Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy potrafisz leczyć brodawki narządów płciowych w domu?

Brodawki narządów płciowych niekoniecznie wymagają leczenia, chyba że powodują ból lub zażenowanie. Wiele naturalnych miejsc życia sugeruje, że różne leki ziołowe mogą leczyć brodawki narządów płciowych. Istnieją jednak ograniczone dowody na ich stosowanie, a dobrze znane metody leczenia zazwyczaj dobrze sprawdzają się w leczeniu brodawek.

Większość brodawek narządów płciowych jest spowodowanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Nie ma lekarstwa na wirusa HPV, który powoduje brodawki narządów płciowych. Nawet gdy znikną brodawki, osoba może nadal przekazywać wirusa. Niektóre środki zaradcze, w tym niektóre środki do domu, mogą tymczasowo oczyścić brodawki narządów płciowych.

Chociaż sam wirus jest związany z rakiem szyjki macicy i niektórymi innymi nowotworami, brodawki narządów płciowych same nie powodują raka. Co więcej, nie wszyscy ludzie z HPV rozwijają brodawki narządów płciowych.

W tym artykule badamy niektóre środki domu, które mogą pomóc w przypadkach brodawki narządów płciowych. Sprawdzamy również, jak niektóre zmiany stylu życia mogą wpłynąć na ten stan.

Trzy domowe środki zaradcze

oczar wirginijski może być domowym środkiem na brodawki narządów płciowych

Ponieważ brodawki narządów płciowych mogą powracać nawet po usunięciu chirurgicznym, środki do domu mogą być najskuteczniejsze, gdy są stosowane razem ze standardowymi metodami leczenia.

Należy zauważyć, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje leków alternatywnych. Każdy, kto chce skorzystać z tych środków, powinien najpierw omówić to z lekarzem i zawsze powinien kupować je z wiarygodnych źródeł.

Poniższe środki zaradcze mogą przyspieszyć leczenie brodawek narządów płciowych, ale nie wyleczyją leżącego u podłoża wirusa.

1. Ekstrakt z zielonej herbaty

Wyciąg z zielonej herbaty może pomóc w zwalczaniu brodawek narządów płciowych. W badaniu z 2015 r. Dokonano przeglądu stosowania określonego rodzaju ekstraktu z zielonej herbaty zwanego sinekatechinami. Ekstrakt z zielonej herbaty działał lepiej niż placebo – i był tak samo skuteczny jak standardowe środki lecznicze – w usuwaniu brodawek narządów płciowych.

W porównaniu ze standardowymi lekarstwami ludzie nie muszą zmywać ekstraktu z zielonej herbaty ze skóry przed ponownym zastosowaniem.

2. Olej z drzewa herbacianego

Zwolennicy tradycyjnej medycyny od dawna stosowali olejek z drzewa herbacianego do leczenia różnych schorzeń skóry. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe mogą zmniejszyć ciężkość niektórych wirusów, w tym tych, które powodują brodawki.

Olejek z drzewa herbacianego nie został dobrze przebadany pod kątem stosowania na brodawki narządów płciowych, ale ograniczone dowody sugerują, że może on leczyć brodawki na innych obszarach ciała.

Jednym z przykładów jest stare studium przypadku z 2008 r., W którym opisano skuteczne zastosowanie olejku z drzewa herbacianego w leczeniu dziecka z brodawkami na ręce. Autorzy sugerują, że ich pozytywne wyniki mogą oznaczać, że olejek z drzewa herbacianego może również leczyć brodawki spowodowane przez HPV.

Nowsze badania z 2012 r. Donoszą, że olej z drzewa herbacianego może pomóc w leczeniu mięczak zakaźny, inny rodzaj wirusowej choroby skóry.

Ponieważ olejek z drzewa herbacianego może spalić skórę, przed podjęciem próby należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od ziołolecznictwa.

3. Oczar wirginijski

Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego, oczaru wirginijskiego jest popularnym lekarstwem na różne problemy skórne. Jest stosunkowo łagodny, więc nie podrażnia wrażliwej skóry. Nie należy go jednak stosować na błony śluzowe, w tym wewnątrz pochwy lub odbytu.

W badaniu z 2014 r. Stwierdzono, że oczar wirginijski może skutecznie zwalczać HPV typu 16, który jest jednym ze szczepów wirusa HPV, który powoduje brodawki narządów płciowych.

Zmiany stylu życia

Ponieważ HPV jest zakażeniem przenoszonym drogą płciową (STI), ludzie z wirusem powinni podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka przeniesienia wirusa, w tym stosowania prezerwatyw podczas stosunku płciowego. Jednak HPV często dotyka obszarów nieobjętych prezerwatywą, więc może być łatwo przenoszone nawet w przypadku stosowania tej formy antykoncepcji.

Niektóre dowody sugerują, że zmiany w diecie mogą poprawiać objawy brodawek narządów płciowych. Według przeglądu literatury z 2015 r. Warzywa kapustne, takie jak brokuły i kapusta, mogą potencjalnie powstrzymać rozwój brodawek narządów płciowych. Te warzywa zawierają cząsteczki, które organizm metabolizuje w substancje chemiczne, które mogą atakować HPV.

Kilka prób soków i innych jadalnych form tych warzyw sugeruje, że mogą być skuteczne przeciwko brodawkom narządów płciowych.

Kiedy iść do lekarza

HPV jest poważnym wirusem związanym z rakiem gardła, szyjki macicy i niektórych innych nowotworów. Znając ich status HPV, osoba może pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, co może potencjalnie uratować życie.

Nie wszyscy ludzie z HPV rozwijają brodawki narządów płciowych, ale wiele osób z brodawkami narządów płciowych ma HPV.

Osoby, u których rozwinęły się brodawki lub inne owrzodzenia na lub wokół swoich narządów płciowych, powinny zgłosić się do lekarza. Właściwa diagnoza może zapewnić odpowiednie leczenie. Jest możliwe, że coś, co przypomina brodawki narządów płciowych, jest innym stanem, takim jak opryszczka lub infekcja bakteryjna. Tylko lekarz może powiedzieć na pewno.

Ludzie z HIV i innymi chorobami, które szkodzą układowi odpornościowemu, mogą mieć bardziej poważne ogniska na brodawki narządów płciowych. Mogą również napotkać więcej trudności w usuwaniu epidemii. Osoby z brodawkami narządów płciowych powinny rozważyć testowanie innych STI.

Tradycyjne opcje leczenia

Lekarz i pacjent w dyskusji na temat brodawek narządów płciowych

Środki lecznicze na brodawki narządów płciowych są zwykle skuteczne. Mogą zmniejszyć wygląd brodawek i długość każdego wybuchu.

Leki nie zabiją jednak podstawowego wirusa. Wirus nadal żyje w ciele, więc możliwe są przyszłe epidemie.

Jeden z dwóch kremów – podofilox lub imichimod – stosowany bezpośrednio na brodawki może być skuteczny. Przed zastosowaniem tych leków osoba będzie musiała uzyskać recepty od lekarza i nie powinna ich używać, jeśli są w ciąży.

Trzeci krem, dostępny również na receptę, to sinekatechiny. Jest to ekstrakt z zielonej herbaty, zatwierdzony przez FDA dla brodawek narządów płciowych. Inne preparaty zielonej herbaty mogą być dostępne bez recepty.

Lekarz może również zamrozić brodawki w procesie zwanym krioterapią.To trwale usuwa istniejące brodawki, chociaż mogą pojawić się nowe. Krioterapia może wymagać kilku zabiegów.

Usunięcie chirurgiczne jest również możliwe i zwykle odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Operacja usuwa brodawki podczas jednej sesji leczenia.

Lekarz może również zastosować jeden z dwóch miejscowych sposobów leczenia, aby przyspieszyć usuwanie brodawek. Ze względu na siłę tych zabiegów, można je stosować tylko w gabinecie lekarskim. Może minąć kilka zabiegów, aby brodawki zniknęły.

Niektóre eksperymentalne metody leczenia, w tym leczenie interferonem, mogą pomóc osobom, u których inne metody leczenia nie działają.

Perspektywy

Brodawki narządów płciowych czasami znikają bez leczenia. Istotne jest jednak, aby odróżnić brodawki od infekcji, która je powoduje.

HPV jest trwającym przez całe życie, nieuleczalnym stanem. Nawet jeśli znikną brodawki narządów płciowych, niezależnie od tego, czy wynika to z leczenia, czy też z własnej, osoba nadal będzie miała HPV. Oznacza to, że mogą ponownie rozwinąć brodawki narządów płciowych i mogą przenosić wirusa na partnerów seksualnych.

Osoby z brodawki narządów płciowych powinny omówić sposoby zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa u swojego lekarza. Ważne jest, aby ludzie mówili dowolnym partnerom seksualnym o ich statusie HPV.

Like this post? Please share to your friends: