowszą opcją.

Na przykład badanie opublikowane w 2013 roku, które miało miejsce po prawie 70 000 osób, wykazało, że dieta wegetariańska obniżyła ryzyko zachorowania na raka.

Podobnie, w badaniu opublikowanym w tym samym roku obserwowano ponad 15 000 osób i stwierdzono, że wegetariańska dieta zmniejszyła ryzyko cukrzycy.

Jako ostateczny przykład, metaanaliza ponad 250 badań opublikowanych w 2014 r. Wykazała, że ​​dieta wegetariańska znacznie obniża ciśnienie krwi.

Wegetarianizm i cukrzyca

Ostatnie badania w tym kierunku po raz kolejny przyjrzały się wpływowi diety wegetariańskiej na cukrzycę. Jednak badanie to dotyczyło również jakości diety wegetariańskiej.

Wzięli pod uwagę, czy dieta wegetariańska była wysoka w pożywne roślinnych, takich jak produkty pełnoziarniste, świeże owoce, i warzywa, i przeciwstawia go mniej zdrowych diet wegetariańskich, które obejmowały przedmioty, takie jak rafinowanych zbóż, ziemniaków i słodzonych napojów.

Zespół, któremu przewodziła Ambika Satija, zebrał również informacje o ilości spożywanych na bazie produktów pochodzenia zwierzęcego, które spożyli uczestnicy.

W sumie w badaniu wykorzystano dane od ponad 20 000 mężczyzn i kobiet pracowników służby zdrowia w Stanach Zjednoczonych w ciągu 20 lat. Uczestnicy wypełniali regularne ankiety obejmujące dietę, historię medyczną, aktualne diagnozy i styl życia.

Aby ocenić dietę poszczególnych osób, zespół wykorzystał wskaźnik dietetyczny oparty na roślinach; żywność pochodzenia zwierzęcego uzyskała niskie wyniki, podczas gdy żywność pochodzenia roślinnego uzyskała wyższe wyniki.

Zespół odkrył, że dieta uboga w produkty zwierzęce, ale wysoka w produktach roślinnych, zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 o 20 procent.

Kiedy naukowcy podzielili diety oparte na roślinach na zdrowsze i niezdrowe wersje, odkryli, że ma to znaczny wpływ na ryzyko cukrzycy typu 2. Zdrowe diety oparte na roślinach powodowały 34-procentowe zmniejszenie ryzyka cukrzycy typu 2, a mniej zdrowe diety na bazie roślin były powiązane z 16-procentowym wzrostem ryzyka choroby.

Oznacza to, że powstrzymywanie się od produktów zwierzęcych nie jest wystarczające, aby powstrzymać cukrzycę typu 2. Po prostu pominięcie niezdrowych produktów nie wystarczy; ważne jest, aby upewnić się, że zdrowsze pokarmy roślinne są zawarte w diecie.

„Przejście do diety wzór wyższych w zdrowych żywności pochodzenia roślinnego, takich jak warzywa, owoce, całych ziaren, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona, a niżej w żywności z wykorzystaniem zwierząt, zwłaszcza czerwone i przetworzonych mięs, może nadawać znaczne korzyści zdrowotne w zmniejszaniu ryzyka cukrzycy typu 2. „

Starszy autor Frank Hu, Harvard T.H. Chan School of Public Health

Małe zmiany, duże korzyści

Zespół odkrył, że tylko stosunkowo niewielki spadek spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego, z pięciu do sześciu porcji do czterech porcji dziennie, zmniejszył zapadalność na cukrzycę typu 2.

Uważa się, że dieta bogata w pokarmy roślinne zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 dzięki ich wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, błonnika, mikroelementów – takich jak magnez – i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niższe poziomy tłuszczów nasyconych w środkach spożywczych pochodzenia roślinnego również mogą odgrywać pewną rolę.

Ponadto autorzy stwierdzają, że dieta wegetariańska ma pozytywny wpływ na mikrobiom jelitowy, co może również pomóc w zmniejszeniu cukrzycy typu 2.

Chociaż w badaniu wykorzystano dużą grupę uczestników, istnieją pewne ograniczenia. Głównym problemem jest stosowanie samodzielnie zgłaszanych zachowań żywieniowych. Ponieważ jednak dane były pobierane kumulatywnie przez wiele lat, potencjał błędu jest minimalizowany.

Naukowcy wywnioskowali, że jak wykazano wcześniej, dieta z mniejszą ilością produktów pochodzenia zwierzęcego jest zdrowsza niż dieta z wyższymi poziomami. Ale pokazują również, że jakość diety odgrywa ważną rolę.

Dowiedz się więcej o tym, jak dieta wegetariańska może obniżyć ciśnienie krwi.

Napisane przez Tima Newmana

Like this post? Please share to your friends: