Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Skala twardości erekcji okazuje się skuteczna w ocenie jakości erekcji

Skala twardości erekcji (EHS), łatwa w użyciu, czteropunktowa skala zaburzeń erekcji (ED), zapewnia wiarygodny pomiar twardości erekcji oraz wskaźnik innych wyników zdrowotnych i dobrostanu, zgodnie z nowymi danymi zgłoszonymi w Europejskie Stowarzyszenie Urologii.

EHS ocenia twardość erekcji w skali od 1 do 4, przy czym cztery to maksymalny wynik. Użyty język jest prosty i bezpośredni, tak więc mężczyźni z zaburzeniami erekcji mogą używać skali do oceny ciężkości stanu i monitorowania wpływu leczenia. Wynik 1 wskazuje, że penis jest większy niż normalny, ale nie twardy; 2 oznacza, że ​​penis jest twardy, ale nie wystarczająco twardy, aby penetrować, 3 oznacza, że ​​penis jest wystarczająco twardy do penetracji, ale nie do końca twardy, a 4 wskazuje, że penis jest całkowicie twardy i całkowicie sztywny.

Nowe badanie SCORE 4 (Scoring korespondencji w leczeniu zaburzeń erekcji w 4-punktowej skali) porównywało oceny Skali Twardości Erekcji z innymi skalami powszechnie stosowanymi w badaniach klinicznych ED, w tym Międzynarodowy Indeks Erekcji (IIEF ). W badaniu wzięło udział 209 mężczyzn (średni wiek 52 lata) z rozpoznaniem ED, którzy zostali losowo przydzieleni do sildenafilu lub placebo, po czym nastąpił otwarty okres wydłużenia dawki syldenafilu w postaci elastycznej dawki (50 mg lub 100 mg).

Wyniki wykazały prawie liniową zależność między ocenami EHS a wynikami z innych systemów oceny. Relacja między dyskretnymi punktami EHS a wynikami na elementach innych skal oceny, w tym IIEF, wykazała ścisłą zgodność między twardością erekcji a funkcją erekcji, satysfakcją z jakości erekcji, ogólnego doświadczenia seksualnego i dobrego samopoczucia u mężczyzn z zaburzeniami erekcji.

Komentując kliniczne implikacje ustaleń, profesor Herman van Ahlen, profesor urologii, Klinikum Osnabruck, Muenster University, Niemcy, powiedział: „Te dane potwierdzają znaczenie pomiaru twardości erekcyjnej ze względu na jej związek z innymi czynnikami.”

Profesor van Ahlen powiedział, że Skala Twardości Erekcji stanowi proste, skuteczne narzędzie, które może być stosowane w praktyce klinicznej do oceny pacjentów z zaburzeniami wzwodu. Dodał: „EHS mierzy nie tylko twardość erekcji, ale może także ocenić inne czynniki związane z tą wyniszczającą chorobą, a satysfakcja pacjenta z twardości erekcji umożliwia przewidywanie zadowolenia z innych mierników jakości życia.”

Europejskie Stowarzyszenie Urologii.

Napisane przez – Susan Mayor
susanmayor@mac.com

Like this post? Please share to your friends: