Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Codzienne spożywanie orzechów, orzeszków ziemnych może obniżyć ryzyko śmierci z powodu raka, innych chorób

Wcześniejsze badania okrzyknęły orzeszkami ziemnymi i orzechami ze względu na korzyści zdrowotne. Teraz nowe badanie wspiera takie badania, stwierdzając, że spożywanie tych produktów może chronić przed śmiercią od licznych chorób, w tym raka, chorób serca i cukrzycy.

Garść orzechów

Prowadzone przez prof. Piet van den Brandt i jego współpracowników z Maastricht University w Holandii, badanie jest opublikowane w.

Orzechy ziemne i orzechy są dobrym źródłem omega-3, błonnika, witaminy E, przeciwutleniaczy i „dobrych” tłuszczów. Jako takie, zostały one powiązane z wieloma korzyściami zdrowotnymi, szczególnie dla serca.

Wcześniejsze badania powiązały spożycie orzechów ze zmniejszonym ryzykiem powstania skrzepów krwi, obniżenia poziomu cholesterolu i zmniejszenia ryzyka arytmii. Ale ich zalety nie kończą się na tym. W marcu zgłosił się w badaniu łączącym spożycie orzechów z obniżonym o 20% ryzykiem śmierci z przyczyn ogólnych i sercowo-naczyniowych.

W tym najnowszym badaniu prof. Brandt i współpracownicy stwierdzili, że spożywanie orzeszków ziemnych – które w rzeczywistości są roślinami strączkowymi – oraz orzechów (orzechów drzewnych) może zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu wielu chorób, przy czym związek ten jest silniejszy w przypadku niektórych chorób niż u innych.

Połowa garści orzechów, orzeszków ziemnych dziennie optymalna ilość do spożycia

Aby osiągnąć swoje wyniki, naukowcy ocenili dane z ponad 120 000 mężczyzn i kobiet w wieku 55-69 lat z Holandii, którzy byli częścią holenderskiego badania kohortowego.

Wszyscy uczestnicy zostali zapytani, jak często spożywali orzeszki ziemne, orzechy i masło orzechowe iw jakich ilościach. Następnie ocenili związek między spożyciem tych produktów spożywczych a umieralnością związaną z konkretną przyczyną wśród uczestników od 1986 r., Kiedy rozpoczęto badanie.

Wyniki badania wykazały, że uczestnicy, którzy codziennie spożywają około 15 gram orzechów lub orzeszków ziemnych – co stanowi połowę garści – byli mniej zagrożeni śmiercią z powodu licznych chorób, w tym raka, cukrzycy, chorób układu oddechowego, chorób serca i chorób neurodegeneracyjnych, z uczestnikami, którzy nie spożywają orzechów ani orzeszków ziemnych.

Zmniejszenie śmiertelności dzięki spożywaniu orzeszków ziemnych i orzechów było najsilniejsze w przypadku chorób układu oddechowego i chorób neurodegeneracyjnych, a wyniki były równe u mężczyzn i kobiet.

Stwierdzono, że spożycie masła orzechowego nie ma wpływu na śmiertelność wśród uczestników. Zespół twierdzi, że może tak być, ponieważ masło orzechowe zawiera sól, olej roślinny i kwasy tłuszczowe trans, które mogą przeciwdziałać zdrowym korzyściom z orzeszków ziemnych.

Naukowcy odkryli również, że spożywanie ponad 15 gramów orzechów dziennie nie prowadziło do dalszego zmniejszenia ryzyka śmiertelności wśród uczestników. Odkrycie to jest zgodne z wieloma wcześniejszymi badaniami dotyczącymi konsumpcji orzechów, według zespołu, który stwierdził, że śmiertelność z powodu raka i dróg oddechowych nie zmniejsza się wraz ze wzrostem spożycia orzechów.

Liczne badania pochwaliły korzyści płynące z orzechów spożywanych wraz z dietą śródziemnomorską. W ubiegłym miesiącu doniesiono o badaniach opublikowanych w stwierdzeniu, że dieta śródziemnomorska uzupełniona dodatkowymi orzechami lub oliwą z oliwek może chronić funkcjonowanie poznawcze u osób starszych, podczas gdy badanie opublikowane w październiku 2014 r. Sugerowało, że ta sama dieta może odwrócić zespół metaboliczny.

PLMedBook