Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Okładki stóp obiecują, że nie będą stosowane w leczeniu zespołu niespokojnych nóg

Regulowana folia na stopy, która wywiera nacisk na dwa mięśnie stopy, może zaoferować pacjentom z zespołem niespokojnych nóg skuteczną alternatywę dla leków, aby złagodzić objawy podczas próby odpoczynku lub pójścia spać. W badaniu pilotażowym naukowcy stwierdzili, że urządzenie było 1,4 razy skuteczniejsze niż standardowe leczenie farmakologiczne.

kobieta nie mogła spać

Badanie, prowadzone przez dr Phyllis Kuhn z Lake Erie Research Institute w Girard, PA, zostało opublikowane w.

Zespół niespokojnych nóg (RLS), znany również jako choroba Willis-Ekbom, jest częstym zaburzeniem układu nerwowego, które powoduje nieprzyjemne odczucia i przytłaczającą, nieodpartą chęć poruszania nogami w spoczynku.

Utrata snu związana z RLS może powodować ekstremalne zmęczenie i prowadzić do lęku i depresji.

Szacunki wskazują, że RLS może dotknąć aż 10 procent Amerykanów, a ponad 9 milionów osób doświadcza umiarkowanych do ciężkich objawów.

Silne leki – w tym agonistów dopaminy, które zwiększają dopaminę w mózgu – mogą być stosowane w celu złagodzenia objawów RLS, ale przynoszą nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak nudności, wymioty i zawroty głowy. Istnieje również ryzyko, że pacjenci mogą zostać uzależnieni lub uzależnieni od leku.

Regulowana opaska na stopy działa poprzez docisk do dwóch mięśni stopy – porywacza hallucis i zginacza hallucis brevis – metody znanej z łagodzenia objawów RLS.

Nacisk na te mięśnie może również stymulować uwalnianie dopaminy w mózgu, tworząc efekt podobny do masażu lub akupresury.

„Przykład ciała regulującego się bez narkotyków”

Dr Kuhn i współpracownicy przeprowadzili 8-tygodniową kliniczną próbę regulowanego owinięcia stopy u 30 osób dorosłych (22 kobiety i ośmiu mężczyzn w wieku 30-75 lat), którzy byli zdrowi, poza występowaniem umiarkowanych do ciężkich RLS.

Uczestnicy nosili regulowaną stopkę – po jednej na każdej stopie – przez określony czas w trakcie całego badania.

Naukowcy wykorzystali standardowe kwestionariusze – Globalna ocena kliniczna oraz Międzynarodowa skala badań zespołu niespokojnych nóg (IRLSSGS) – w celu oceny wyników.

Następnie połączono i przeanalizowano wyniki z wynikami trzech innych badań, w których zastosowano te same środki w celu oceny skuteczności leku ropinirol i placebo. Ropinirol, agonista dopaminy, jest standardową terapią lekową dla RLS.

W metodzie Clinical Global Impression owinięcie stopy miało 90% poprawę w porównaniu z 63% dla ropinirolu. Również na IRLSSGS, opaska na stopy uzyskała ocenę 17,2 w porównaniu z ropinirolem w porównaniu z placebo (odpowiednio 12 i 8,9).

Uczestnicy używający okładu stopy również odnotowali 82-procentowy spadek utraty snu.

Siedmiu uczestników zgłosiło wystąpienie efektów ubocznych, w tym drażliwość (3 uczestników), odczucia takie jak szpilki i igły (2), ból (1), skurcz (1) i ciepłe stopy (1).

„Poprzez nacisk na określone mięśnie stóp jesteśmy w stanie wytworzyć reakcję w mózgu, która rozluźnia mięśnie aktywowane podczas RLS, jest to niemal doskonały przykład ciała regulującego się bez leków, z których wiele ma potencjał znaczący. niepożądane skutki uboczne. „

Dr Phyllis Kuhn

W poniższym filmie, dr Kuhn wyjaśnia bardziej szczegółowo, w jaki sposób działa to podejście:

Dowiedz się, jak mniej czasu w łóżku może być sposobem na zapobieganie chronicznej bezsenności.

Like this post? Please share to your friends: