Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak witamina D chroni przed niewydolnością serca

Witamina D, która jest często nazywana „witaminą słoneczną”, ma wiele fizjologicznych ról. Nowe badanie ujawnia, że ​​po ataku serca może chronić przed następczą niewydolnością serca.

Zachód słońca między rękami serca i morza

Niewiele pokarmów zawiera witaminę D. Zamiast tego, ogromna większość jest syntetyzowana w naszej skórze po ekspozycji na słońce.

Podczas badania krzywicy u dzieci, witamina D została początkowo zidentyfikowana jako ważny gracz w zdrowiu kości. Teraz wiemy, że witamina D ma szereg obowiązków w ciele, oprócz zdrowia kości.

Na przykład uważa się, że witamina D wpływa na pracę mięśni i naczyń krwionośnych. A jeszcze bardziej ostatnio gromadzono dowody, że witamina może mieć działanie ochronne na zdrowie serca. W szczególności badania powiązały niski poziom witaminy D z chorobą wieńcową i niewydolnością serca.

Witamina D i niewydolność serca

Niewydolność serca jest poważnym, potencjalnie zagrażającym życiu stanem, w którym serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi i tlenu, aby odżywić tkanki ciała. W 2009 roku około 1 na 9 zgonów w Stanach Zjednoczonych „włączyło niewydolność serca jako przyczynę”.

A ponieważ niewydolność serca jest tak powszechna, ważne jest dokładne zrozumienie fizjologii. Ze względu na ostatnie dowody na to, że witamina D może chronić przed niewydolnością serca, naukowcy są zainteresowani lepszym zrozumieniem związku.

Chociaż zalety witaminy D dla zdrowia serca stają się dobrze ugruntowane, mechanizmy w pracy nie są zrozumiałe. Niedawno zespół naukowców z Westmead Institute for Medical Research w Australii postanowił przyjrzeć się bliżej.

„Korzyści z witaminy D stają się coraz bardziej znane, ale nadal nie wiemy w pełni, w jaki sposób, mechanicznie, może to pomóc w leczeniu chorób serca Chcieliśmy dowiedzieć się więcej o tym, jak witamina D chroni serce po ataku serca.”

Główny badacz, prof. James Chong

Aby zgłębić ten problem, naukowcy zastosowali model myszy i formę witaminy D, zwaną 1,25-dihydroksywitaminą D3 (1,25D), która „wchodzi w interakcje z hormonami”. Chcieli zrozumieć, w jaki sposób 1,25D wpłynął na ważny zestaw komórek serca.

Komórki będące przedmiotem zainteresowania zespołu są znane jako fibroblasty tworzące kolonie sercowe (cCFU-F) i są odpowiedzialne za tworzenie blizny po ataku serca.

Uzyskanie przewagi w niewydolności serca

Atak serca pojawia się, gdy zatrzymany zostaje dopływ krwi do serca. A ponieważ żaden tlen nie dociera do fragmentów tkanki, ulegają uszkodzeniu, co wywołuje stan zapalny w regionie. W zapalnej tkance cCFU-F zaczyna zastępować uszkodzone komórki „blizną na bazie kolagenu”.

Jak wyjaśnia Chong: „To jest problem, ponieważ bliznowacenie tkanki serca może zmniejszyć zdolność serca do efektywnego pompowania krwi, co może prowadzić do niewydolności serca.”

Zespół odkrył, że witamina D jest zdolna do blokowania działania cCFU-F, co zapobiega gromadzeniu się blizny i potencjalnemu zatrzymaniu rozwoju blokady.

Ich wyniki zostały opublikowane w tym tygodniu w czasopiśmie.

Na temat znaczenia wyników, Chong wyjaśnia: „Choroby sercowo-naczyniowe, w tym zawały serca i niewydolność serca, są główną przyczyną śmierci na całym świecie”.

„Aby to zmienić, musimy zbadać warunki serca pod każdym możliwym kątem.To badanie jest pierwszym, które demonstruje rolę 1,25D w regulowaniu komórek progenitorowych serca, a odkrycia są zachęcające. być ekscytującym, niedrogim dodatkiem do obecnych metod leczenia i mamy nadzieję, że wyniki te zostaną wykorzystane w badaniach klinicznych u ludzi „.

Tak więc, chociaż badania nad witaminą D i jej właściwościami kardioprotekcyjnymi są w powijakach, wyniki są zachęcające. Znalezienie jakiejkolwiek interwencji, która zwiększa szanse na walkę z chorobą serca, jest dobrą wiadomością, a znalezienie takiego, które jest łatwo dostępne, jest dodatkową korzyścią.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem suplementów witaminy D, istnieje ogromny asortyment dostępny online.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: