Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Łuska nasion awokado może pomóc w leczeniu chorób serca, raka

Od obniżenia poziomu cholesterolu do wspomagania odchudzania potencjalne korzyści z konsumpcji awokado zostały dobrze udokumentowane. Nowe badania sugerują jednak, że można uzyskać więcej korzyści z części owoców, które zwykle odrzucamy: łuski nasion.

awokado na stole

Naukowcy odkryli, że łuski nasion awokado zawierają różne związki chemiczne, które mogą pomóc zabić wirusy, zwalczyć problemy z sercem, a nawet leczyć raka.

Wspólny autor badania Debasish Bandyopadhyay z Wydziału Chemii na Uniwersytecie Texas w Rio Grande Valley w Edinburgu i jego koledzy niedawno zgłosili swoje wyniki na 254. Narodowym Spotkaniu i Ekspozycji Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, które odbyło się w Waszyngtonie , DC

Awokado szybko stają się jednym z ulubionych owoców w Stanach Zjednoczonych. Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa spożycie awokado w tym kraju zwiększyło się ponad dwukrotnie w ciągu ostatniej dekady, a obecnie spożywamy prawie cztery razy więcej awokado niż w połowie lat dziewięćdziesiątych.

Korzyści z awokado

Biorąc pod uwagę wiele korzyści zdrowotnych związanych z przyjmowaniem awokado, nic dziwnego, że owoce wzrosły popularność.

Badanie zgłoszone przez rok 2015, na przykład, związane z przyjmowaniem awokado z niższym poziomem „złego” cholesterolu u osób z nadwagą lub otyłością, podczas gdy inne badania powiązały spożycie awokado z obniżonym ryzykiem zespołu metabolicznego.

Oczywiście korzyści takie wynikają z konsumpcji miąższu awokado, ponieważ skóra i nasiona owoców są zwykle odrzucane. Nowe badanie sugeruje jednak, że kiedy wyrzucimy to drugie, możemy odrzucić najbardziej wartościowy składnik.

Dr Bandyopadhyay i jego współpracownicy doszli do swoich wniosków, uziemiając około 300 suszonych łuski z awokado, czyli skóry pokrywającej nasiona.

Proces uziemienia zaowocował uzyskaniem 21 uncji proszku z łuski z awokado. Dalsze przetwarzanie proszku dało trzy łyżeczki oleju z nasion łuski i nieco ponad jedną łyżeczkę wosku z nasion łuski.

Następnie zespół wykorzystał chromatograficzną spektrometrię masową do określenia związków chemicznych obecnych w oleju i wosku z łuski nasion.

Łuska nasion awokado: „Klejnot klejnotów”?

W sumie naukowcy zidentyfikowali 116 związków w oleju z łuski nasion awokado, z których wiele może być korzystne dla zdrowia ludzkiego, a wielu z nich nie można znaleźć w samym ziarnie awokado.

Niektórymi związkami szczególnego zainteresowania w oleju z łuski nasion był alkohol behenylowy, kwas dodekanowy i heptakosan. Alkohol behenylowy jest stosowany w lekach przeciwwirusowych, wiadomo, że kwas dodekanowy podwyższa „dobry” cholesterol, a heptakosan okazał się obiecujący dla zabicia nowotworów.

Dodatkowo, zespół zidentyfikował związki w wosku z nasion awokado, które są stosowane jako dodatki do żywności – takie jak butylohydroksytoluen – oraz w produktach kosmetycznych, w tym ftalanie bis (2-butoksyetylu).

Naukowcy planują obecnie zmodyfikować niektóre związki chemiczne, które zidentyfikowali w oleju z łuski nasion awokado, w celu opracowania nowych, bezpieczniejszych leków.

„To może być dobrze, że łuski z awokado, które większość ludzi uważa za marnowanie odpadów, są w rzeczywistości klejnotem klejnotów, ponieważ zawarte w nich związki medyczne mogą ostatecznie zostać użyte w leczeniu raka, chorób serca i innych chorób.”

Debasish Bandyopadhyay, Ph.D.

Like this post? Please share to your friends: