Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy tabletka probiotyczna może wyleczyć cukrzycę?

Ponad 29 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych choruje na cukrzycę i jest siódmą wiodącą przyczyną zgonów w tym kraju. Ale czy lekarstwo może być na horyzoncie? Według naukowców z Cornell University w Ithaca, NY, może to być – w formie pigułki probiotycznej.

Przeprogramowana komórka szczura

W opublikowanym w czasopiśmie studium opartym na dowodach, starszy autor John March i koledzy z Cornell ujawniają, w jaki sposób byli w stanie obniżyć poziom glukozy we krwi u szczurów z cukrzycą, używając powszechnie występujących bakterii w ludzkim jelitach.

Cukrzyca jest stanem, w którym trzustka nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości insuliny hormonalnej, komórki organizmu nie reagują skutecznie na hormon lub oba.

W rezultacie poziom glukozy we krwi wzrasta powyżej normy – znanej jako hiperglikemia. Może to spowodować wiele powikłań, w tym udar, chorobę serca i uszkodzenie nerwów.

Częstość występowania cukrzycy wzrosła w USA w ostatnich latach, zwiększając się z 25,8 milionów osób dotkniętych chorobą w 2010 r. Do 29,1 milionów w 2012 r.

Ale wraz z ustaleniami z ich badań, March i współpracownicy mówią, że mogą być o krok bliżej do wyleczenia tego stanu.

Naukowcy opracowali popularny szczep „przyjaznych” ludzkich bakterii jelitowych, wywoływany przez Glukagonopodobny peptyd 1 (GLP-1) – hormon, który uwalnia insulinę w odpowiedzi na pokarm.

jest probiotykiem często używanym do zapobiegania i leczenia biegunki, jak również zespołu jelita drażliwego (IBS), choroby Leśniowskiego-Crohna i niektórych chorób skóry.

Skonstruowane probiotyczne obniżenie poziomu glukozy we krwi nawet o 30%

Każdego dnia przez 90 dni zespół podał doustnie zmodyfikowany probiotyk grupie szczurów z cukrzycą. Monitorowali jego wpływ na poziomy glukozy we krwi, porównując wyniki z szczurami z cukrzycą, które go nie otrzymały.

Pod koniec 90 dni naukowcy odkryli, że szczury, które otrzymały zmodyfikowany probiotyk, miały poziomy glukozy we krwi do 30% niższe niż te, które nie otrzymały probiotyku.

Zespół twierdzi, że probiotyk zmienił komórki nabłonka jelita grubego szczurów w komórki działające podobnie jak trzustkowe komórki beta, które u zdrowych ludzi wydzielają insulinę i regulują poziom glukozy we krwi.

March dodaje:

„Ilość czasu na obniżenie poziomu glukozy po posiłku jest taka sama jak u normalnego szczura i jest dopasowana do ilości glukozy we krwi, tak jak w normalnie funkcjonującej trzustce. kontroli glukozy z trzustki do górnego jelita. „

Po podaniu zmodyfikowanego probiotyku zdrowym szczurom zespół odkrył jednak, że nie wpływa on na poziom glukozy we krwi. „Jeśli szczur zarządza glukozą, nie potrzebuje więcej insuliny” – mówi March.

Zespół twierdzi, że teraz planują przetestować wyższe dawki skonstruowanego probiotyku u szczurów z cukrzycą, aby sprawdzić, czy może całkowicie odwrócić ten stan.

Współpracują również z firmą biofarmaceutyczną o nazwie BioPancreate, aby probiotyk stał się tabletką do stosowania u ludzi. Jeśli się powiedzie, naukowcy twierdzą, że prawdopodobnie diabetycy zażywają pigułkę każdego ranka, aby pomóc w radzeniu sobie z chorobą.

W listopadzie 2014 r. Raport dotyczący badania sugerującego powszechny lek na ciśnienie krwi może całkowicie odwrócić cukrzycę.

Like this post? Please share to your friends: