Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Marihuana: Czy może spowolnić progresję choroby Parkinsona?

Choroba Parkinsona jest drugą najczęstszą chorobą neurologiczną w Stanach Zjednoczonych, powodującą drżenie, spowolnienie ruchowe, niestabilność postawy oraz zaburzenia równowagi i koordynacji. Jednak wyniki nowego przeglądu sugerują, że objawy stanu można poprawić za pomocą marihuany.

[marihuana lecznicza]

Recenzję prowadził prof. Zvi Loewy z Touro College of Pharmacy w Nowym Jorku, NY. Jest opublikowany w czasopiśmie.

Naukowcy zauważają, że marihuana medyczna została zatwierdzona w różnych stanach USA w leczeniu objawów raka, HIV / AIDS, jaskry, przewlekłego bólu, drgawek, kacheksji i stwardnienia rozsianego.

Niedawno w innym badaniu zasugerowano, że tetrahydrokannabinol (THC) – substancja czynna w marihuanie – obniża poziomy beta-amyloidu w komórkach nerwowych, białko uważane za cechę charakterystyczną choroby Alzheimera.

W Stanach Zjednoczonych choroba Parkinsona (PD) dotyka około 1 miliona osób. Jest progresywny, co oznacza, że ​​z czasem gorzej, i pojawia się, gdy mózg człowieka przestaje wytwarzać dopaminę.

Dopamina jest neuroprzekaźnikiem, który odgrywa kluczową rolę w ruchu, a także w funkcjach poznawczych i psychologicznych.

Obecnie nie ma lekarstwa na tę chorobę; Zabiegi niosą ze sobą kilka ograniczeń i nie spowalniają progresji PD.

„Marihuana powinna być badana pod kątem łagodzenia bólu związanego z PD”

Naukowcy z tego ostatniego badania mówią, że ostatnie badania wykazały, że układ endokannabinoidowy odgrywa ważną rolę w PD. W szczegółach, składniki tego układu „są silnie eksprymowane w obwodzie nerwowym zwojów podstawy mózgu, który jest częścią złożonego układu neuronalnego” – mówią.

Szybkie fakty o PD

  • PD zazwyczaj występuje u osób w wieku powyżej 60 lat
  • Cztery główne objawy to drżenie, sztywność, spowolnienie ruchów i niestabilność postawy
  • Obecnie nie ma lekarstwa na ten stan.

Dowiedz się więcej o chorobie Parkinsona

Wspomniany system nerwowy organizuje działania z pewnych regionów korowych, które są aktywne w kontroli ruchu.

„Kiedy zaczynaliśmy tę recenzję,” mówi prof. Loewy, „terapie tam były w zasadzie za objawy motoryczne, ale choroba Parkinsona ma również objawy niemotoryczne, które mają duży wpływ na jakość życia człowieka.”

Aby kopać głębiej, on i jego zespół przeprowadzili dokładny przegląd literatury na temat badań nad marihuaną.

Najbardziej przekonującym odkryciem było to, że chemiczne składniki marihuany przynoszą korzyści w wyniku różnych objawów PD.

Na przykład prof. Loewy zauważa, że ​​marihuana została uznana za łagodzącą ból w innych chorobach, dodając, że należy ją zbadać pod kątem łagodzenia bólu u osób z PD. Ból dotyka prawie 50 procent osób cierpiących na tę chorobę – zauważają naukowcy.

Ale dlaczego marihuana szczególnie obiecuje dla PD? Według zespołu związki kannabinoidowe w marihuanie wiążą się z receptorami dopaminy, aby zmniejszyć działanie zmniejszonej dopaminy w mózgu.

„Zasadniczo związki te zastępują normalne związki, na które choroba Parkinsona ma niekorzystny wpływ”, mówi prof. Loewy.

Zapobieganie uszkodzeniom neuronów może spowolnić postęp choroby

Ale duże odkrycie z ich przeglądu koncentruje się wokół przeciwzapalnych i przeciwutleniających efektów marihuany, które mogą zapobiegać uszkodzeniom neuronów.

Naukowcy twierdzą, że zapalenie może uszkadzać neurony produkujące dopaminę – której brak przyczynia się do problemów z ruchem w chorobie Parkinsona. Jako takie, mówią, że zapobieganie uszkodzeniom neuronów może spowolnić postęp PD.

Zauważają, że istnieje potrzeba bezpieczniejszych leków do leczenia PD, dodając, że konopie indyjskie „mogą stanowić realną alternatywę lub dodatek do obecnego leczenia choroby Parkinsona.”

Jednakże, podobnie jak w przypadku każdej substancji, istnieje ryzyko, które należy wziąć pod uwagę. Ostatnie badania ujawniły pewne wady stosowania marihuany, w tym utratę pamięci, zwiększone ryzyko osteoporozy i upośledzenie funkcji naczyń krwionośnych.

Ponadto badanie opublikowane w kwietniu tego roku sugerowało, że stosowanie marihuany może zmniejszać poziom dopaminy w mózgu, więc należy wziąć pod uwagę sposób, w jaki może to wpływać na PD.

Naukowcy z tego ostatniego badania wnioskują, że „potrzebne są dalsze badania, aby dostarczyć więcej danych dotyczących skuteczności, bezpieczeństwa, farmakokinetyki i interakcji kannabinoidów”.

Przeczytaj o nowym leku na chorobę Parkinsona, który jest zwiastunem przełomu.

Like this post? Please share to your friends: