Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się suchych rąk?

Suche ręce są bardzo powszechne i wyzwalane głównie przez wpływ środowiska. Ludzie, którzy często myją naczynia lub żyją w zimnym, suchym klimacie, mogą być bardziej podatni na bolesne suche ręce niż inni.

Suche ręce są spowodowane przede wszystkim przez:

  • pogoda
  • drażniące dla środowiska
  • warunki medyczne

Pogoda jest odpowiedzialna za suche ręce, które występują głównie w zimie. Gdy pogoda staje się zimna, powietrze wysycha, a ciało nie może utrzymać się na wilgoć. Brak wilgoci w powietrzu powoduje wysuszenie skóry i rąk.

Ludzie, na przykład lekarze lub pielęgniarki, którzy często myją ręce lub używają dezynfekcji rąk kilka razy dziennie, częściej niż inni mają suche ręce. Inne, takie jak zmywarki lub styliści włosów, mogą również być bardziej podatni na suche ręce z powodu wielokrotnego narażenia na działanie chemikaliów i mydeł.

U niektórych osób skóra na dłoniach może wysychać z powodu choroby podstawowej.

Osoby z chorobami, w tym cukrzycą lub toczniem, które wpływają na przepływ krwi do kończyn, mogą mieć suche ręce. Podobnie, inne choroby, które wpływają na skórę, na przykład łuszczyca i egzema, mogą powodować suchość skóry na dłoniach, a także skórę, która łuszczy się i pęka.

11 domowych środków zaradczych

Nałożenie balsamu na suche dłonie

Osoba może wypróbować te środki jako pierwszą linię leczenia suchych dłoni:

1. Użyj środków nawilżających

Wiele środków nawilżających zaprojektowano z myślą o rękach i są one dostępne w handlu. Po każdym myciu osoba powinna stosować krem ​​nawilżający na dłonie, aby przywrócić naturalną wilgotność skóry. Istnieje również kilka olejów, takich jak olej kokosowy, które mogą dawać podobne wyniki.

2. Chroń skórę

Słońce może wysuszyć skórę, spowodować oparzenia i prowadzić do innych, poważniejszych problemów zdrowotnych. Wszystkie obszary ciała powinny być chronione przed długotrwałym nasłonecznieniem, a ręce nie są wyjątkiem. Chronienie rąk za pomocą wysokiej jakości klocka słonecznego może pomóc w zapobieganiu ich wysychaniu przez słońce.

3. Spróbuj leczenia na noc

Osoby z wyjątkowo suchymi dłońmi mogą próbować traktować je na noc. Aby to zrobić, powinni używać dużej ilości nawilżających balsamów lub kremów. Po nałożeniu dużej ilości kremu osoba powinna założyć skarpetki, rękawiczki lub rękawiczki na dłonie. Pokrycia pomagają utrzymać balsam w kontakcie ze skórą, dzięki czemu jest on wchłaniany przez noc.

4. Zastosuj Aloe Vera

Aloes zwyczajny jest powszechnym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry ze względu na jego właściwości antybiotyczne i przeciwzapalne. Aloes jest dostępny bez recepty i można go nakładać na skórę jako naturalny, bezpieczny środek nawilżający.

5. Unikaj mydła

Chemikalia często występujące w mydłach mogą mieć działanie wysuszające na dłonie. Ludzie powinni unikać nadmiernego mycia rąk, jeśli to możliwe, aby uniknąć ich wysychania.

6. Nosić rękawice

Osoba używająca gumowych rękawic podczas zmywania, aby uniknąć suchych dłoni

Ludzie, którzy spędzają dużo czasu z rękami zanurzonymi lub w kontakcie z wodą powinni rozważyć noszenie gumowych rękawic.

Długotrwała ekspozycja na wodę może wysuszyć ręce, ponieważ zmywa naturalne oleje znajdujące się w skórze. Rękawice zapewniają warstwę ochronną zapobiegającą wysychaniu rąk.

7. Użyj nawilżacza

Ludzie z problemami układu oddechowego często używają nawilżaczy, aby pomóc im w oddychaniu. Jednak nawilżacz może mieć duży wpływ na ochronę skóry przed wysychaniem, gdy ludzie żyją w suchym środowisku lub w miesiącach zimowych.

Zazwyczaj najlepsze miejsce na nawilżacz znajduje się w pobliżu łóżka, ale można go używać w każdym pomieszczeniu w domu.

8. Zmniejsz stres

W przypadku osób cierpiących na egzemę stres może wywołać wybuch lub wybuch. Zmniejszenie stresu może pomóc osobie z wypryskiem uniknąć suchej skóry na rękach i innych częściach ciała.

9. Unikaj suszarek na gorące powietrze

Suszarki na gorące powietrze mają tendencję do wysuszania skóry. Gorące, suche powietrze może przesłonić ręce. Lepiej jest używać ręczników papierowych, kiedy to możliwe, i osuszyć dłonie.

10. Złuszczaj

Złuszczanie może pomóc w usunięciu martwej, suchej i zniszczonej skóry. Osoba może korzystać z komercyjnych produktów, pumeksu lub spróbować domowej roboty, mieszając oliwę z oliwek i 1 do 2 łyżek granulowanego cukru.

11. Kąpać się w owsie

Po dodaniu do kąpieli, surowy lub ugotowany owies może pomóc odmłodzić skórę. Owies można stosować w małej misce zmieszanej z olejem, na przykład oliwą z oliwek, lub można je mieszać z wodą jako część pełnej wanny.

Zabiegi medyczne

Zabiegi medyczne dla suchych dłoni koncentrują się na podstawowych stanach medycznych. Niektóre z nich mogą obejmować egzemę i łuszczycę.

Osoba powinna zwrócić się do lekarza, jeśli występuje:

  • krwawienie
  • odbarwienie
  • obrzęk
  • drenaż z otwartych ran
  • ekstremalne zaczerwienienie

Powinni również porozmawiać z lekarzem, jeśli stan się pogorszy lub nie działają domowe środki zaradcze.

Jak zapobiec suchym dłoniom

człowiek osuszający ręce pod osuszaczem powietrza

Zapobieganie zależy od sytuacji danej osoby. Na przykład wiele osób stwierdzi, że warunki w miejscu pracy stawiają je na większe ryzyko rozwoju suchych dłoni.

Ludzie, którzy często muszą myć ręce, będą chcieli zastosować krem ​​nawilżający natychmiast po myciu rąk. Zmywarki i inne osoby pracujące w środowisku, w którym zużywają dużo wody, mogą rozważyć noszenie rękawiczek, aby chronić się przed nadmierną ekspozycją.

Osoby z wypryskiem i innymi schorzeniami skóry powinny podjąć kroki, aby zapobiec powstawaniu rac. Może to obejmować zmniejszenie stresu i przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza.

Wszyscy ludzie mogą próbować ograniczyć ekspozycję na słońce. Ponadto, większość ludzi powinna unikać używania suszarek na gorące powietrze, jeśli problemem są suche ręce.

Na wynos

Suche ręce są normalnym zjawiskiem, którego doświadcza większość ludzi od czasu do czasu. W większości przypadków kremy dostępne bez recepty i środki do domu są wystarczające, aby pomóc w leczeniu i zapobieganiu suchym dłoniom.Każdy, kto nie widzi poprawy w rozwiązaniach domowych lub zauważy inne objawy, powinien porozmawiać z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends: