Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Umiarkowane picie może powodować nieregularne bicie serca

W dużych ilościach alkohol ma szkodliwy wpływ na zdrowie. W małych ilościach może jednak chronić serce przed niektórymi rodzajami chorób serca. Nowa analiza sugeruje, że umiarkowane, nawykowe spożywanie alkoholu może nie mieć takiego samego efektu ochronnego, jeśli chodzi o częstość akcji serca.

[kieliszek czerwonego wina]

Negatywne skutki nadmiernego spożycia alkoholu są bardzo poważne i powszechnie znane. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) donosi, że ciężkie lub upijanie się stanowi 88 000 rocznie zgonów w Stanach Zjednoczonych.

W latach 2006-2010 nadmierne spożycie alkoholu było przyczyną 2,5 miliona lat potencjalnego zaniku życia, skracając życie osób, które zmarły z powodu problemu alkoholowego o 30 lat.

Jednak znaczna ilość badań sugeruje, że umiarkowane spożycie alkoholu może przynieść pewne korzyści zdrowotne.

Zgodnie z wytycznymi dietetycznymi dla Amerykanów, umiarkowane picie to maksymalnie jeden drink dziennie dla kobiet i maksymalnie dwa drinki dziennie dla mężczyzn.

Wykazano, że umiarkowane picie zmniejsza ryzyko chorób serca – szczególnie choroby wieńcowej – i ma ogólny efekt ochronny przed udarem mózgu i cukrzycą typu 2.

Jednak nowy przegląd tych badań sugeruje, że umiarkowane spożywanie alkoholu może nie mieć takiego samego pozytywnego wpływu na częstość akcji serca. Przeciwnie, nawet lekkie do umiarkowanego picia może prowadzić do postaci arytmii.

Badanie związku między nieregularnym biciem serca a umiarkowanym piciem

Nieregularne bicie serca lub migotanie przedsionków jest formą arytmii, która wpływa nie tylko na serce, ale może również prowadzić do postaci udaru, niewydolności serca i innych powikłań.

Zespół naukowców z Melbourne w Australii dokonał przeglądu ponad stu badań pokazujących, że spożycie alkoholu jest umiarkowane lub umiarkowane, jest dobre dla niektórych osób i zmniejsza ryzyko chorób serca.

Badaczami byli prof. Peter Kistler z Baker IDI Heart and Diabetes Institute oraz Szpital Alfred w Melbourne w Australii.

W sumie przegląd obejmował dane dotyczące prawie 900 000 osób, które były monitorowane przez 12 lat.

Metaanaliza została opublikowana w.

Ryzyko nieregularnego bicia serca wzrasta wraz z każdym piciem

Analiza wykazała, że ​​nawet lekkie i umiarkowane picie może zwiększać ryzyko nieregularnego bicia serca.

Przy każdym spożyciu napoju na dobę ryzyko migotania przedsionków wzrosło o 8 procent.

Ryzyko nieregularnego bicia serca dotyczyło zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Główny autor badania wyjaśnia mechanizm kryjący się za liczbami.

„Podczas gdy umiarkowane ilości alkoholu wydają się chronić przed” hydrauliką „lub dopływem krwi do mięśnia sercowego, korzyści płynące z picia alkoholu nie rozciągają się na elektryczne części serca lub serca, a ludzie, którzy nadal spożywają alkohol w umiarkowanych ilościach, mogą zauważyć ich nieregularne bicie serca staje się częstsze, dotyczy to, ponieważ może prowadzić do poważnych problemów, takich jak niewydolność serca i udar. „

Profesor Peter Kistler

Mimo że potrzeba więcej badań, aby ustalić przyczynę tego związku, autorzy wymieniają niektóre z możliwych wyjaśnień.

Możliwe przyczyny związku alkoholu z nieregularnym biciem serca

Jedną z przyczyn może być wpływ alkoholu na komórki. Picie może prowadzić do uszkodzenia komórek, co z kolei oznacza uszkodzenie w małych obszarach tkanki włóknistej w sercu. Może to spowodować nieregularne bicie serca.

Niektórzy pacjenci z szybkim lub arytmicznym rytmem serca, którzy nie zareagowali na lek, mogą przechodzić ablację cewnika – zabieg polegający na selektywnym kauteryzacji części serca. Badanie ujawniło również, że osoby, które kontynuują picie po ablacji cewnika, prawdopodobnie nadal będą miały nieregularne bicie serca nawet po zabiegu.

Migotanie przedsionków można również wyjaśnić elektrofizycznie. W normalnie funkcjonującym sercu, z każdym biciem serca sygnał elektryczny jest wysyłany z góry na dół serca. To powoduje, że serce kurczy się i pompuje krew. Każdy sygnał elektryczny zaczyna się w grupie komórek i przemieszcza się w zorganizowany sposób przez sercowate ścieżki.

Z czasem alkohol może zmienić te sygnały elektryczne, co może prowadzić do migotania przedsionków. W tego typu arytmii sygnały elektryczne przemieszczają się przez przedsionki serca w szybki i chaotyczny sposób.

Wreszcie, spożycie alkoholu może zakłócać autonomiczny układ nerwowy. Ta część układu nerwowego kontroluje częstość akcji serca, trawienie, temperaturę, częstość oddechów i reakcję „walki lub ucieczki” organizmu w nagłych wypadkach.

Według przeglądu, alkohol stymuluje ten wewnętrzny układ nerwowy, co może prowadzić do nieregularnego bicia serca.

Umiarkowane osoby pijące mogą nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia dla zdrowia

„Wyniki są znaczące” – mówi prof. Kistler – „ponieważ są ludzie, którzy spożywają od jednego do dwóch szklanek alkoholu dziennie, które mogą nie zdawać sobie sprawy, że narażają się na ryzyko nieregularnego bicia serca”.

Dla Kistlera na wynos jest to, że „mimo że nie mamy danych z randomizacją, które mówią nam, ile” bezpieczna „ilość konsumować, osoby z nieregularnym biciem serca powinny prawdopodobnie wypijać nie więcej niż jeden napój alkoholowy dziennie z 2 bezalkoholowymi dni tygodnia.”

Autorzy zwracają uwagę na potrzebę dalszych badań, aby dokładnie określić konkretne przyczyny stowarzyszenia. Uważają, że wyjaśnienia przyczynowe mogą obejmować bezpośrednią toksyczność i wpływ alkoholu na otyłość, zaburzone oddychanie podczas snu i nadciśnienie.

Konieczne są dalsze badania w celu ustalenia, czy całkowite unikanie alkoholu jest wymagane u pacjentów z migotaniem przedsionków.

Dowiedz się, jak białe wino może zwiększać ryzyko czerniaka.

Like this post? Please share to your friends: