Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy suplementy witaminy D mogą leczyć IBS?

Osoby z zespołem jelita drażliwego mogą złagodzić objawy poprzez przyjmowanie suplementów witaminy D. Jest to wniosek z nowego badania opublikowanego niedawno w.

suplementy witaminy D.

Zespół jelita drażliwego (IBS) to schorzenie, które wpływa na jelita grubego. Objawy obejmują bóle brzucha, biegunkę, wzdęcia i zaparcia.

Szacuje się, że IBS dotyka około 12 procent ludzi w Stanach Zjednoczonych, a kobiety prawie dwukrotnie częściej rozwijają tę chorobę niż mężczyźni.

Właśnie to, co powoduje, że IBS pozostaje tajemnicą, chociaż niektóre pokarmy i stresujące wydarzenia życiowe są niektórymi znanymi wyzwalaczami tego stanu.

Obecne metody leczenia IBS obejmują zmiany diety i stylu życia oraz leki, takie jak loperamid i środki przeczyszczające, w celu złagodzenia nieprawidłowych ruchów jelit.

„IBS jest słabo poznanym stanem, który ma poważny wpływ na jakość życia pacjentów” – mówi dr Bernard Corfe z Wydziału Onkologii i Metabolizmu na Uniwersytecie w Sheffield w Wielkiej Brytanii oraz główny autor nowego badania . „Nie ma jednej znanej przyczyny i podobnie nie ma jednego znanego leku” – dodaje.

Poprzednie badania wykazały, że ludzie z tą chorobą mają niski poziom witaminy D, co sugeruje, że ta witamina może odgrywać rolę w IBS.

Witamina D może łagodzić objawy IBS

Witamina D jest niezbędna dla ludzkiego organizmu. Nie tylko jest to ważne dla zdrowia kości, ale witamina odgrywa kluczową rolę w komunikacji komórek nerwowych i funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Niedobór witaminy D jest znanym czynnikiem ryzyka krzywicy – zaburzenia rozwoju kości, które dotyka dzieci – i osteomalacji, stanu u dorosłych, w którym kości stają się miękkie.

Badania powiązały również niski poziom witaminy D z innymi zaburzeniami kości, takimi jak osteoporoza, a także z zapalną chorobą jelit i rakiem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat związku między witaminą D i IBS, dr Corfe i jego zespół przeprowadzili analizę całej dostępnej literatury, w tym badań, które badali poziomy witaminy D u osób z IBS, a także badań, które analizowały objawy IBS wśród ludzie, którzy brali suplementy witaminy D.

Według naukowców, dotychczasowe dowody wskazują, że niedobór witaminy D jest powszechny wśród osób z IBS, i tak jest w przypadku różnych grup etnicznych.

Co więcej, badania pokazują, że istnieje odwrotny związek między poziomem witaminy D a nasileniem objawów IBS, raporty zespołu.

Co ważne, dr Corfe i współpracownicy twierdzą, że istnieją również dowody sugerujące, że suplementacja witaminą D może poprawić objawy IBS.

„Badanie zapewnia wgląd w stan i, co ważne, nowy sposób, aby spróbować nim zarządzać […] Z ustaleń wynika, że ​​wszyscy ludzie z IBS powinni mieć przetestowane poziomy witaminy D i zdecydowana większość z nich skorzystałoby z suplementów. „

Dr Bernard Corfe

To powiedziawszy, naukowcy podkreślają, że potrzebne są większe badania, zanim suplementacja witaminą D może być szeroko zalecana dla osób z IBS.

Like this post? Please share to your friends: