Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Miesiąc świadomości na temat cukrzycy: kiedy to się dzieje i co się dzieje?

W listopadzie osoby z cukrzycą, pracownikami służby zdrowia i organizacjami pacjentów w Stanach Zjednoczonych biorą udział w National Diabetes Month. Wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości na temat cukrzycy i jej wpływu na miliony Amerykanów.

Krajowy Miesiąc Cukrzycy jest ważny, ponieważ ponad 29 milionów Amerykanów choruje na cukrzycę, ale 1 na 4 z tych osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na tę chorobę.

Jaki jest motyw National Diabetes Month 2017?

W 2017 roku tematem Miesiąca Diabetologii jest zarządzanie cukrzycą – to nie jest łatwe, ale warto.

[utwardzanie opaski cukrzycowej]

National Institute of Diabetes and Nutrition Kidney Diseases (NIDDK) wyjaśnia, że ​​w 2017 roku temat podkreśla znaczenie zarządzania cukrzycą w celu zapobiegania problemom zdrowotnym związanym z cukrzycą.

Na przykład osoby z cukrzycą są dwukrotnie bardziej narażone na udar lub zachorują na choroby serca w porównaniu z osobami, które nie chorują na cukrzycę. Są również bardziej skłonni do rozwoju tych schorzeń w młodszym wieku niż osoby bez cukrzycy.

Osoby z cukrzycą są bardziej narażone na problemy z nerkami, ponieważ wysoki poziom cukru we krwi może z czasem uszkodzić nerki. Uszkodzenie to może wystąpić na długo przed tym, zanim osoba zacznie odczuwać jakiekolwiek oczywiste objawy.

Cukrzyca może powodować uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych, prowadząc do poważnych, trudnych do leczenia infekcji, szczególnie stóp. W niektórych przypadkach może być potrzebna amputacja, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na inne części ciała. Uszkodzenie cukrzycy w naczyniach krwionośnych siatkówki może również prowadzić do problemów ze wzrokiem, a nawet do ślepoty.

NIDDK twierdzi, że tematem National Diabetes Month na rok 2017 jest przypomnienie ludziom, którzy mogą mieć problemy z zarządzaniem cukrzycą, że nie są sami.

Co możesz zrobić, aby wziąć udział i podnieść świadomość

National Diabetes Month jest okazją do podniesienia świadomości na temat czynników ryzyka związanych z cukrzycą i zachęcenia ludzi do zmiany stylu życia. Jest to ważne, ponieważ osoby z wysokim ryzykiem cukrzycy typu 2 mogą zmniejszyć ryzyko o połowę, spożywając zdrową żywność, zwiększając aktywność fizyczną i tracąc na wadze.

Dobrym sposobem na angażowanie się w National Diabetes Month jest zachęcanie ludzi w społeczności do regularnego kontrolowania poziomu ciśnienia krwi i cholesterolu. Jest to również dobra okazja, aby zapytać lekarza o ryzyko cukrzycy.

Dla osób, które już chorują na cukrzycę, National Diabetes Month jest dobrym sposobem na „postawienie opieki nad kalendarzem”. Na przykład, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca, aby osoby chore na cukrzycę planowały coroczne badania poziomu cholesterolu i czynności nerek, wizyty u pediatry i okulisty oraz grypę. National Diabetes Month może służyć jako przypomnienie o ich znaczeniu.

Amerykański Departament Zdrowia i Nauk Humanistycznych (HHS) sugeruje, że następujące działania mogą pomóc w przesłaniu National Diabetes Month:

[czwórka starszych osób wspólnie gotujących]

 • Organizuj imprezę przeciwcukrzycową w lokalnej siłowni. Personel siłowni mógł uczyć bezpłatne zajęcia, demonstracje gospodarzy lub rozdawać wejściówki do siłowni.
 • Zaprezentuj prezentację na temat zapobiegania cukrzycy typu 2 w najbliższym zdarzeniu zdrowotnym w lokalnym kościele lub centrum społeczności.
 • Zaangażuj lokalnych dietetyków w lekcje gotowania receptur na cukrzycę.
 • Zachęć swoich kolegów i pracowników, aby byli bardziej aktywni, organizując spacery w porze lunchu lub podobne zajęcia.

HHS dostarcza także szereg wcześniej napisanych tweetów, które mogą być udostępniane na Twitterze podczas National Diabetes Month i które zawierają linki do przydatnych zasobów diabetologicznych. Obejmują one:

 • Możesz podjąć kroki, aby zapobiec #diabetes. Dowiedz się więcej: http://1.usa.gov/17Ky9Ji.
 • Życie z cukrzycą? Sprawdź pomysły na te przepisy dla osób z #diabetes i ich rodzin: http://1.usa.gov/NuYlAh.
 • Gotowy dokonać pewnych zdrowych zmian? Sprawdź 50 sposobów zapobiegania #diabetes: http://1.usa.gov/crccTm.
 • Fakt: Istnieje wiele możliwości zapobiegania #diabetes. Dowiedz się więcej: http://1.usa.gov/1ty9Nss.
 • Czy jesteś narażony na ryzyko związane z cukrzycą typu 2? Rozwiąż ten quiz, aby dowiedzieć się: http://bit.ly/1o3MPaD.
 • Czy produkty skrobiowe mogą być częścią zdrowego planu posiłków? Uzyskaj odpowiedź i dowiedz się więcej o #diabetes: http://bit.ly/1ppJoym.

Światowy Dzień Cukrzycy

Występuje również w listopadzie – 14 dnia każdego roku – jest Światowy Dzień Cukrzycy, koordynowany przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną.

Światowy Dzień Cukrzycy jest obserwowany przez ludzi na całym świecie, a szereg działań i zdarzeń związanych z cukrzycą jest zazwyczaj zaplanowanych na tę datę. Obejmują one spotkania, wykłady, wydarzenia sportowe, programy telewizyjne i radiowe, kampanie ulotkowe i plakatowe, wystawy i konferencje.

Tradycyjna tradycja Światowego Dnia Cukrzycy polega na tym, że słynne budynki na całym świecie są oświetlane przez niebieskie światło, które jest międzynarodowym kolorem cukrzycy. Znane zabytki architektury, które brały udział w przeszłości obejmują Sears Tower w Chicago, Illinois, London Eye w Wielkiej Brytanii i Brisbane City Hall w Australii.

Przegląd cukrzycy

Cukrzycy typu 1 nie można zapobiec. Jest to stan, który oznacza, że ​​organizm nie jest w stanie wytworzyć insuliny, hormonu regulującego poziom cukru we krwi. Jednakże można zapobiec innemu głównemu rodzajowi cukrzycy, cukrzycy typu 2. Dotyczy to osoby, u której występuje wysokie ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, powodującej zmiany stylu życia i diety.

[materiały na cukrzycę]

Około 9 na 10 chorych na cukrzycę choruje na cukrzycę typu 2, dlatego strategie zapobiegania cukrzycy i kampanie uświadamiające mają zasadnicze znaczenie z punktu widzenia zdrowia publicznego.

Czynniki ryzyka cukrzycy typu 2 obejmują:

 • mieć nadwagę
 • w wieku 45 lat lub starszych
 • posiadanie bliskiego członka rodziny z cukrzycą typu 2
 • ćwicząc mniej niż 3 razy w tygodniu
 • po cukrzycy ciążowej lub urodzenia dziecka ważącego więcej niż 9 funtów

Niektórzy ludzie mają wyższe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 ze względu na czynniki rasowe i etniczne. Należą do nich Afroamerykanie, Hiszpanie Amerykanie, rdzenni Amerykanie, mieszkańcy wysp Pacyfiku i niektórzy Amerykanie pochodzenia azjatyckiego.

Like this post? Please share to your friends: