Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Pierwszy na świecie penis i przeszczepienie moszny zakończone

Chirurdzy wykonali teraz pierwszy na świecie całkowity przeszczep penisa i mosznę, które mają nadzieję przywrócić moczu i funkcje seksualne odbiorcy.

chirurgów na sali operacyjnej

Przeszczepy narządów i inne są świadectwem cudów współczesnej medycyny.

Pomagają przywrócić zdrowe funkcje organizmu, dobre samopoczucie i pewność siebie odbiorcom, z których wielu boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi lub utratą części ciała z powodu urazów.

Często jednak proces ten obarczony jest trudnościami – od niedostatku oddanych narządów i tkanki po powikłanie znalezienia pasującego dawcy, aby system biorcy nie odrzucił przeszczepu.

Niektóre z najtrudniejszych przeszczepów to narządy męskie narządów płciowych – nie tylko dlatego, że operacja jest tak trudna, ale również ze względu na etyczne i praktyczne problemy z pobieraniem narządów.

Do ubiegłego roku ukończono tylko dwa pomyślne przeszczepy prącia. W tych zabiegach przeszczepiono tylko sam penis.

Ale teraz, po raz pierwszy, zespół chirurgów z Johns Hopkins Medicine w Baltimore, MD, udało się przeszczepić penisa i mosznę od zmarłego dawcy do odbiorcy, który stracił organy płciowe podczas uzbrojenia.

Chirurdzy planowali taką interwencję od 2013 roku. W oświadczeniu telebriefingu programu moczowo-płciowego instytucji, dyrektor kliniczny programu, dr Rick Redett, nazywa procedurę „kulminacją ponad 5 lat badań i współpracy w wielu dziedzinach. „

Złożona 14-godzinna procedura

Pomyślny przeszczep przeprowadzono w zeszłym miesiącu na weteranie wojennym Stanów Zjednoczonych, który stracił narządy genetyczne po niespodziewanej eksplozji improwizowanego urządzenia wybuchowego.

diagram przeszczepu penisa i moszny

„To naprawdę nieprzyjemny problem z cierpieniem, który nie jest łatwy do zaakceptowania” – wyznaje odbiorca, który woli zachować swoją anonimowość.

Przeszczep, jak mówi, w końcu daje mu poczucie pewności i stabilności.

„Kiedy po raz pierwszy obudziłem się (po interwencji), czułem wreszcie, że jestem bardziej normalny … [i z] poziomem pewności siebie .. Zaufanie … jak teraz jestem w porządku”, wyjaśnia.

Operację, która trwała 14 godzin, przeprowadził duży zespół lekarzy, anestezjologów i pielęgniarek kierowany przez dr. W. P. Andrew Lee, dyrektora chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa School of Medicine.

Podczas zabiegu na biorcę wszczepiono penisa, otaczającą tkankę i mosznę – choć nie jądra – zmarłego dawcy. Ten złożony rodzaj operacji przeszczepu nazywa się „unaczynioną allotransplantacją kompozytową”.

„Uszkodzone i pokryte bliznami chusteczki” – mówi dr Redett w swoim oświadczeniu o telepracy – zostały usunięte z naszego pacjenta, a niezbędne naczynia krwionośne i nerwy zostały zidentyfikowane. „

„W przypadku przeszczepu” – dodaje – „trzy tętnice, cztery żyły i dwa nerwy zostały połączone pod mikroskopem, aby zapewnić pełną perfuzję krwi i wrażenie na przeszczepionej tkance.”

Operacja może „przywrócić prawie normalną funkcję”

Dr Lee zauważa, że ​​biorca „dobrze się regeneruje” i że postępuje zgodnie z protokołem modulacji immunologicznej – który również obejmował przeszczep szpiku kostnego od dawcy – w celu zapewnienia, że ​​jego ciało nie odrzuci przeszczepionego narządu i tkanki.

Chirurg wyraża także nadzieję, że pacjent odzyska zdrowie i że w końcu wróci do funkcji moczowej i seksualnej niemal w pełnym zakresie.

„Mamy nadzieję, że ten przeszczep pomoże przywrócić temu mężczyźnie niemal normalne funkcje układu moczowego i seksualnego”.

Dr W. P. Andrew Lee

Rodzina zmarłego dawcy wydała także oświadczenie, wyrażające życzenie, aby odbiorca dokonał pełnego i stałego powrotu do zdrowia i mówiąc, że cieszą się, że ich ukochana przyczyniła się do radykalnego zmiany życia kogoś na lepsze.

„Wszyscy jesteśmy dumni, że nasz ukochany był w stanie pomóc młodemu człowiekowi, który służył w tym kraju”, mówią.

W bezpośrednim adresie do odbiorcy mówią: „Mamy nadzieję, że wkrótce powrócisz do lepszego zdrowia i nadal życzysz sobie szybkiego powrotu do zdrowia”.

PLMedBook