Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Zapalenie drożdżycy: przyczyny, objawy i leczenie

Zapalenie miąższu to zakażenie torebek łzowych lub torebek łzowych w dolnym kąciku oka, które mogą powodować ból, zaczerwienienie i dyskomfort.

Bolesne oczy z wyładowaniem gooey są nieprzyjemne dla każdego, kto ma z nimi do czynienia. Na szczęście objawy ustępują szybko przy odpowiednim leczeniu. W tym artykule dowiesz się, co powoduje zapalenie drożdżycy i jak go leczyć.

Co to jest zapalenie drożdżycy?

Płacząca kobieta z kroplą łzy.

Zapalenie mięśnia sercowego to stan zapalny lub infekcja torebek łzowych. Te worki są górną częścią kanałów łzowych, które biegną od wewnątrz kącika oka w kierunku kanałów nosowych.

Kanały łzowe działają jak ścieżki, które niosą łzy, które zmyły brud z powierzchni oczu. Kiedy zużyte łzy odsuwają się od oka przez kanały łzowe, pojawiają się świeże łzy.

Kiedy w woreczkach łzowych lub w kanałach łzowych występuje blokada, proces ten ulega zakłóceniu, a łzy nie mogą oderwać się od oka. Bakterie mogą następnie zbierać się w tym obszarze.

Ponieważ objawy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych są podobne do wielu innych infekcji oczu, ważne jest, aby ludzie zobaczyli swojego lekarza, który może wykluczyć bardziej poważne choroby i zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji lub komplikacji.

Przyczyny

Zapalenie mięśnia sercowego jest najczęstsze u niemowląt. Jednak u osób dorosłych w wieku powyżej 40 lat istnieje większe ryzyko rozwoju zapalenia drożdżycy.

W okresie niemowlęcym, wrodzone nieprawidłowości kanałów łzowych, takie jak blokada w kanale łzowym biegnąca do kanałów nosowych, są częstą przyczyną zapalenia drożdżycy.

Zapalenie zatok.

Przyczyny zapalenia drożdżycy u starszych dzieci i dorosłych obejmują:

 • zapalenie zatok
 • ropień nosa
 • uraz w regionie, który powoduje blokadę
 • guzy w zatokach lub kanałach nosowych
 • bakterie wywołujące infekcję paciorkowca lub staph

Rodzaje: Ostre czy przewlekłe?

Zapalenie drożdżycy może być ostre lub przewlekłe. Objawy ostrego zapalenia mięśnia sercowego pojawiają się nagle i często obejmują gorączkę i ropę z oczu. Infekcje bakteryjne są zwykle przyczyną ostrego zapalenia drożdżakowego, a leczenie antybiotykami zwykle rozwiązuje zakażenie w ciągu kilku dni.

W przypadkach przewlekłego zapalenia drożdżycy początkowe objawy mogą być bardziej stopniowe. Objawy są często mniej nasilone, a gorączka i ropa mogą nie występować. Jednak niektóre osoby mogą odczuwać długotrwały ból lub dyskomfort z kącika oka.

Przewlekłe zapalenie drożdżycy może być spowodowane niedrożnością w kanałach łzowych. W niektórych ciężkich przypadkach przewlekłego zapalenia drożdżakowego może być konieczne chirurgiczne poszerzenie kanałów łzowych, aby złagodzić objawy.

Objawy

Objawy zapalenia drożdżycy różnią się intensywnością od osoby do osoby i zależą od rodzaju.

Osoby z ostrym zapaleniem mięśnia drożdżakowego często doświadczają bardziej ostrych objawów niż osoby z przewlekłym zapaleniem mięśnia sercowego.

Zarówno ostre, jak i przewlekłe zapalenie dakokokrynne może powodować następujące objawy:

 • ropa i gruba wydzielina z oka
 • ból w dolnym zewnętrznym kąciku powieki
 • zaczerwienienie i obrzęk w pobliżu dolnej powieki
 • wodniste oko
 • nadmiar łez
 • gorączka

Osoby z przewlekłym zapaleniem mięśnia sercowego rzadziej odczuwają ból, zaczerwienienie lub obrzęk.

Diagnoza

Diagnozowanie zapalenia drożdżycy jest stosunkowo proste. Podczas egzaminu lekarz może poprosić o wywiad chorobowy danej osoby, a następnie uzyskać dostęp do oka z powodu widocznych objawów zapalenia drożdżycy, takich jak obrzęk lub zaczerwienienie.

Lekarz może nacisnąć na worek łzowy, aby zobaczyć, czy wypływa ropa. Jeśli tak, lekarz może pobrać próbkę ropy w celu przetestowania bakterii.

W niektórych przypadkach lekarz może wykonać test zniknięcia barwnika. Podczas tego testu lekarz umieszcza żółty barwnik w kąciku oka. W zdrowym oku żółty barwnik zniknie po kilku minutach. Jeśli jest blokada, barwnik będzie dłużej pozostawał w oku.

Test zniknięcia barwnika może również wskazać, czy kanały łzowe są częściowo lub całkowicie zablokowane.

Aby sprawdzić poziom zablokowania, lekarz następnie wymazuje nos pacjenta po stronie z podejrzeniem zablokowania. Jeśli barwnik przeszedł do wnętrza nosa, prawdopodobnie będzie to częściowa blokada.

Leczenie

Mężczyzna stosuje krople do oczu.

Lekarze zazwyczaj leczą tylko ostre zapalenie mięśnia drożdżowego, gdy widoczne jest zaczerwienienie, mętny wyładowanie lub ropa z towarzyszącą gorączką. We wszystkich grupach wiekowych ostre zapalenie mięśnia drożdżakowego zwykle ustępuje szybko po przyjęciu doustnych antybiotyków.

Niektórzy ludzie mogą również stosować miejscowe antybiotyki. Osoby z bardziej nasilonymi objawami mogą wymagać podania dożylnego antybiotyków.

U niemowląt z nawracającymi przypadkami ostrego zapalenia drożdżakowego, przewody łzowe zwykle przerastają blokadę przed osiągnięciem wieku 9 do 12 miesięcy.

W leczeniu przewlekłego zapalenia mięśnia sercowego lekarze mogą przepisać steroidowe krople do oczu, aby zmniejszyć obrzęk, który może blokować kanały łzowe.

Jednak osoby z przewlekłym zapaleniem mięśnia sercowego mogą wymagać zabiegu chirurgicznego w celu poszerzenia kanałów łzowych lub ominięcia blokady. Ta procedura, znana jako dakryocystorhinostomy, używa lasera do usuwania części kości, poszerzając ścieżkę dla kanałów łzowych i usuwając wszelkie przeszkody.

Większość osób z zapaleniem mięśnia drożdżowego może pomóc złagodzić objawy, używając ciepłego kompresu na zewnętrznej części oka, aby pomóc w otwarciu przewodów.

Ponadto, dostępne bez recepty leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne mogą pomóc w opanowaniu bólu i gorączki, aż do ostatecznego leczenia antybiotykami lub zabiegiem chirurgicznym.

Perspektywy

Większość przypadków ostrego zapalenia mięśnia sercowego ustępuje po odpowiednim leczeniu i nie ma długotrwałych skutków.

Osoby, u których występują nawracające ogniska zapalenia drożdżycy, powinny zgłosić się do lekarza, który poddany zostanie ocenie pod kątem przewlekłego zapalenia mięśnia sercowego. Przypadki przewlekłego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych zwykle ustępują po operacji lub innym leczeniu interwencyjnym.

Like this post? Please share to your friends: