Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Masowanie partnera może poprawić samopoczucie, zmniejszyć stres

Nie jest tajemnicą, że masaż może pomóc poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne. Zgodnie z nowym badaniem, dawanie partnerowi masażu może być równie korzystne.

[Kobieta zaczyna masaż]

Naukowcy z Northumbria University w Wielkiej Brytanii odkryli swoje odkrycia, ucząc się par, które uczestniczyły w 3-tygodniowym kursie masażu.

Główny badacz Sayuri Naruse i jej kolega, dr Mark Moss, stwierdzili, że kurs przyniósł znaczne korzyści; zarówno dawanie, jak i przyjmowanie masażu prowadziło do zmniejszenia stresu i poprawy samopoczucia u każdego partnera.

Naukowcy przedstawili swoje odkrycia podczas dorocznej konferencji British Psychological Society 2017, która odbyła się w Wielkiej Brytanii.

Według American Massage Therapy Association, co najmniej 19 procent osób w Stanach Zjednoczonych otrzymało co najmniej jeden masaż od lipca 2015 do lipca 2016.

Spośród tych osób około 50 procent stwierdziło, że ma masaż, który pomaga poprawić samopoczucie lub złagodzić ból lub inne schorzenia, podczas gdy 28 procent miało masaż pomagający zmniejszyć stres.

Nie jest zaskakujące, że większość dorosłych szuka profesjonalistów do wykonywania swoich masaży. Około 62 procent dorosłych korzysta z masażu w spa, gabinecie masażysty, gabinecie masażu lub fizjoterapeucie lub gabinecie kręgarzowym.

Nowe badanie sugeruje jednak, że pary mogą czerpać podobne korzyści, ucząc się samych umiejętności masażu.

„Korzyści płynące z otrzymania masażu od profesjonalisty są dobrze udokumentowane, ale to badanie pokazuje, w jaki sposób podobne wyniki można uzyskać dzięki parom z niewielkim doświadczeniem i doświadczeniem w tej dziedzinie” – mówi Naruse.

Masaż „prosty i skuteczny sposób na poprawę samopoczucia par”

Naukowcy doszli do swoich wniosków rejestrując 38 dorosłych lub 19 par w 3-tygodniowym kursie masażu.

Przed zakończeniem kursu i 3 tygodnie po jego zakończeniu uczestnicy zostali poproszeni o zgłoszenie swojego fizycznego i emocjonalnego samopoczucia, odczuwanego stresu i radzenia sobie oraz zadowolenia z relacji.

W sumie 74 procent dorosłych kontynuowało masaż w domu po zakończeniu kursu.

Zespół odkrył, że kurs masażu wiązał się ze znacznym zmniejszeniem odczuwanego stresu i radzenia sobie wśród par, a te efekty utrzymywały się przez 3 tygodnie po zakończeniu kursu.

Dodatkowo pary odnotowały znaczną poprawę fizycznego i emocjonalnego samopoczucia po każdej sesji masażu.

Co ważne, naukowcy odkryli, że korzyści te były widoczne, gdy partnerzy wykonywali masaż, a także otrzymywali go.

Nie stwierdzono związku między masażami par i zadowoleniem z relacji, chociaż zespół zauważa, że ​​satysfakcja z relacji par była już zdrowa.

Ogólnie rzecz biorąc, kurs masażu został dobrze przyjęty; 91 procent par w badaniu powiedziało, że poleciłoby wzajemny masaż innym.

Według naukowców ich odkrycia sugerują, że pary mogą korzystać z częstych masaży.

„Te odkrycia pokazują, że masaż może być prostym i skutecznym sposobem dla par, aby poprawić ich samopoczucie fizyczne i psychiczne, jednocześnie okazując uczucia do siebie nawzajem.

Masaż jest opłacalną i przyjemną interwencją, która nie jest tylko terapeutyczna, ale może być łatwo włączona do codziennej rutyny zdrowej pary. „

Sayuri Naruse

Dowiedz się, jak szkolenie mózgu może pomóc w walce ze stresem.

Napisane przez Honor Whiteman

Like this post? Please share to your friends: