Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak kawa wpływa na cukrzycę?

Co ludzie z cukrzycą jedzą i piją bezpośrednio wpływają na poziom glukozy we krwi. Często koncentrujemy się na jedzeniu, ale to, co ludzie piją, jest równie ważne.

Wiele osób rozpoczyna dzień od filiżanki kawy, a niektóre badania sugerują, że picie kawy może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Ale co z tymi, którzy już chorują na cukrzycę? Czy problem stanowi kawa lub kofeina w kawie? Dwie 8-uncjowe filiżanki kawy zawierają około 280 miligramów (mg) kofeiny.

Dla większości młodych zdrowych dorosłych kofeina nie wydaje się zwiększać poziomu cukru we krwi. Nawet spożywanie do 400 mg dziennie wydaje się bezpieczne dla większości ludzi. W tym artykule przyjrzymy się bliżej kofeinie i niektórym badaniom przeprowadzonym w tej dziedzinie.

Czym jest kofeina?

Dwóch dorosłych picia kawy.

Kofeina jest narkotykiem znajdującym się w kawie, która może być niebezpieczna, jeśli zużyje się zbyt dużo. Kofeina jest stymulantem i może przyspieszyć centralny układ nerwowy.

Występuje naturalnie w ponad 60 roślinach, w tym w ziarnach kawy i liściach herbaty. Kofeina wytwarzana przez człowieka jest czasami dodawana do żywności, napojów takich jak napoje energetyczne i leków, takich jak tabletki na receptę.

Kofeina pobudza mózg i może zmienić sposób, w jaki ludzie czują się i działają. Wiele osób korzysta z kawy, aby pomóc obudzić się rano, złagodzić zmęczenie i poprawić koncentrację i koncentrację.

Badania: Kawa i cukrzyca

Badanie przeprowadzone przez Harvard School of Pubic Health wykazało, że osoby, które zwiększyły ilość wypijanej kawy o więcej niż jedną filiżankę dziennie przez okres 4 lat, miały o 11 procent niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 niż ci, którzy zmiany w ich spożyciu kawy.

Badanie wykazało również, że osoby, które zmniejszyły spożycie kawy o więcej niż jedną filiżankę dziennie, zwiększyły prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy typu 2 o 17 procent.

Główny autor Shilpa Bhupathiraju oświadczył:

„Nasze odkrycia potwierdzają te z poprzednich badań, które wykazały, że większe spożycie kawy było związane z niższym ryzykiem cukrzycy typu 2. Co najważniejsze, dostarczają one nowych dowodów, że zmiany w nawyku konsumpcji kawy mogą wpływać na ryzyko cukrzycy typu 2 w stosunkowo krótkim czasie. „

Ogólnie wyniki te zdają się wskazywać, że kawa może przynosić korzyści zdrowotne osobom z cukrzycą.

Badacze z Harvardu oglądali wcześniej 28 badań na całym świecie. Ich analiza uwidoczniła ryzyko zachorowania na cukrzycę przy braku picia kawy lub kawy w różnych ilościach.

Ogółem badano 1 109 272 badanych, z czego 45 335 miało cukrzycę. W badaniu wzięli udział uczestnicy od 10 miesięcy do 20 lat. Badanie wykazało, że zarówno kawa z dodatkiem kofeiny, jak i bezkofeinowa obniżały ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Inne sposoby wpływania kawy na cukrzycę

Kofeina jest najczęstszym składnikiem omawianym w kawie, ale warto zwrócić uwagę na inne.

Polifenole to cząsteczki o właściwościach przeciwutleniających, które uważa się za pomocne w zapobieganiu chorobom zapalnym, takim jak cukrzyca typu 2. Kawa zawiera także minerały magnezu i chromu. Zwiększenie spożycia magnezu wiąże się z niższymi wskaźnikami cukrzycy typu 2.

Mężczyzna patrzy ostrożnie na kubek z kawą.

Mieszanka składników może również pomóc poprawić wrażliwość na insulinę, co może pomóc zrównoważyć niekorzystne działanie kofeiny.

Te odkrycia mogą brzmieć obiecująco dla osób chorych na cukrzycę, które lubią zacząć dzień wolny od świeżo zaparzonej kawy. Jednak inne badania powiązały kawę i kofeinę ze wzrostem poziomu cukru we krwi i insulinoopornością.

Jedno małe badanie wykazało, że tylko jedna porcja kawy ze 100 miligramami kofeiny może mieć negatywny wpływ na kontrolę poziomu cukru we krwi u zdrowych, ale z nadwagą mężczyzn. W niektórych przypadkach kawa może negatywnie wpływać na organizm.

Badanie przeprowadzone przez Wydział Żywienia i Dietetyki Uniwersytetu Harokopio w Grecji zbadało wpływ różnych ilości kawy na stężenie cukru we krwi i stężenie insuliny u zdrowych ochotników. Zbadano również, w jaki sposób wskaźnik masy i masy ciała wpływał na wyniki.

Użyto trzydziestu trzech wolontariuszy – 16 kobiet i 17 mężczyzn – którzy byli mieszanką uczestników o normalnej wadze, z nadwagą i otyłością. Każdy spożywał 200 ml kawy każdego ranka, a próbki krwi pobierano i testowano na poziom cukru we krwi i poziom insuliny.

Wyniki wykazały, że kawa ma krótkotrwały wpływ na stężenie cukru we krwi i stężenie insuliny. Problem ten może mieć również płeć oraz nadwaga lub otyłość.

Znaczenie ćwiczeń dla osób chorych na cukrzycę jest zawsze podkreślane. Inne małe badanie z udziałem osób z cukrzycą typu 2 miało na celu zaobserwowanie wpływu, jaki ćwiczenia mogą mieć na spożycie kofeiny.

Naukowcy odkryli, że ci uczestnicy, którzy spożywali kofeinę i mieli 40 minut ćwiczeń, mieli znaczną redukcję poziomu cukru we krwi w porównaniu do innych grup. Ich odkrycia sugerują, że kofeina w połączeniu z długotrwałym wysiłkiem fizycznym może obniżyć poziom cukru we krwi.

Czy mogę przyjmować kofeinę z cukrzycą?

Biorąc pod uwagę tak wiele czynników, te różne badania sugerują, że kawa nie zawsze wpływa na ludzi w ten sam sposób. Kawa bezkofeinowa i herbata najwyraźniej nie wypięły cukru we krwi. Możliwe, że wpływ wysokiego poziomu kofeiny może być różny u różnych osób.

Woda jest najlepszym napojem dla osób chorych na cukrzycę. Jeśli zdecydują się wypić kawę, powinni mieć pewność, że będą kontrolować poziom cukru we krwi. Dodanie cukru, śmietanki i innych środków aromatyzujących, które zawierają węglowodany, może podwyższyć poziom cukru we krwi.

Osoby pijące kawę powinny ograniczyć się do trzech do pięciu filiżanek dziennie. Według Kliniki Mayo, od 500 do 600 miligramów kofeiny dziennie może powodować poważne skutki uboczne, w tym:

  • Bezsenność
  • Nerwowość
  • Niepokój
  • Drażliwość
  • Niestrawność
  • Szybkie bicie serca
  • Drżenie mięśni

Nawet jedna filiżanka kawy może powodować problemy dla niektórych osób, a mężczyźni mogą być bardziej podatni na działanie kofeiny niż kobiety. Masa ciała, wiek, leki i warunki zdrowotne również odgrywają rolę w tym, jak kofeina wpływa na ludzi. Dlatego trudno jest skategoryzować wszystkich chorych na cukrzycę w jednej grupie i powiedzieć, że kawa jest dobra lub zła.

Najlepiej nie polegać na kofeinie dla energii lub na braku snu. Zamiast tego ludzie powinni przestrzegać zdrowej diety i stylu życia oraz kontrolować poziom cukru we krwi.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca wpływa na to, w jaki sposób organizm wykorzystuje cukier (glukozę). Ciało potrzebuje glukozy na energię. Glukoza w ciele pochodzi z jedzenia i picia i jest wytwarzana przez wątrobę.

Insulina jest naturalnie występującym hormonem w organizmie. Pomaga organizmowi wchłonąć glukozę.

Osoby chore na cukrzycę mają zbyt dużo glukozy we krwi, ponieważ trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub organizm nie zużywa insuliny w odpowiedni sposób. Może to spowodować poważne problemy zdrowotne.

Like this post? Please share to your friends: