Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Misfiring w systemie kontroli mózgu połączony z OCD

Dla 2,2 miliona amerykańskich dorosłych z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi potrzeba wykonywania codziennych rytuałów i rytuałów powoduje niepokój, przeszkadza w codziennym życiu. Teraz naukowcy z University of Cambridge w Wielkiej Brytanii twierdzą, że kompulsje z tego zaburzenia mogą wynikać z niewydolności układu kontrolnego mózgu.

Mózg

Publikują swoje wyniki w.

Według National Institutes of Mental Health (NIMH) osoby z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (OCD) często niepokoją myśli, które próbują kontrolować poprzez powtarzanie pewnych rytuałów lub zachowań.

Chociaż zdrowi ludzie również mają rytuały – w tym sprawdzanie, czy piec jest wyłączony przed opuszczeniem domu – ludzie z OCD obsesyjnie wykonują swoje rytuały, chociaż przeszkadzają w codziennym życiu.

„Chociaż niektóre nawyki mogą ułatwić nam życie, np. Zautomatyzowanie aktu przygotowywania porannej kawy, inne posuną się za daleko i mogą przejąć kontrolę nad naszym życiem w znacznie bardziej podstępny sposób, kształtując nasze preferencje, przekonania, a w przypadku OCD nawet nasze obawy – zauważa prof. Trevor Robbins, autor badań z Wydziału Psychologii w Cambridge.

On i dr Claire Gillan kierowali zespołem badaczy, aby zbadać ideę, że kompulsje w OCD wynikają z „nadczynnościowego systemu nawykowego”.

W tym celu zeskanowano 37 mózgów chorych na OCD i 33 zdrowych osób, u których nie występowały zaburzenia, ponieważ wszystkie one wykonywały naglącą aktywność pedałową, aby uniknąć lekkich wstrząsów elektrycznych na nadgarstku.

Badanie dodaje do dowodów na to, że system przyzwyczajeń mózgu bierze udział w kompulsjach OCD

Wcześniejsze badania ustaliły, że jądro ogoniaste – region mózgu, który musi strzelać prawidłowo, abyśmy mogli kontrolować nasze nawyki – jest nadaktywne, gdy objawy OCD są wywoływane u pacjentów.

Szybkie fakty dotyczące OCD

  • OCD czasami działa w rodzinach
  • Zaburzenie dotyka w równym stopniu mężczyzn i kobiety i zwykle pojawia się w dzieciństwie lub we wczesnej dorosłości
  • Jedna trzecia dorosłych z OCD rozwija objawy jako dzieci.

Dowiedz się więcej o OCD

W swoim najnowszym badaniu naukowcy zaobserwowali, że pacjenci z OCD nie byli w stanie powstrzymać nawyków związanych z naciskaniem pedałów, co kontrole, a to było związane z nadmierną aktywnością mózgu w jądrze ogoniastym.

Zespół twierdzi, że ich odkrycie, że nawyki pacjentów OCD spowodowały nadmierną aktywność w jądrze ogonowym, dodaje dowód na to, że komplikacje OCD mogą być spowodowane przez system nawyków w mózgu.

Ale te odkrycia nie są po prostu charakterystyczne dla OCD; mogą obejmować także inne obszary psychiatrii. „To nie tylko OCD, istnieje szereg ludzkich zachowań, które są teraz uważane za przykłady kompulsywności, w tym nadużywania narkotyków i alkoholu oraz objadania się” – mówi dr Gillan.

Wyjaśnia, że ​​wszystkie te zachowania wiążą się z „utratą kontroli odgórnej”, prawdopodobnie wynikającej z nieporozumienia pomiędzy kontrolującymi narządy rejonami mózgu i tymi, które kontrolują zachowania dobrowolne – takimi jak kora przedczołowa. „Ponieważ kompulsywne zachowania stają się coraz bardziej zakorzenione w czasie, nasze intencje odgrywają coraz mniejszą rolę w tym, co faktycznie robimy” – mówi.

Prof. Robbins dodaje, że stany takie jak OCD i inne kompulsywne zaburzenia „należą do najtrudniejszych do leczenia, czy to przez terapię behawioralną, czy przez leki”.

Prof. Barbara Sahakian, inna autorka badań, podsumowuje:

„Badanie to podkreśla znaczenie wczesnego i skutecznego leczenia OCD, zanim dysfunkcjonalne zachowanie zostanie zakorzenione i trudne do wyleczenia, a teraz skupimy się na implikacjach naszej pracy dla przyszłych strategii terapeutycznych dla tych kompulsywnych zaburzeń.”

We wrześniu 2014 r. Zgłoszono nowe wytyczne kliniczne zalecające głęboką stymulację mózgu w przypadkach OCD, które nie reagują na leczenie.

Like this post? Please share to your friends: