Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wskaźnik awarii implantów ślimakowych jest ogólnie niski

W badaniu opublikowanym w grudniowym wydaniu Archives of Otolaryngology – Head & Neck Surgery, jednego z czasopism JAMA / Archives, stwierdzono, że wśród dzieci leczonych w pediatrycznej trzeciej klinice w Kanadzie, ogólny odsetek ponownego implantacji implantów ślimakowych wynik awarii urządzenia wydaje się być niski. Jednak ryzyko uszkodzenia urządzenia wydaje się być zwiększone u osób, które rozwijają się z powodu bakteryjnego zapalenia opon mózgowych przed implantacją.

Pierwsza implantacja została wdrożona prawie cztery dekady temu, od tego czasu wielokanałowa implantacja ślimakowa (CI) stała się znacznie bardziej dopracowana. Naukowcy mówią:

„Nie wszystkie elementy CI przetrwają przez długie okresy użytkowania, a wymiana chirurgiczna stanie się potencjalnie najczęstszym powikłaniem u pacjentów poddawanych implantacji.”
Dr Antoine Eskander z University of Toronto, Ontario, Kanada i współpracownicy przeanalizowali dane z dokumentacji medycznej dzieci, które otrzymały Cis w szpitalu dla chorych dzieci w okresie od 1990 do czerwca 2010 roku, w celu przeanalizowania tempa reimplantacji CI wśród dzieci, które otrzymał implant ślimakowy w trzecim szpitalu pediatrycznym. W tym okresie (5.575 wszczepów) 738 dzieci otrzymało łącznie 971 urządzeń. 33 miesiące to średni wiek przy pierwszej implantacji.

Naukowcy odkryli, że w ciągu ostatnich dwóch dekad, 34 pacjentów otrzymało reimplantację CI w ośrodku pediatrycznym badania, wskaźnik reimplantacji wynosił 2,9%. 61 miesięcy to średni czas do awarii urządzenia. Ponadto stwierdzono, że 7 z 35 pacjentów poddanych reimplantacji CI miało zapalenie opon mózgowych przed wstępnym wszczepieniem CI.

Ponadto zespół odkrył, że:

„Po reimplantacji CI dzieci utrzymywały lub poprawiały swoją najlepszą wydajność mowy mierzoną przed awarią urządzenia, a tylko dwoje dzieci wykazało znaczącą redukcję percepcji mowy po reimplantacji CI.

Podsumowując, stwierdziliśmy bardzo niski wskaźnik niewydolności wielonarządowej w serii implantów pediatrycznych i kilka powiązanych czynników, które mogą wyjaśniać tę niską stawkę. Dzieci, które rozwijają zapalenie opon mózgowych przed CI, wydają się być narażone na zwiększone ryzyko uszkodzenia urządzenia. Większość pacjentów utrzymuje lub poprawia swój najlepszy przedoperacyjny poziom percepcji mowy po reimplantacji CI, ale pacjenci ze stopniową niewydolnością urządzenia mają mniejsze szanse na dobry powrót słuchu. „
Napisane przez Grace Rattue

Like this post? Please share to your friends: