Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się ślepego pryszcza

Niewidomy pryszcz to trądzik, który rozwinęła się pod powierzchnią skóry. Pryszcze niewidome zazwyczaj nie są zauważalne z daleka, ale dana osoba może to wyczuć, przesuwając palcem po powierzchni skóry.

Ślepe pryszcze nie mają początkowo głowy jak inne rodzaje pryszczów.

Trądzik dotyka każdego roku około 50 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych, co czyni go najczęstszą chorobą skóry.

Czym jest niewidomy pryszcz?

Kobieta patrzeje jej skórę w łazienki lustrze.

Komedo jest typową zmianą trądzikową. Ktoś, kto ma łagodny trądzik ma zaskórniki lub zaskórniki, które nazywane są komediami. Zamknięty komedo, który pozostaje pod skórą, jest whiteheadem, a otwarty komedo, który dociera do powierzchni skóry, jest zaskórnikiem.

Zamknięte komedo, które rozwija się głęboko w skórze, nazywa się ślepym pryszczem. Niewidomy pryszcz może być bolesny, jeśli jest szczególnie głęboki w warstwach skóry.

Komedo może pojawić się jako biała głowa, gdy wznosi się przez warstwy skóry, lub może zniknąć.

Strona główna zadośćuczynienie

Prosty ślepy pryszcz można poradzić sobie w domu i często znika sam.

Istnieje szereg domowych środków, które mogą przyspieszyć proces leczenia, w tym:

Nigdy nie ściskaj ślepego pryszcza

Pryszcze ślepe zwykle nie są umieszczane w pobliżu powierzchni skóry, co oznacza, że ​​nie mogą być „zerwane” jak białe zęby.

Próbowanie pop niewidomych pryszcz może spowodować trwałe blizny, bardziej zauważalny pryszcz, pryszcz staje się bardziej bolesny lub infekcja.

Ściskanie ślepego pryszcza również może spowodować przesuwanie zawartości pryszcza – mieszanki oleju, martwych komórek skóry i bakterii – głębiej w skórę. Może to prowadzić do zwiększonego stanu zapalnego.

Zastosuj ciepły kompres

Zastosowanie ciepłego kompresu może pomóc w leczeniu niewidomych pryszczów. Ciepło może otworzyć pory, które mogą przyciągnąć pryszcz bliżej powierzchni skóry i stworzyć głowę.

Utworzenie głowy umożliwia uwolnienie sebum, komórek i bakterii ze skóry.

Ciepło z kompresu może również pomóc w łagodzeniu bólu.

Aby leczyć ślepe krosty ciepłym kompresem, osoba powinna:

 1. Utwórz ciepły kompres. Namoczyć czystą myjkę w gorącej wodzie, ale nie za gorącej, aby ją dotykać.
 2. Zastosuj ciepły kompres. Przytrzymaj ciepły kompres na ślepym pryszczu przez 10 do 15 minut. Powtórz aplikację trzy do czterech razy dziennie, aż ślepe pryszcz dojdzie do głowy i uwolni ropę.
 3. Utrzymuj dotknięty obszar w czystości. Upewnij się, że obszar wokół pryszcza jest czysty i unikaj jego dotykania. Unikaj używania makijażu do czasu wyleczenia pryszcza.

Wypróbuj naklejkę na pryszcz

Naklejka na pryszcz lub trądzik to mała naklejka, którą można umieścić na niewidomym pryszczu. Na naklejce zazwyczaj znajduje się środek leczący trądzik, taki jak kwas salicylowy.

Uważa się, że nalepki na pimple działają poprzez wyciąganie sebum, wchłanianie nadmiaru oleju, zmniejszanie stanu zapalnego i znaczne zmniejszanie rozmiarów skaz.

Naklejki na pryszcz są dostępne w drogeriach. Są dyskretne, ledwo zauważalne i można je nosić przez całą noc lub przez cały dzień.

Czas, w którym dana osoba powinna nosić naklejkę z pręgą, jest różna, ale zwykle trzeba ją wymieniać co najmniej raz na 24 godziny. Naklejki na pimple są dostępne do zakupu online.

Wypróbuj olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego w butelce z liści drzewa herbacianego.

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne, które mogą zabijać bakterie powodujące ślepe pryszcze. Dwie próby kliniczne wykazały, że żel zawierający 5-procentowy olejek z drzewa herbacianego jest skutecznym sposobem leczenia łagodnego i umiarkowanego trądziku.

Inne badanie wykazało, że olej z drzewa herbacianego znacznie poprawił łagodny do umiarkowanego trądzik twarzy po zastosowaniu na twarz dwa razy dziennie przez 12 tygodni. Olejek z drzewa herbacianego można zakupić online.

Niektórzy uważają, że olejek z drzewa herbacianego jest pomocny w leczeniu niewidomych pryszczów. Jednak American Academy of Dermatology mówi, że nie ma wystarczających dowodów, aby zalecić leczenie trądziku olejem z drzewa herbacianego.

Użyj miejscowego leczenia trądziku

Liczne terapie miejscowe na trądzik są dostępne w aptekach, supermarketach i Internecie.

Jeśli dana osoba nie zauważa poprawy w skórze podczas korzystania z jednego produktu, pomocne może być dodanie kolejnego produktu do strategii leczenia. Wypróbuj produkt, który rozwiązuje inną przyczynę trądziku.

Na przykład, jeśli dana osoba używa produktu zawierającego nadtlenek benzoilu, drugie leczenie powinno obejmować inny składnik, który zwalcza trądzik.

Istnieje wiele składników trądziku, które mają na celu różne przyczyny trądziku:

 • Nadtlenek benzoilu redukuje bakterie.
 • Kwas salicylowy odblokowuje pory poprzez usunięcie warstwy martwych komórek skóry na powierzchni skóry. Może także łagodzić stany zapalne.
 • Siarka tłumi bakterie i odblokowuje pory.
 • Alfa-hydroksykwasy (AHA) działają poprzez złuszczanie skóry.
 • Retinoidy odblokowują pory i redukują olej.

Składniki te są obecne w wielu preparatach przeciwzmarszczkowych, kremach, żelach, peelingach do twarzy, płynach i zwilżonych ściereczkach.

Recepta nie jest potrzebna w przypadku zabiegów zawierających większość z tych składników, chociaż wiele z nich jest dostępnych również na receptę.

Łagodzi ból z lodem

Pakiet z lodem może być przydatny w zmniejszaniu zaczerwienienia, stanu zapalnego i obrzęku po opróżnieniu pryszczu.

Aby użyć lodu, aby zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie, dana osoba powinna:

 • Użyj łagodnego mycia twarzy i ciepłej wody, a następnie wysusz powierzchnię suchym ręcznikiem.
 • Umieść kostki lodu w plastikowym worku lub czystym ręczniku.
 • Przytrzymaj pojemnik z lodem przed dotkniętym obszarem przez 5 minut, usuń go na 5 minut i wymień na kolejne 5 minut.
 • Powtórzyć aplikację lodu trzy do czterech razy dziennie.

Zapobieganie

Czysta, biała poszewka i prześcieradła.

Ślepe pryszcze mogą wydawać się nie na niebiesko, ale można podjąć kroki, aby im zapobiec. Aby zmniejszyć szansę na uzyskanie pryszcz, osoba może:

 • Myj twarz tylko dwa razy dziennie lub spocone.Skóra, która ma tendencję do wywoływania niewidocznych pryszcze może ulec podrażnieniu, jeśli będzie częściej czyszczona.
 • Unikaj szorowania skóry twarzy. Skóra wrażliwa na pryszcz może być tłusta lub brudna, ale nie wolno jej czyścić czystą. Szorowanie może dodatkowo pogorszyć skórę i pogorszyć trądzik.
 • Używaj produktów do pielęgnacji skóry, które nie powodują trądziku. Poszukaj produktów oznaczonych jako nie powodujące komedii, nietradycyjnych lub bezolejowych.
 • Regularnie myj poszewki na poduszki i inne przedmioty, które dotykają twarzy. Martwe komórki skóry i bakterie mogą gromadzić się na tkaninach, które mogą blokować pory.
 • Poproś dermatologa o poradę. Jeśli niewidoczne pryszcze występują regularnie lub stają się ciężkie, dermatolog może pomóc.

Co powoduje niewidomy pryszcz?

Ślepe pryszcze występują w obszarach skóry z większą liczbą gruczołów łojowych, takich jak twarz, szyja, ramiona, plecy i klatka piersiowa.

Gruczoły na skórze nazywane są gruczołami łojowymi. Małe dziury w skórze, znane jako pory, są połączone z gruczołami łojowymi kanałem zwanym mieszkiem włosowym.

Gruczoły łojowe wydzielają olej zwany sebum przez otwór pęcherzyka w celu ochrony skóry i utrzymania jej w stanie nawilżenia.

Jeśli por staje się zablokowany martwymi komórkami skóry, to sebum nie jest w stanie dotrzeć do powierzchni skóry. Nie mając dokąd pójść, sebum gromadzi się w gruczole łojowym i przekształca się w pryszcz.

W ciężkich przypadkach mieszanina martwych komórek skóry i łoju pozwala bakteriom, które normalnie rosną na skórze, gromadzić się w zablokowanym pęcherzyku. Ta bakteria nazywa się ().

Kiedy tak się dzieje, bakterie produkują enzymy i substancje chemiczne, które przyciągają białe krwinki. Powoduje to zaczerwienienie, obrzęk, upał i ból – łącznie zwane stanem zapalnym.

Perspektywy

Frustrujące może być czekanie, aż ślepy pryszcz ustąpi samoistnie.

Ciepłe okłady i naklejki na trądzik pomogą przynieść pryszcz do głowy, aby sebum, martwe komórki skóry i bakterie mogły opaść na powierzchnię skóry. Używanie lodu może łagodzić stan zapalny.

Jeśli niewidoczne pryszcze występują często lub są szczególnie dotknięte stanem zapalnym i bolesne, dana osoba powinna zasięgnąć porady u dermatologa.

Jeśli chcesz kupić dowolne dostępne bez recepty środki zaradcze lub naturalne metody leczenia wymienione w tym artykule, są one dostępne online.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: