Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Akupunktura zmniejsza uderzenia gorąca, nocne poty w okresie menopauzy

Leczenie akupunkturą może zmniejszyć częstość występowania objawów podczas menopauzy. Taki był wniosek z badania, które wykazało, w porównaniu z kobietami w okresie menopauzy, które nie otrzymały leczenia, uderzenia gorąca i nocne poty zmniejszone o ponad jedną trzecią u kobiet w okresie menopauzy, które otrzymały akupunkturę. To świadczenie trwało co najmniej 6 miesięcy.

igły do ​​akupunktury

Badanie z Wake Forest Baptist Medical Center w Winston-Salem, NC, zostało opublikowane w czasopiśmie.

Główny autor Nancy Avis, profesor nauk o zdrowiu publicznym, mówi:

„Chociaż akupunktura nie działa dla każdej kobiety, nasze badania wykazały, że akupunktura skutecznie zmniejsza częstotliwość uderzeń gorąca, a wyniki utrzymywały się przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia”.

Akupunktura jest tradycyjną techniką medycyny chińskiej, w której lekarz stymuluje określone punkty ciała – zwykle poprzez wbijanie cienkich igieł przez skórę.

Niektóre badania sugerują, że akupunktura może pomóc złagodzić niektóre rodzaje przewlekłego bólu.

Stosunkowo mało powikłań związanych z zastosowaniem akupunktury. Mogą one jednak wynikać z użycia niesterylnych igieł i niewłaściwego podawania leków.

Menopauza ma miejsce wtedy, gdy miesiączka kobiety ustaje, a ona nie jest już zdolna do poczęcia w sposób naturalny. Okresy mogą się zmniejszać stopniowo lub mogą nagle się zatrzymać.

W wyniku zmian hormonalnych, które występują w okresie menopauzy, wiele kobiet doświadcza takich objawów, jak uderzenia gorąca – nagłe uczucie ciepła w górnej części lub całe ciało. Kiedy pojawiają się w nocy, uderzenia gorąca (znane również jako uderzenia gorąca) nazywane są nocnymi potami.

W Stanach Zjednoczonych średni wiek kobiet w ostatnim okresie wynosi 51 lat. Jednak niektóre kobiety mają swój ostatni okres po czterdziestce, a niektóre mają go później, po pięćdziesiątce.

Zmniejszenie uderzeń gorąca utrzymywało się przez 6 miesięcy

Do swojego badania profesor Avis i jego współpracownicy rekrutowali 209 kobiet w wieku 45-60 lat, które nie miały okresu co najmniej 3 miesięcy i które średnio miały co najmniej cztery uderzenia gorąca lub nocne poty w ciągu 24 godzin w poprzednie 2 tygodnie.

Szybkie fakty dotyczące akupunktury

  • Efekty akupunktury w mózgu i ciele oraz to, jak najlepiej je zmierzyć, dopiero zaczynają być rozumiane
  • Dowody sugerują, że akupunktura może złagodzić ból krzyża, ból szyi, zapalenie kości i stawów / ból kolana
  • Może również pomóc w zmniejszeniu napięciowych bólów głowy i zapobieganiu migrenie.

Dowiedz się więcej o akupunkturze

Uczestnicy zostali losowo przydzieleni do jednej z dwóch grup. Jedna grupa (grupa leczona) otrzymała leczenie akupunkturą przez pierwsze 6 miesięcy i była obserwowana przez kolejne 6 miesięcy. Druga grupa (grupa porównawcza) nie otrzymała akupunktury w ciągu pierwszych 6 miesięcy, ale otrzymała ją w ciągu 6 miesięcy.

Każdemu uczestnikowi przyznano maksymalnie 20 zabiegów w ciągu 6-miesięcznego okresu gry. Zostały one wydane przez licencjonowanych, doświadczonych praktyków w społeczności.

Wszyscy uczestnicy zarejestrowali częstotliwość i dotkliwość wszelkich uderzeń gorąca i nocnych potów w codziennym dzienniku. Co dwa miesiące wypełniali ankiety dotyczące jakości życia, które zawierały pytania o to, w jaki sposób uderzenia gorąca wpływały na codzienne życie, objawy depresji lub lęku, jakość snu i inne objawy fizyczne.

Profesor Avis twierdzi, że decyzje dotyczące częstości i liczby zabiegów pozostawiają uczestnikom i ich akupunkturzystom, więc badanie może być tak bliskie „prawdziwemu światu”, jak to tylko możliwe.

Po pierwszych 6 miesiącach, grupa leczenia odnotowała 36,7 procent mniej uderzeń gorąca dziennie, w porównaniu do przed rozpoczęciem leczenia. Natomiast grupa porównawcza odnotowała wzrost o 6 procent.

Po roku grupa terapeutyczna odnotowała o 29,4 procent mniej uderzeń gorąca niż przed leczeniem, co sugeruje, że korzyści utrzymywały się przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia.

Po tym, jak otrzymali leczenie w ciągu 6 miesięcy, grupa porównawcza odnotowała podobną redukcję – 31 procent – w uderzeniach gorąca, jak to zgłaszało grupa leczona po 6 miesiącach leczenia.

Autorzy zauważają, że grupa terapeutyczna wykazała również ciągłą poprawę wielu miar jakości życia w porównaniu z grupą porównawczą.

„Istnieje wiele niehormonalnych opcji leczenia uderzeń gorąca i nocnych potów dostępnych dla kobiet.

Żadna z tych opcji nie wydaje się działać dla wszystkich, ale nasze badania wykazały, że akupunktura od licencjonowanego akupunkturzysty może pomóc niektórym kobietom bez żadnych skutków ubocznych. Nasze badanie wykazało również, że maksymalna korzyść wystąpiła po około ośmiu zabiegach. „

Prof. Nancy Avis

Jednak badanie nie zostało zaprojektowane w celu wykazania, że ​​zmniejszenie objawów było spowodowane leczeniem. Prof. Avis twierdzi, że efekty przedstawione w badaniu mogły wynikać z mniej specyficznych czynników, takich jak dodatkowa opieka i uwaga, które uczestnicy otrzymali podczas leczenia, lub ich oczekiwania dotyczące leczenia.

Sugeruje, że przyszłe badania powinny próbować zidentyfikować indywidualne różnice w odpowiedzi na akupunkturę.

Dowiedz się, jak ćwiczenia również łagodzi uderzenia gorąca w okresie menopauzy.

Like this post? Please share to your friends: