Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy możesz być zdrowy i mieć otyłość? Niezupełnie, mówi główne badanie

W przypadku otyłości dotykającej ponad jedną trzecią populacji Stanów Zjednoczonych ważniejsze niż kiedykolwiek jest pytanie, czy istnieje coś takiego jak zdrowa otyłość. Nowe badania badają, czy osoby z otyłością nadal są narażone na zwiększone ryzyko innych chorób.

[stopy na skale mówiącą o pomocy]

Otyłość dotyka około 1 na 3 osoby w USA. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) określają otyłość jako mającą wskaźnik masy ciała (BMI) 30 lub wyższy.

W 2013 r. American Medical Association uznało otyłość za chorobę. Uzasadnieniem tego było podniesienie świadomości na temat komplikacji metabolicznych, które często towarzyszą otyłości, a także wokół zwiększonego ryzyka chorób serca i cukrzycy typu 2.

Jednak niektóre badania sugerują, że są otyli ludzie, którzy są całkowicie zdrowi, i dlatego nie należy ich kategoryzować klinicznie jako „chorych”.

Nowe, zakrojone na szeroką skalę badania jednak podważają to przekonanie, sugerując, że osoba „zdrowa otyła” jest tylko mitem.

Nowe badanie – które jest największym, jakie kiedykolwiek zbadano w tej sprawie – zostało przeprowadzone przez naukowców z University of Birmingham w Wielkiej Brytanii, a wyniki zostały przedstawione na Europejskim Kongresie na temat otyłości, który odbył się w Porto w Portugalii.

Badanie związku między otyłością a zdrowiem metabolicznym

Naukowcy przeanalizowali dokumentację medyczną 3,5 miliona dorosłych osób mieszkających w Wielkiej Brytanii w latach 1995-2015, którzy zostali zapisani do sieci poprawy zdrowia. Uczestnicy nie mieli historii choroby sercowo-naczyniowej.

Zespół podzielił próbkę populacji na kilka grup w odniesieniu do ich BMI. Zepsuły one także populację w podgrupy zgodnie ze swoim metabolicznym zdrowiem – to znaczy, czy miały one lub nie miały takich stanów metabolicznych, jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi lub nienormalnie wysoki poziom tłuszczu we krwi.

Dzielenie grup według ich metabolicznego stanu zdrowia spowodowało cztery etapy nieprawidłowości metabolicznej. Były to: 0, 1, 2 i 3.

Naukowcy zdefiniowali „zdrowy” – lub poziom 0 w skali metabolicznej – jako nie mający oznak choroby metabolicznej, o normalnym ciśnieniu krwi i poziomie cholesterolu, i bez objawów cukrzycy. Monitorowali również, którzy uczestnicy opracowali warunki sercowo-naczyniowe.

Osoby z otyłością w 96 procentach częściej chorują na niewydolność serca

Ogólnie rzecz biorąc, w okresie obserwacji wystąpiło kilka poważnych problemów zdrowotnych. Było to następujące: 61 546 przypadków choroby wieńcowej, 54 705 przypadków udaru i zabiegu ministra, 25 254 przypadków niewydolności serca i 23 797 przypadków choroby naczyń obwodowych.

Statystycznie stanowiło to o wiele większe ryzyko niekorzystnych zdarzeń sercowo-naczyniowych u osób uznanych za otyłe.

W szczególności osoby z otyłością uważaną za zdrową były o 49 procent bardziej narażone na chorobę wieńcową, a także o 96 procent częściej chorowały na niewydolność serca.

Dodatkowo osoby z otyłością miały o 7 procent większe szanse na udar.

Główny autor badania, dr Rishi Caleyachetty, komentuje znaczenie wyników:

„Idea bycia zdrowo otyłym jest mitem: nasza praca pokazuje, że tak zwani” zdrowi metabolicznie „otyli ludzie nadal są bardziej narażeni na ryzyko choroby niedokrwiennej serca, chorób naczyń mózgowych i niewydolności serca niż osoby zdrowe metabolicznie zdrowe. pracownicy służby zdrowia w odniesieniu do tych pacjentów powinni promować i ułatwiać odchudzanie, tak jak to ma miejsce w przypadku każdego innego otyłego pacjenta. ”

Dowiedz się, dlaczego eksperci zdefiniowali otyłość jako chorobę.

Like this post? Please share to your friends: