Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy używanie marihuany powoduje problemy ze snem?

Zażywanie marihuany wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia problemów ze snem, wynika z nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii i zaprezentowanego na spotkaniu SLEEP 2014.

Używanie marihuany jest powszechne, a doniesienia sugerują, że połowa dorosłych w USA używała tego narkotyku w pewnym momencie swojego życia. Teraz, gdy marihuana jest zalegalizowana w niektórych państwach, coraz ważniejsze staje się zrozumienie wpływu, jaki ten lek może wywierać na zdrowie publiczne.

W kwietniu tego roku opublikowano wyniki badań, w których naukowcy wykorzystali obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) do skanowania mózgu 40 regularnych palaczy marihuany w wieku 18-25 lat.

Porównując skany z skanami mózgu osób z niewielką lub żadną historią używania marihuany, naukowcy odkryli, że obszar mózgu odpowiedzialny za przetwarzanie nagrody – jądro półleżowe – był większy i miał zmieniony kształt i strukturę u użytkowników marihuany.

Ciało migdałowate – obszar mózgu zaangażowany w emocje – również wykazywało nieprawidłowości u palaczy marihuany, a nieprawidłowości były tym większe, im więcej marihuany palili uczestnicy.

Badania przeprowadzone w 2013 r. Przez naukowców z Feinburg School of Medicine na Northwestern University w Illinois wykazały, że intensywne stosowanie marihuany powoduje zmiany w funkcjonowaniu mózgu, które powodują objawy podobne do schizofrenii.

liście marihuany

W nowym badaniu naukowcy przeanalizowali dane z badania National Health and Nutrition Examination (NHANES) w latach 2007-2008. Patrzyli na 1811 dorosłych w wieku 20-59 lat, którzy zgłosili używanie konopi indyjskich. NHANES zebrał informacje na temat wzorców spania, w jakim wieku uczestnicy po raz pierwszy używali narkotyku i ile razy używali leku w ciągu ostatniego miesiąca.

Pełne wyniki nowego badania zostaną zaprezentowane 4 czerwca w Minneapolis, MN, w SLEEP 2014, 28. dorocznym spotkaniu Associated Professional Sleep Societies, LLC.

Jednak przed tą prezentacją naukowcy ogłosili, że odkryli, że obecni i byli użytkownicy marihuany znacznie częściej doświadczają problemów ze snem niż osoby, które nie są użytkownikami.

„Najbardziej zaskakujące odkrycie”, mówi główny autor, Jilesh Chheda, asystentka badawcza na Uniwersytecie Pensylwanii w Filadelfii, „było to, że istniał silny związek z wiekiem pierwszego użycia, bez względu na to, jak często ludzie stosowali marihuanę. wczesne używanie częściej powodowało problemy ze snem jako osoba dorosła. „

Typ badania nie może określić związku przyczynowo-skutkowego, a jedynie pokazać link

Badania pokazują związek między zapoczątkowaniem używania marihuany w okresie dojrzewania a wyższym ryzykiem kolejnych objawów bezsenności. Jednak rodzaj badań stosowanych w tym badaniu nie pozwala autorom określić związku przyczynowo-skutkowego, więc nie można powiedzieć, że używanie marihuany zdecydowanie powoduje bezsenność.

Na przykład osoby, które wcześniej zaczynają używać marihuany mogą doświadczać bezsenności z innych powodów, takich jak stres. Również bezsenność może być powodem, dla którego niektórzy ludzie zaczynają lub nadal używają marihuany.

Jak podaje Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków, używanie marihuany wzrasta wśród młodych ludzi od 2007 roku. Możliwe, że debata publiczna na temat statusu prawnego leku mogła przyczynić się do tego nasilającego się używania. Colorado i Waszyngton zalegalizowały narkotyki do użytku rekreacyjnego wśród dorosłych, a 21 stanów zezwala obecnie na stosowanie marihuany jako leczenia medycznego.

Like this post? Please share to your friends: