Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak zrobić sobie pierdnięcie

Spis treści

 1. Pozy
 2. Inne wskazówki
 3. Ograniczenie potrzeby pierdzenia
 4. Trzymanie w pierdnięciu
 5. Na wynos

Pierdzenie jest procesem naturalnym i często występuje bez pomocy, ale czasami nagromadzenie się gazu w ciele może powodować ból i wzdęcia. W takich przypadkach pomocne może być wykorzystanie jednej lub więcej pozycji lub innych technik pomagających w pierdnięciu ciała.

Niektóre pokarmy lub jedzenie zbyt szybko mogą być przyczyną gazu, ale również może być częściowo obwiniane napięcie mięśni brzucha.

Niektóre pozycje jogi i inne pozycje relaksacyjne mogą pomóc uwolnić gaz, który się nagromadził, lub złagodzić skurcze i wzdęcia spowodowane przez nagromadzenie.

Stanowi przekazanie gazu

Większość z tych pozycji jogi, zwanych także asanami, najlepiej wykonywać samodzielnie iw komfortowych warunkach.

W razie potrzeby można je ćwiczyć w dowolnym miejscu, ale relaksacja jest kluczem do zdolności do przepuszczania gazu, dlatego ważne jest, aby osoba czuła się dobrze w swoim otoczeniu.

Poniższe pozy mogą pomóc osobie przekazać gaz:

Poza dziecko

Joga może pomóc uwolnić uwięziony wiatr

Pozowanie dziecka to podstawowa pozycja jogi, która może być jedną z najbardziej pomocnych, jeśli chodzi o uwalnianie nagromadzonego gazu. Pozycja rozluźnia biodra i dolną część pleców i może pomóc w przepłynięciu gazu przez jelito.

Aby dostać się w dziecięcą pozę, zacznij klęczeć na czworakach. Stamtąd popchnij tyłka, by usiąść na piętach. Rozciągnij ramiona przed ciałem, dotykając maty. Dopasuj kolana dla wygody.

Niech czoło spocznie na podłodze, podczas gdy tors spoczywa na nogach. Spowoduje to delikatny nacisk na brzuch, co może zachęcić do pierdzenia. Weź głęboki oddech i zrelaksuj się, aż gaz przejdzie.

Osoba może dopasować ułożenie dziecka, aby lepiej dopasować się do siebie, podnosząc jego pupę wyżej lub otwierając biodra szerszym. Niektórzy ludzie czują się bardziej zrelaksowani, gdy przesuwają dłonie z powrotem wzdłuż pięt, z podniesionymi dłońmi.

Kolana do klatki piersiowej stanowią

kolano do klatki piersiowej pozy jogi może pomóc, gdy dana osoba chce wiedzieć, jak pierdzieć

Sanskryckie imię „kolano do klatki piersiowej”, apanasana, oznacza skierowaną ku dołowi energię pozy. Odmiana tej pozy zwana jest uśmierzeniem wiatru.

Zacznij od leżenia na plecach i podnieś nogi, zginając kolana, tworząc kąty 90 stopni. Trzymając kolana i kostki razem, chwyć przód każdego kolana lub uda i pociągnij uda blisko klatki piersiowej. Robiąc to, wsuń podbródek w klatkę piersiową lub spróbuj pocałować kolana.

Trzymanie tej pozycji przez 15 sekund i 1 minutę może wywierać nacisk na brzuch, aby pomóc ciału uwolnić pierdnięcie.

Aby uzyskać bardziej relaksującą wersję, podnieś kolana i trzymaj je za ręce, ale trzymaj głowę na ziemi. Ta pozycja może być wygodniejsza w trzymaniu przez dłuższy czas, aby uwolnić gaz w jelitach.

Szczęśliwa dziecko poza

Szczęśliwa dziecko joga poza

Nazwana tak, jak dzieci często trzymają się za stopy podczas leżenia na plecach, ułożenie szczęśliwego dziecka może pomóc złagodzić stres w dolnej części pleców i pachwinie, uwalniając zalegający gaz z jelit.

Leżąc na plecach, podnieś kolana do boków ciała. Utrzymując kolana zgięte, punkt podeszwy stóp w kierunku sufitu.

Jeśli to możliwe, chwyć stopy dłońmi, pozwalając, by plecy odprężyły się na podłodze. Pociągnij lekko stopy rękami, aby wytworzyć napięcie.

Ta pozycja może być utrzymywana przez maksymalnie 1 minutę, a napięcie i ciśnienie mogą pomóc w wydaleniu gazu. Jeśli nie można sięgnąć stóp rękami, użycie ręcznika, liny lub paska wokół stóp może pomóc utrzymać pozę.

Siedząc przedni krotnie

Siedzisko do przodu krotnie jogi

Siedząc wyprostowany na podłodze z nogami prosto przed ciałem, schyl się do przodu od bioder. Staraj się umieścić klatkę piersiową na kolanach, nie zginając ich.

Dłonie powinny wyciągnąć rękę, aby dotknąć palców lub tak daleko, jak to możliwe. Przesunięcie do przodu od klatki piersiowej może pomóc w wywarciu nacisku na brzuch, co może wywołać chęć pierdzenia.

Przysiady

Kobieta robi przysiadzie w jej salonie

Kucanie może wywierać nacisk na prawe obszary żołądka, aby pomóc uwolnić uwięziony gaz.

Niezależnie od tego, czy jest to prosta przysadzka stojąca, czy też bardziej przysadzista płaska, ruch przysiadu lub trzymania przysiadu jest prostym sposobem na uwolnienie gazu.

Skręty

Kobieta robi skręta

Wiele pozycji jogi i naturalnych odcinków zawiera ruchy skręcające.

Niezależnie od tego, czy układa się na plecach i przesuwa wygięte kolana z jednej strony ciała do drugiej, czy też skręca tułów stojąc pionowo, ruchy skręcające mogą wywierać nacisk na rdzeń i pomagać w uwalnianiu gazu.

Inne wskazówki, jak uwolnić gaz

Napoje gazowane mogą pomóc w uwalnianiu pierników

Oprócz tych pozycji, pocieranie brzucha w ruchu zgodnym z ruchem wskazówek zegara może pomóc pozbyć się uwięzionego gazu i zmniejszyć skurcze i wzdęcia.

Niektóre pokarmy i napoje mogą również pomóc osobie przechodzić gaz. Chociaż może to nie być dobry pomysł, jeśli dana osoba ma już nadmierne wzdęcia i ból, może pomóc komuś łatwiej uwolnić gaz.

Żywność i napoje, które mogą pomóc osobie, to:

 • napoje gazowane i gazowana woda mineralna
 • guma do żucia
 • nabiał
 • tłuste lub smażone potrawy
 • owoce bogate w błonnik
 • niektóre sztuczne słodziki, takie jak sorbitol i ksylitol

Ograniczenie potrzeby pierdzenia

Farting to sposób, w jaki ciało wypuszcza połknięte powietrze i inne uwięzione gazy. Wymienione wyżej pozycje mogą tymczasowo ulżyć gazowi, ale wiele osób szuka również sposobów na zmniejszenie konieczności przepuszczania gazu.

Chociaż może być niemożliwe, aby bomby zniknęły całkowicie, istnieje kilka sposobów na zmniejszenie liczby przypadków, w których osoba musi codziennie przepuszczać gaz.

Wiele produktów spożywczych zwiększa ilość gazu, który powstaje w wyniku trawienia pokarmu. Fasolki są znanymi winowajcami, ale te pulsy zawierają wiele składników odżywczych, więc nadal powinny być włączone w zdrową dietę.

Moczenie fasoli przed ich ugotowaniem może pomóc zmniejszyć wzdęcia niektórych osób, podczas gdy inne mogą chcieć ograniczyć ilość ziaren, które jedzą.

Pomocne może być także ograniczenie innych produktów, które powodują gaz.Obejmuje to żywność o wysokiej zawartości siarki lub niektórych ulegających fermentacji węglowodanów i włókien, takich jak:

 • kalafior
 • kapusta
 • brokuły
 • Jarmuż
 • brukselki
 • karczochy
 • szparag
 • jabłka
 • gruszki
 • brzoskwinie
 • piwo
 • napój gazowany

Produkty mleczne, w tym sery i lody, mogą również powodować powstawanie gazów, szczególnie w przypadku osób wrażliwych na laktozę.

Kolejną ważną wskazówką jest, aby powoli i przy zamkniętym pysku żuć wszystkie potrawy. Wiele uwięzionego gazu jest połkniętym powietrzem, co jest bardziej prawdopodobne, jeśli osoba je szybko lub z otwartymi ustami.

Trzymanie w pierdnięciu

Chociaż nie zawsze najlepiej jest trzymać w pierdzie, czasami jest to konieczne. Niezależnie od tego, czy w zatłoczonym pokoju, czy na pierwszej randce, istnieje wiele powodów, aby trzymać się potencjalnie kłopotliwego gazu, dopóki nie zostanie wypuszczony dyskretnie.

Zaciskanie odbytu może pomóc w krótkim czasie, a zmiana pozycji, aż do przesunięcia gazu w ciele może również pomóc.

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby osoba mogła poświęcić chwilę na uwolnienie gazu w łazience lub z dala od innych osób. W ten sposób nie będzie narastać i prowadzić do niewygodnego wzdęcia lub bólu.

Na wynos

Pierdzenie może być nieakceptowane społecznie w niektórych miejscach, ale jest to naturalna funkcja organizmu. Pomocne może być trzymanie bąka, dopóki ktoś nie będzie sam, ale jest zdrowe, aby przepuścić gaz, gdy nadejdzie właściwa pora.

W przypadku osób mających trudności z pierdzieleniem lub uporaniem się z bólami gazu, używanie niektórych pozycji, guma do żucia lub picie wody gazowanej może pomóc uwolnić nagromadzony gaz i zmniejszyć wzdęcia.

Like this post? Please share to your friends: