Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Zrób to sam Bed Bug Control może być niebezpieczne dla zdrowia człowieka, mówi CDC

Władze USA otrzymały 111 przypadków ostrej choroby, w tym 1 zgon, po eksterminacji robaków DNA DYI w latach 2003-2010, przy czym 73% z tych przypadków miało miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat, zgodnie z raportem MMWR wydanym przez CDC (Centers for Disease Control i Zapobieganie). Autorzy wyjaśnili, że chociaż pluskwy nie są wektorami chorób, mogą poważnie zakłócić sen i podkopać jakość życia niektórych osób.

Spośród 111 zgłoszonych przypadków ostrej choroby w tym okresie 81% miało niski stopień nasilenia. 58% wszystkich zgłoszonych przypadków miało miejsce w Nowym Jorku. Większość przypadków dotyczyła osób w wieku co najmniej 25 lat. 93% miało miejsce w domach prywatnych, a 40% w mieszkaniach wielorodzinnych.

39% osób, które zachorowały, stosowało pestycydy bez posiadania certyfikatu. W większości przypadków ci, którzy zachorowali, byli wystawieni na działanie pyrethrin, pyretroidów lub obu – i byli w kategorii III toksyczności.

Najczęstsze oznaki i objawy to:

  • Zawroty głowy
  • Bół głowy
  • Problemy z oddychaniem – w tym ból w górnych drogach oddechowych, podrażnienie i duszność (duszność)
  • Problemy żołądkowo-jelitowe – w tym wymioty i nudności

O Bed Bugs

11739 lores
Cimex lectularius, najczęstszy błąd łóżka. Zdjęcie z mikroskopu elektronowego, z przebijającymi skórę ustami cyfrowo pokolorowanymi w kolorze fioletowym i czerwonym

Cimex lectularius to najczęstszy błąd łóżka. Jest to owad bezskrzydły, czerwonawo-brązowy. Robak czerpie krew z ludzi, innych ssaków i ptaków – karmi się hematofagią wyłącznie na krwi zwierząt ciepłokrwistych.

Pluskwy rozwinęły się jako pasożyty gniazdowe, zamieszkujące gniazda ptasie, gniazda nietoperzy i ludzkie łóżka, sofy i inne miękkie meble. Noworodki (nimfy lub pisklęta) są niezwykle małe, wielkości maka – rosną do około ¼ cala długości jako dorośli. Mają owalny, spłaszczony kształt. Ludzie z dobrym wzrokiem są w stanie zobaczyć gołym okiem dorosłych, jaja i nimfy.

Według CDC populacja pluskwiaków w USA rośnie od kilku lat. Są one postrzegane jako rosnący problem we wszystkich typach mieszkań, domów, akademików, statków (w szczególności statków wycieczkowych), kwater wojskowych i schronów.

Środki owadobójcze są używane do zwalczania infestacji. Jednak odporność na kilka produktów jest coraz większym wyzwaniem. Osoby nieprzeszkolone mogą ulec pokusie przekroczenia zalecanych dawek, gdy ich pierwsza próba eksterminacji nie powiedzie się – to znacznie zwiększa ryzyko toksyczności dla ludzi.

Autorzy dokonali oceny częstości występowania chorób z insektycydów stosowanych w zwalczaniu inwazji pluskiew, gromadząc dane z programu SENSOR-Pesticides, a także z nowojorskiego Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej. (SENSOR = Sentinel Event Notification System dla ryzyka zawodowego). Przypadki ostrej choroby odnotowano w Nowym Jorku, Teksasie, Waszyngtonie, Kalifornii, na Florydzie, Michigan i w Karolinie Północnej. Badacze zidentyfikowali 111 przypadków ostrej choroby związanej z używaniem insektycydów związanych z owadami. Jedna osoba zmarła.

Jedna ofiara śmiertelna

65-letnia kobieta w Północnej Karolinie zmarła. Miała kilka podstawowych problemów medycznych, w tym dwa stenty wieńcowe, cukrzycę typu 2, hiperlipidemię, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność nerek i zawał mięśnia sercowego. Przed użyciem insektycydów brała udział w co najmniej dziesięciu lekach.

Jej mąż zastosował Ortho Home Defence Max do swoich wewnętrznych listew, powierzchni łóżek i ścian, a Ortho Lawn i Garden Insect Killer do ich materaców i sprężyn skrzynkowych. Autorzy podkreślają, że żaden produkt nie jest dopuszczony do zwalczania owadów. W tym samym dniu użyli też w puszce dziewięciu puszek insektycydów Hot Shot Fogger. Około 48 godzin później powtórzył proces na skrzynkowych sprężynach i materacu; on także zastosował dziewięć puszek Hot Shot Bedbug i Flea Fogger wokół wnętrza domu.

Za każdym razem, gdy stosowali te insektycydy w domu, opuścili dom na trzy do czterech godzin przed powrotem. Nie wykonali niektórych instrukcji na pakiecie, np. zamgławiacze stwierdzili, że pomieszczenia poddane obróbce musiały być wyemitowane przez 30 minut z szeroko otwartymi oknami i drzwiami.

W drugim dniu aplikacji kobieta zaaplikowała Hot Shot Bed Bug i Flea Killer na kilka ran na klatce piersiowej, włosach i ramionach. Następnie przykryła głowę plastikową nasadką. Poprzedniego dnia zastosowała środek owadobójczy na włosy.

Dwa dni po tym, jak mąż przeprowadził drugi wniosek, okazało się, że żona nie reaguje. Została hospitalizowana, położona na respiratorze i zmarła dziewięć dni później.

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: