Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Nowe badanie krwi „może wykryć ryzyko infekcji w kilka minut”

Naukowcy stworzyli urządzenie, które jest w stanie wykryć ryzyko zakażenia osoby z kropli krwi w ciągu kilku minut, w przeciwieństwie do obecnych metod, które mogą zająć do 2 godzin. Jest to zgodne z badaniem opublikowanym w czasopiśmie.

Jednym z powszechnych badań laboratoryjnych w celu określenia indywidualnego ryzyka zakażenia jest zliczanie neutrofili we krwi, określane jako bezwzględna liczba neutrofilów.

Neutrofile są rodzajem białych krwinek znajdujących się w ludzkiej krwi. Według naukowców z Massachusetts General Hospital, którzy przeprowadzili badanie, neutrofile są „pierwszą linią obrony organizmu” przeciw stanom zapalnym i infekcjom.

Wyjaśniają, że w ciągu kilku minut od wykrycia infekcji neutrofile uciekają z krwi w kierunku tkanki, gdzie osiadają w miejscach infekcji.

Naukowiec przeprowadzający testy

Jednak dr Daniel Irmia, adiunkt w Centrum Zasobów BioMEMS w Szpitalu Ogólnym w Massachusetts, mówi, że w wielu przypadkach może to nie wystarczyć, aby policzyć neutrofile.

„Jeśli neutrofile nie migrują dobrze i nie mogą dotrzeć do tkanek, sytuacja ta może mieć takie same konsekwencje, jak mała liczba neutrofili” – dodaje.

Mając to na uwadze, badacze stworzyli „zminiaturyzowane urządzenie oparte na silikonie”, które według nich jest w stanie zmierzyć wzorce migracji neutrofili z ukłucia palcem krwi, i to może być wykonane w ciągu kilku minut.

Naukowcy twierdzą, że metody stosowane obecnie do pomiaru funkcji neutrofili obejmują oddzielanie ich od krwi.

Proces ten może potrwać 2 godziny, a badacze twierdzą, że procedura musi być przeprowadzona przez wykwalifikowany personel laboratoryjny.

Mówi się, że stanowi to problem w warunkach klinicznych, takich jak leczenie pacjentów z poparzeniami, ponieważ proces ten jest czasochłonny, a priorytety lekarzy medycznych zmieniają się w ciągu dnia.

Wyjaśniając walidację swojego urządzenia, naukowcy mówią:

„Aby zaspokoić potrzebę szybkich i solidnych testów, zaprojektowaliśmy urządzenie mikroprzepływowe, które mierzy chemotaksję neutrofili bezpośrednio z pojedynczej kropli krwi.

Zatwierdziliśmy test porównując chemotaksję neutrofili z krwi palca, krwi żylnej i oczyszczonych próbek neutrofili. Znaleźliśmy stałą średnią prędkość (19 ± 6 μm / min) i kierunkowość (91,1%) między trzema źródłami. „

Stwierdzili, że zdolność do mierzenia ryzyka infekcji pacjentów w ciągu kilku minut z tylko kropli krwi jest „znaczącą poprawą, a która poprawi obecne leczenie”.

Nowe badania krwi są również opracowywane w celu wykrycia początku i postępu innych schorzeń. Niedawno doniesiono o badaniu opisującym badanie krwi, które może ujawnić rozprzestrzenianie się czerniaka.

Like this post? Please share to your friends: