Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak woda gripe łagodzi kolkę niemowlęcia

Kolka jest frustrująca i często przerażająca dla rodziców z nowym dzieckiem. W przeciwnym razie zdrowe dzieci z kolką mogą płakać przez co najmniej trzy godziny dziennie przez trzy lub więcej dni w tygodniu bez znanej przyczyny.

W przeszłości lekarze spekulowali, że kolka jest spowodowana przez niemowlę, które ma bóle żołądka lub jest zdenerwowana, chociaż nie zostało to udowodnione. Mimo to wielu rodziców używa wody z problemami, lub wody zmieszanej z ziołami, aby uspokoić rozstrój żołądka dziecka i stało się popularne wśród niektórych rodziców i zwolenników medycyny alternatywnej lub ziołowej.

Jednak rodzice, którzy rozważają używanie gripe water jako kolki, powinni najpierw skonsultować się z pediatrą.

Czym jest kolka?

Dziecko jest łyżką karmiącym medycyną.

Kolka jest stanem, który powoduje, że zdrowe i dobrze odżywione dziecko płacze intensywnie przez 3 lub więcej godzin dziennie przez 3 lub więcej dni w tygodniu. Niemowlęta z kolką będą płakać nieprzyjemnie i mogą zaciskać pięści i zwijać nogi podczas płaczących epizodów.

Colic zaczyna się, gdy dziecko ma około 2-3 tygodni i może trwać do ukończenia przez dziecko około 4 miesięcy.

Lekarze nie znają dokładnej przyczyny kolki, ale jednym z wyjaśnień jest to, że niektóre dzieci są bardziej wrażliwe na stymulację ze środowiska niż inne. Ta nadmierna stymulacja powoduje stres, który z kolei powoduje płacz.

W miarę jak dzieci stają się nieco starsze, stają się lepiej zdolne do uspokojenia się i płaczu rzadziej. Inne warunki, takie jak gazowanie, mogą również powodować płacz dziecka w podobny sposób jak niemowlę z kolką.

Co to jest woda zaciekła?

Woda klejąca to mieszanka wody, sody oczyszczonej i ziół, które wielu rodziców stosuje jako lek na kolkę i rozstrój żołądka u niemowląt.

Większość dostępnych na rynku środków w zacieraniu zawiera mieszankę następujących ziół:

 • Koper włoski
 • imbir
 • rumianek
 • melisa

Wiele osób, które używają trudnej wody do uśmierzenia kolki, sądzi, że kolka jest spowodowana problemami żołądkowymi lub gazowaniem dziecka. Teoretycznie zioła powinny pomóc w złagodzeniu gazu, a tym samym złagodzić dyskomfort, który powoduje płacz dziecka.

Woda klejąca już od dłuższego czasu. Po raz pierwszy zastosowano go w Anglii w latach czterdziestych XIX wieku w leczeniu malarii znanej jako gorączka fenowa. Oryginalna mieszanka sody oczyszczonej, alkoholu i ziół stała się popularna wśród brytyjskich matek i opiekunek do lat 50. Wiele osób myślało, że gorączkowa woda pomaga uspokoić wybredne dziecko, co prawdopodobnie wynika przede wszystkim z alkoholu.

Dzisiaj alkohol nie jest składnikiem wody z powodu zatrucia, ponieważ naukowcy wiedzą, że podawanie alkoholu dziecku może być niezwykle niebezpieczne. Jednak wiele matek i zwolenników leków ziołowych nadal przysięga, ponieważ łagodzą one uspokajający wpływ wody na niemowlęta.

Składniki

Oleje ziołowe.

Składniki w wodach uzależnionych różnią się w zależności od marki. Wszystkie wody narzekają na mieszankę ziół i wody. Większość zawiera wodorowęglan sodu.

Dodatkowe składniki mogą obejmować kombinację następujących elementów:

 • olej koperkowy
 • olej koperkowy
 • aloes
 • melisa
 • imbir
 • konserwanty na świeżość

Wybierając wodę z problemami, rodzice powinni przeczytać wymienione składniki. Niektóre składniki, których należy unikać, to:

 • gluten, taki jak pszenica
 • nabiał
 • sacharoza
 • alkohol

Pszenica lub nabiał mogą powodować rozstrój żołądka u niemowląt, sacharoza może prowadzić do próchnicy zębów u niemowląt z małymi zębami, a alkohol może powodować problemy rozwojowe u niemowląt.

Ponadto, ponieważ woda z przyczepnością jest klasyfikowana jako suplement, a nie jako lek, nie jest regulowana przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Oznacza to, że nie ma gwarancji, że jakikolwiek produkt będzie zawierał składniki wymienione na etykiecie.

W jaki sposób wykorzystuje się wodę z problemami?

Zanim użyjesz wody, rodzic powinien najpierw sprawdzić u pediatry. Jeśli lekarz pediatra wszystko wyjaśni, rodzice powinni przeczytać instrukcje na wodzie. Instrukcje będą zawierały informacje o tym, jak dużo wody zaciekłości daje dziecku.

Najlepiej podawać dziecku problematyczną wodę, nie mieszając go z niczym innym, jak mleko z piersi czy mieszanka. Większość dzieci lubi słodki smak wody na chrząstkę i nie wypluje go, podobnie jak w przypadku innych leków.

Rodzice powinni postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez opakowanie i ich pediatrę.

Zagrożenia i korzyści

Podczas gdy większość formuł narzekać na wodę jest ogólnie bezpieczna, istnieje pewne ryzyko związane z zanieczyszczeniem wody. Pomimo popularności na ból kolkowy i gazowy, żadne badania nie wykazały, że woda jest skuteczna w łagodzeniu bólu brzucha.

Zagrożenia związane z używaniem wody zanieczyszczonej mogą obejmować:

 • może powodować reakcję alergiczną
 • może wprowadzić bakterie do przewodu pokarmowego dziecka
 • jeśli podane zbyt wcześnie po urodzeniu, woda z przyczepnością może utrudnić karmienie piersią i opóźnić dostarczanie mleka

Podczas gdy wiele osób przyjmuje anegdotyczne dowody na to, że złapanie wody może złagodzić płacz noworodka i wspierać jego stosowanie, rodzice powinni zastanowić się, czy ryzyko przeważa nad postrzeganymi korzyściami.

Ponadto, ponieważ FDA nie zatwierdza używania wody z przyczepnością na kolkę lub jakiejkolwiek innej choroby, nie podlega tym samym przepisom co leki.

Czy istnieją jakieś alternatywy, aby uchwycić wodę?

Matka z dzieckiem.

Ponieważ wielu lekarzy przestrzega przed używaniem wody, rodzice mogą rozważyć alternatywne sposoby uspokojenia dziecka.

Inne metody obejmują:

 • powijanie dziecka
 • delikatny nacisk na brzuch dziecka
 • pocierając brzuch dziecka delikatnymi okrężnymi ruchami, aby pomóc w opracowaniu gazu
 • jeśli żywisz się karmą, rozważ zmianę na łagodniejszą markę, zgodnie z zaleceniami pediatry
 • w przypadku karmienia piersią matka może chcieć zmienić dietę, aby usunąć pokarmy, które mogą wywoływać problemy żołądkowe lub żołądkowe, takie jak pikantne jedzenie, nabiał i niektóre warzywa
 • rozpraszanie dziecka
 • próbując białego szumu

Są dostępne inne produkty, takie jak krople gazu, których niektórzy rodzice używają. Jednak nie ma dowodów na to, że te produkty są lepiej dostosowane do konkretnego dziecka niż woda z przyczepnością. Rodzice powinni zawsze skonsultować się z pediatrą przed użyciem jakichkolwiek preparatów ziołowych.

Bez względu na to, co wybierze rodzic, okres kolki w życiu dziecka minie. Choć może to wydawać się wieczne, gdy dziecko doświadcza kolki, kolka prawie zawsze ustępuje samoistnie, gdy dziecko ma 3-4 miesiące.

Like this post? Please share to your friends: