Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Fast food związany z gorszym rozwojem kości we wczesnych latach

Życie w sąsiedztwie, gdzie jest większy dostęp do fast foodów, może wpłynąć na rozwój kości we wczesnym dzieciństwie, zgodnie z pierwszym badaniem, aby zbadać powiązania między sąsiedzkim środowiskiem pokarmowym i masą kostną w pierwszych 6 latach życia.

chłopiec jedzenie hamburgera

Zgłaszając swoje wyniki w czasopiśmie, naukowcy z University of Southampton w Wielkiej Brytanii również podsumowują:

„Jeśli zostanie to potwierdzone w przyszłych badaniach, działania mające na celu ograniczenie dostępu do fast foodów mogą przynieść korzyści dla rozwoju dzieciństwa i długotrwałego zdrowia kości”.

Zespół odkrył również, że posiadanie większej liczby zdrowych sklepów specjalistycznych w sąsiedztwie wiąże się z wyższym bonemass u małych dzieci.

Na potrzeby badania naukowcy wykorzystali dane dotyczące 1 107 dzieci, które zostały zebrane w badaniu kobiet w Southampton. Celem tego projektu badawczego jest poznanie czynników wpływających na zdrowie i życie kobiet i ich dzieci.

Porównano gęstość mineralną kości i zawartość mineralną kości u dzieci w momencie urodzenia, a następnie w wieku 4 lub 6 lat, do liczby supermarketów, zdrowych sklepów specjalistycznych i barów szybkiej obsługi w sąsiedztwie.

„Poprawa środowiska żywnościowego może przynieść korzyści rozwojowi kości”

Analiza wykazała, że ​​większa liczba fast foodów w okolicy była związana z niższą gęstością bonemineralną i mineralną zawartością kości u noworodków. Jednak ten link nie był znaczący w wieku 4 i 6 lat.

W przeciwieństwie do tego, naukowcy zauważają, że posiadanie większej liczby zdrowych sklepów specjalistycznych w okolicy – takich jak zielone warzywa sprzedające świeże owoce i warzywa – było związane z wyższą gęstością mineralną kości w wieku 4 i 6 lat.

Coauthor Cyrus Cooper, profesor reumatologii i dyrektor Rady ds. Badań epidemiologicznych Lifecourse Epidemiology w Southampton, gdzie odbyły się badania, mówi:

„Te odkrycia sugerują, że narażenie matek i dzieci na bardziej zdrowe środowisko może zoptymalizować rozwój kości w dzieciństwie poprzez wpływ na jakość diety i wyborów żywieniowych w dzieciństwie”.

Wyjaśnia, że ​​jeśli wyniki zostaną potwierdzone w wyniku szerszych badań, sugerują, że poprawa środowiska żywnościowego może korzystnie wpłynąć na rozwój kości u dzieci.

Inicjatywy mające na celu poprawę środowiska żywnościowego już się rozpoczęły w niektórych częściach Wielkiej Brytanii, gdzie lokalne regulacje prawne nie zezwalają na placówki typu fast food w promieniu 400 metrów od szkół.

20 października obchodzony jest Światowy Dzień Osteoporozy, którego przesłaniem w tym roku jest „wzmocnienie siły kości”, aby podkreślić rolę zdrowej diety w zdrowiu kości.

Badania pokazują, że zrównoważona dieta zawierająca odpowiednie ilości owoców, warzyw, białka, wapnia i witaminy D pomaga w rozwoju zdrowych kości przez całe życie.

Według raportu Amerykańskiej Akademii Pediatrii z 2014 r. Osiągnięcie istotnej masy kostnej we wczesnym okresie życia jest uważane za „najważniejszą modyfikowalną determinantę zdrowia kości”.

Na początku tego roku również dowiedziałem się o opublikowanych badaniach, które wykazały, że wczesne stosowanie antybiotyków może wpływać na rozwój dziecka poprzez promowanie przyrostu masy ciała, zwiększonego wzrostu kości i zmienionych bakterii jelitowych.

Like this post? Please share to your friends: