Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Siedem ziół i suplementów dla cukrzycy typu 2

Cukrzyca to szeroko rozpowszechnione zaburzenie wpływające na poziom cukru we krwi i poziom insuliny w organizmie. Zarządzanie długofalowymi konsekwencjami i powikłaniami cukrzycy jest tak samo wyzwaniem, jak sama choroba.

Istnieją dwa główne typy cukrzycy. Cukrzyca typu 1 polega na tym, że trzustka nie produkuje insuliny. Cukrzyca typu 2 jest częstsza. W przypadku typu 2 organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub produkuje insulinę, której organizm nie używa prawidłowo.

Istnieje wiele możliwości leczenia osób z cukrzycą typu 2. Rosnące badania sugerują, że niektóre zioła i suplementy mogą pomóc w tym stanie.

Przydatne zioła mogą być świetne w połączeniu z bardziej tradycyjnymi metodami znajdowania ulgi od wielu objawów cukrzycy typu 2.

Siedem ziół i suplementów

Oto siedem ziół i suplementów, które mogą być korzystne dla osób z cukrzycą typu 2.

Aloes

Aloes

Aloes zwyczajny jest powszechną rośliną o wielu różnych zastosowaniach. Większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że roślina jest używana do powlekania skóry i ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi zbyt dużym nasłonecznieniem.

Jednak roślina ma również wiele mniej znanych zalet. Są to między innymi problemy z trawieniem, a nawet łagodzenie objawów cukrzycy typu 2.

W jednym z przeglądów analizowano wiele badań z użyciem aloesu w celu leczenia objawów cukrzycy. Ich wyniki silnie sugerują potencjał przeciwcukrzycowy dla aloesu. Pacjenci otrzymujący aloes wykazywali niższy poziom cukru we krwi i wyższy poziom insuliny.

Dalsze testy wykazały, że aloes pomaga zwiększyć ilość insuliny wytwarzanej przez trzustkę. Może to oznaczać, że aloes pomaga przywrócić ciału cukrzycę typu 2 lub chronić je przed dalszymi uszkodzeniami. Naukowcy zaapelowali o więcej badań, które należy przeprowadzić na aloesie i jego ekstraktach, aby uzyskać pewność co do tych efektów.

Jest wiele sposobów na zabranie aloesu. Miąższowa papka jest sprzedawana na wielu rynkach i dodawana do napojów, a ekstrakty są pakowane w kapsułki, które należy przyjmować jako suplementy.

Kliknij tutaj, aby kupić suplementy Aloe Vera online. Pamiętaj, że ten link przeniesie Cię do witryny zewnętrznego dostawcy.

Cynamon

Cynamon to pachnące zioło stworzone z kory drzewa i powszechnie występuje w kuchniach. Ma słodko-pikantny zapach i smak, które mogą dodać słodyczy bez żadnego dodatkowego cukru. Jest popularny wśród osób chorych na cukrzycę typu 2 tylko z tego powodu, ale cynamon jest czymś więcej niż tylko smakiem.

W recenzji stwierdzono, że osoby z zespołem metabolicznym i cukrzycą typu 2, którym podano cynamon, wykazały pozytywne wyniki w wielu różnych dziedzinach, takich jak:

  • poziomy cukru we krwi
  • poziomy insuliny
  • wrażliwość insulinowa
  • poziomy tłuszczu we krwi
  • poziomy przeciwutleniaczy
  • ciśnienie krwi
  • masa ciała
  • czas na przetworzenie żywności

Są to ważne wskaźniki dla osób chorych na cukrzycę. Z tego badania można powiedzieć, że cynamon jest ważny dla wszystkich chorych na cukrzycę typu 2.

Naukowcy zauważyli, że rodzaj cynamonu i ilość pobranego ma jednak wpływ na wyniki. Tylko najwyższej jakości ekstrakty cynamonowe lub cynamonowe w postaci kapsułek powinny być stosowane jako uzupełniająca metoda leczenia.

Przed rozpoczęciem stosowania cynamonu jako suplementu należy zawsze skonsultować się z doświadczonym lekarzem.

Gorzki melon

gorzki melon

, znany również jako gorzki melon, jest owocem leczniczym. Jest używany od wieków w tradycyjnej medycynie Chin i Indii. Sam gorzki owoc gotuje się w wielu potrawach, a właściwości lecznicze rośliny wciąż są odkrywane.

Jednym odkryciem popartym przez naukę jest to, że gorzki melon może pomóc w objawach cukrzycy. W jednym z przeglądów zauważono, że wiele części rośliny zostało wykorzystanych do pomocy pacjentom z cukrzycą.

Nasiona gorzkiego melona podawano zarówno osobom z cukrzycą typu 1, jak i typu 2 w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Mieszana pulpa warzywna zmieszana z wodą obniżyła również poziom cukru we krwi u 86 procent pacjentów z cukrzycą typu 2. Sok owocowy z gorzkiego melona również w wielu przypadkach poprawiał tolerancję cukru we krwi.

Jedzenie lub picie gorzkiego melona może być nabytym smakiem. Na szczęście podobne efekty odnotowano również w przypadku ekstraktów z owoców przyjmowanych jako suplementy.

Nie ma wystarczających dowodów na to, że zamiast cukrzycy można stosować gorzki melon zamiast insuliny lub lekarstwa. Jednak może pomóc pacjentom polegać mniej na tych lekach lub obniżyć ich dawki.

Kliknij tutaj, aby wybrać jedną z wielu kapsuł gorzkiego melona.

Ostropest plamisty

Ostropest to zioło, które od dawien dawna używane jest w wielu różnych dolegliwościach i jest uważane za tonik dla wątroby. Najbardziej przebadany ekstrakt z ostropestu mlecznego nazywa się sylimaryną, która jest związkiem o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych. To właśnie te właściwości mogą sprawić, że ostryż będzie doskonałym ziołem dla osób chorych na cukrzycę.

W przeglądzie zauważono, że wiele badań dotyczących sylimaryny jest obiecujących, ale badania nie są wystarczająco silne, aby rozpocząć zalecanie samego zioła lub ekstraktu w leczeniu cukrzycy.

Wiele osób może nadal stwierdzić, że jest to ważna część procedury opieki, zwłaszcza, że ​​właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne mogą pomóc w ochronie przed dalszymi uszkodzeniami spowodowanymi cukrzycą. Ostropest jest najczęściej przyjmowany jako suplement.

Znajdź tutaj szereg kapsułek z ostu.

Kozieradka

Kozieradka jest kolejnym nasieniem potencjalnie obniżającym poziom cukru we krwi. Nasiona zawierają włókna i substancje chemiczne, które pomagają spowolnić trawienie węglowodanów, takich jak cukier. Nasiona mogą również pomóc opóźnić lub zapobiec wystąpieniu cukrzycy typu 2.

Niedawne badania wykazały, że u osób z prediabetes rzadziej zdiagnozowano cukrzycę typu 2 podczas przyjmowania sproszkowanych nasion kozieradki.Było to spowodowane tym, że nasiona zwiększały poziom insuliny w organizmie, co również zmniejszało poziom cukru we krwi.

Naukowcy odkryli, że nasiona pomagają również obniżyć poziom cholesterolu u pacjentów.

Kozieradka może być gotowana do niektórych potraw, dodawana do ciepłej wody lub mielona na proszek. Można go również dodać do kapsułki, którą należy połknąć jako suplement.

Szeroka gama kapsułek kozieradki jest dostępna tutaj.

Gymnema

Gymnema to stosunkowo nowe zioło na rynku zachodnim. W rodzinnym domu zakładu w Indiach jego nazwa oznacza „niszczyciel cukru”. W niedawnym przeglądzie zauważono, że zarówno pacjenci z cukrzycą typu 1, jak i typu 2, którym podano gymnema, wykazują oznaki poprawy.

U osób z cukrzycą typu 1, którym podawano ekstrakt z liści przez okres 18 miesięcy, stężenie cukru na czczo było znacząco obniżone w porównaniu do grupy, która otrzymywała jedynie insulinę.

Inne testy z użyciem gymnemy wykazały, że ludzie z cukrzycą typu 2 dobrze reagowali na przyjmowanie liścia i jego ekstraktu przez różne okresy czasu. Korzystanie z gymnema obniżyło poziom cukru we krwi i zwiększyło poziom insuliny w ciele niektórych pacjentów.

Używanie zmielonego liścia lub ekstraktu z liści może być korzystne dla wielu osób chorych na cukrzycę.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z gamą kapsułek gymnema.

Imbir

plasterki imbiru

Imbir jest kolejnym ziołem, o którym nauka odkrywa więcej. Jest stosowany od tysięcy lat w tradycyjnych systemach medycznych.

Imbir jest często stosowany w leczeniu problemów trawiennych i zapalnych. Jednak niedawno opublikowana opinia pokazuje, że może być pomocna w leczeniu objawów cukrzycy.

W swojej recenzji naukowcy stwierdzili, że suplementacja imbirem obniżyła poziom cukru we krwi, ale nie obniżyła poziomu insuliny we krwi. Z tego powodu sugerują, że imbir może zmniejszać oporność na insulinę w organizmie na cukrzycę typu 2.

Ważne jest, aby zauważyć, że naukowcy nie byli pewni, jak to robi imbir. Wymagane są dalsze badania, aby twierdzić, że roszczenia są bardziej pewne.

Imbir jest często dodawany do surowca spożywczego lub jako sproszkowane zioło, parzony na herbatę lub dodawany do kapsułek jako suplement doustny.

Można tu kupić różne produkty z imbiru.

Ważne uwagi dla osób z cukrzycą

Zawsze najlepiej jest pracować z personelem medycznym przed przyjęciem jakiegokolwiek nowego zioła lub suplementu. Lekarze zwykle zaczynają od mniejszej dawki i stopniowo ją zwiększają, aż do znalezienia wygodnej dawki.

Niektóre zioła mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, które wykonują tę samą pracę, takimi jak leki rozrzedzające krew i leki na nadciśnienie. Bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z jakichkolwiek interakcji przed rozpoczęciem nowego suplementu.

Ważne jest również, aby ludzie otrzymywali zioła z wysokiej jakości źródła. Zioła nie są monitorowane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Produkty mogą zawierać różne zioła i wypełniacze, zalecać niewłaściwą dawkę, a nawet być zanieczyszczone pestycydami.

Zioła i suplementy powinny być postrzegane jako komplementarna opcja leczenia i nie powinny zastępować leków.

Współpracując ściśle z doświadczonym specjalistą w dziedzinie opieki zdrowotnej, zioła mogą być świetnym dodatkiem do wielu programów opieki nad cukrzycą.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: