Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o osteopatii

Osteopatia jest bezinwazyjną, nieinwazyjną terapią manualną, która ma na celu poprawę zdrowia we wszystkich systemach ciała poprzez manipulowanie i wzmacnianie układu mięśniowo-szkieletowego.

Lekarz osteopatyczny skoncentruje się na stawach, mięśniach i kręgosłupie. Leczenie ma na celu pozytywny wpływ na układ nerwowy, krążeniowy i limfatyczny organizmu.

Medycyna ręczna oznacza, że ​​zarówno diagnoza, jak i leczenie odbywa się za pomocą rąk.

Osteopatia jest terapią uzupełniającą. Jest stosowany równolegle do leczenia konwencjonalnego w celu poprawy zdrowia. Jednak lekarze osteopatyczni są również wykwalifikowani jako lekarze (MD) i mają więcej szkoleń niż inni terapeuci uzupełniający, tacy jak naturopaci. Specjalizują się w osteopatii.

Osteopatia jest jednym z najszybciej rozwijających się zawodów związanych z opieką zdrowotną w Stanach Zjednoczonych (USA).

Szybkie fakty o osteopatii

 • Osteopatia wykorzystuje bezinwazyjną, nieinwazyjną formę medycyny manualnej, która koncentruje się na zdrowiu całego ciała, a nie tylko na uszkodzonej lub uszkodzonej części.
 • Lekarz osteopatyczny koncentruje się na stawach, mięśniach i kręgosłupie.
 • Osteopatyczna interwencja może pomóc w leczeniu zapalenia stawów, bólu pleców, bólów głowy, łokcia tenisisty, problemów trawiennych i problemów z posturą.
 • Leczenie może również wspomagać cykle snu oraz objawy nerwowe, krążeniowe i limfatyczne.

Czym jest osteopatia?

Manipulacja osteopatią

Osteopatia przyjmuje całościowe podejście do opieki zdrowotnej w całym ciele.

Wykorzystuje techniki ręcznego „ręcznego” usprawniania krążenia i korygowania zmienionej biomechaniki, bez użycia narkotyków.

Lekarz osteopatyczny nie koncentruje się wyłącznie na obszarze problemowym, ale stosuje techniki manualne w celu zrównoważenia wszystkich systemów ciała i zapewnienia ogólnego dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Diagnozowanie i leczenie stanów za pomocą tych technik nazywa się Osteopathic Manipulative Medicine (OMM).

Techniki obejmują rozciąganie, łagodny nacisk i oporność, znaną jako osteopatyczny lek manipulacyjny.

Lekarz osteopatyczny może również wydawać leki na receptę i stosować metody chirurgiczne w celu wspierania holistycznego leczenia manualnego.

Wielu lekarzy osteopatycznych służy również jako lekarze pierwszego kontaktu w dziedzinach takich jak medycyna rodzinna, medycyna wewnętrzna i pediatria.

Używa

Osteopatia może zapewnić ulgę i leczenie w szerokim zakresie chorób.

Obejmują one:

 • artretyzm
 • ból stopy, kostki, bioder i kolan
 • ból pleców, ból szyi i rwa kulszowa
 • ból ręki, ramienia i łokcia
 • bóle głowy
 • tenis i łokieć golfisty
 • problemy z posturą spowodowane ciążą, urazami sportowymi, trudnościami z jazdą lub pracą, lub problemy z trawieniem
 • nerwoból

Lekarze osteopatyczni mogą również wykrywać schorzenia, których nie można leczyć na podstawie osteopatii, aby skierować pacjentów do innych specjalistów.

Czego oczekiwać

Konsultacja osteopatii

Osoby odwiedzające osteopatę powinny upewnić się, że ich lekarz jest akredytowany przez American Osteopathic Association (AOA) i ma licencję na wykonywanie zawodu.

Poproś o sprawdzenie tej dokumentacji, jeśli nie jest ona jeszcze widoczna w ich praktyce.

Osoba może mieć skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub może się nazywać.

Pacjenci samodzielni powinni poinformować swojego stałego lekarza, aby zapewnić ciągłość opieki.

Osteopatia jest skoncentrowana na pacjentach. Wstępne konsultacje będą miały miejsce przed rozpoczęciem aktywnego leczenia lub zarządzania.

Podczas tej konsultacji lekarz osteopatyczny omówi problemy zdrowotne pacjenta, wysłucha go i zanotuje przypadek. Sesja potrwa około 45 minut.

Badanie lekarskie

Lekarz osteopatyczny sprawdzi fizycznie pacjenta, który może potrzebować usunąć część ubrania, aby przeprowadzić diagnozę. Podczas tego procesu należy uszanować prywatność pacjenta.

Egzamin może trwać od 1 do 2 godzin.

Pacjent zostanie poproszony o zademonstrowanie prostych rozciągnięć i ruchów, aby pomóc lekarzowi osteopatycznemu dokonać dokładnej analizy postawy i ruchliwości.

Lekarz oceni również stan zdrowia stawów, więzadeł i tkanek za pomocą dobrze wyszkolonej techniki dotykania, znanej jako badanie dotykowe.

Lekarz osteopatyczny zaproponuje plan leczenia w celu zaspokojenia potrzeb pacjenta.

Obejmuje to liczbę sesji, które mogą być potrzebne, chociaż liczba ta może się zmieniać w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.

Osteopatia kładzie nacisk na samoleczenie, więc lekarz osteopatyczny może również zalecać zmiany w diecie, programy ćwiczeń domowych i zmiany stylu życia.

Manipulacja i praca rąk są delikatne, ale ze względu na wykonywaną pracę fizyczną, pacjentka może leczyć ból przez pierwsze 24 do 48 godzin.

Ile to będzie kosztować?

Koszt będzie różny, w zależności od kliniki, planu ubezpieczeniowego pacjenta i stanu, w którym żyją. Wiele planów ubezpieczeniowych sfinansuje osteopatię w odpowiednich warunkach.

Warto zapytać ubezpieczyciela, czy istnieje limit na sesję lub ogólny limit dla uzupełniających terapii ambulatoryjnych.

Czy lekarz osteopatyczny jest taki sam jak kręgarz?

Kręgarz może również leczyć plecy, ale ich skupienie jest bardziej prawdopodobne w pozycji kręgosłupa i stawów, w celu poprawy funkcji nerwów i zdolności uzdrawiania.

Kręgarz jest bardziej prawdopodobne, aby „pop” lub „crack” stawy. Lekarz osteopatyczny zwykle tego nie robi. Kręgarz skupi się na określonym obszarze problemowym, podczas gdy osteopata patrzy na ciało jako całość. Lekarz osteopatyczny jest lekarzem specjalizującym się w szybko rozwijającym się podejściu do leczenia i dobrego samopoczucia.

Korzyści

Osteopatia może korzystnie wpływać na układ mięśniowo-szkieletowy i inne układy.

Osteopatia i ból pleców

Wiele osób zwraca się do lekarza osteopatycznego z bólem pleców, ale możliwe jest również leczenie profilaktyczne.

Dzisiejszy coraz bardziej siedzący tryb życia oznacza, że ​​przeciętny Amerykanin wyda ponad href = „http://edition.cnn.com/2016/06/30/health/americans-screen-time-nielsen/index.html” target = „_ blank” > 10,5 godziny dziennie przed ekranem. Może to prowadzić do złej postawy i problemów mięśniowo-szkieletowych.

Leczenie polega na delikatnej i subtelnej manipulacji, szczególnie mięśni i miękkich tkanek. Lekarz może rozciągnąć lub masować mięśnie.

Jeśli występują objawy przesunięcia dysku lub innego poważnego stanu, lekarz osteopatyczny może zalecić wykonanie badań obrazowych i skierowanie pacjenta na leczenie konwencjonalne.

Lekarz osteopatyczny może pomóc w zapobieganiu problemom, wskazując w odpowiednim czasie potencjalne źródła odniesienia bólu.

Mogą sugerować modyfikacje diety i zmiany ergonomii w miejscu pracy, takie jak pozycja siedząca i biurkowa.

Zalecenia dotyczące zapobiegania mogą obejmować:

 • ćwiczenia rozciągające
 • techniki podnoszenia
 • postawa
 • oddechowy
 • redukcja stresu

Te techniki mogą pomóc poprawić postawę i zmniejszyć ból. Uczenie się podnosić nogami lub przykładami, a także rozciąganie przed ćwiczeniami może zmniejszyć obrażenia.

Zmiany w stylu życia mogą radykalnie poprawić stan zdrowia i zmniejszyć bieżące ryzyko i koszty zdrowotne.

Zapobieganie obrażeniom oznacza więcej czasu na utrzymywanie aktywności, mniej wolnego czasu pracy i swobodę korzystania z dobrodziejstw zdrowego życia.

Osteopatia i sen

Osteopatia spać

Ból i dyskomfort mogą prowadzić do braku snu lub niespokojnych nocy.

Może to utrudnić organizmowi prawidłowe funkcjonowanie i zmniejszyć zdolność radzenia sobie z bólem.

Wykazano, że osteopatia zmniejsza bezsenność i bezsenność wynikające z przewlekłego bólu.

Badania wykazały, że leczenie osteopatyczne może zmniejszyć bezdech senny u niemowląt w wieku poniżej 4 miesięcy, ale potrzebne są dalsze badania, aby to potwierdzić.

Inne systemy ciała

Terapie osteopatyczne mogą pozytywnie wpływać na układ nerwowy, krążeniowy i limfatyczny, poprawiając funkcje organizmu i ogólny stan zdrowia.

Niektóre techniki osteopatyczne mogą zwiększać zdrowie układu limfatycznego i wywoływać wewnętrzne usprawnienia organizmu bez konieczności inwazyjnego leczenia chirurgicznego.

Ryzyka

Podobnie jak w przypadku wszystkich terapii, osteopatia może wiązać się z pewnym ryzykiem.

Po leczeniu często zdarza się, że pacjent czuje się sztywny, jak po ćwiczeniach, przez 24 do 48 godzin. Niektórzy pacjenci mogą przez krótki czas odczuwać ból głowy.

Starsi pacjenci mogą doświadczać mniej powszechnych działań niepożądanych, takich jak silny ból, złamanie żeber u pacjentów z osteoporozą, drętwienie i mrowienie.

W takim przypadku pacjent powinien porozmawiać z ich osteopatą lub lekarzem.

Bardziej poważne działania niepożądane mogą wymagać natychmiastowej pomocy medycznej.

Obejmują one udar, wypadnięcie dysku, ból promieniujący do kończyny, uszkodzenie nerwów, osłabienie mięśni i problemy z pęcherzem lub jelitem.

Większość tych zagrożeń występuje rzadko, ale pacjenci powinni być tego świadomi przed rozpoczęciem leczenia.

PLMedBook