Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy naprawdę możesz używać miodu i cynamonu do odchudzania?

Jeśli chodzi o utratę wagi, wielu pragnie szybkiej naprawy. Wszyscy wiemy, że ćwiczenia i zdrowa dieta to nasze najlepsze zakłady, ale czy są jakieś srebrne kule?

Jednym z najgorętszych trendów odchudzających jest obecnie stosowanie miodu i cynamonu w codziennej diecie. Ludzie używają tej kombinacji w herbacie, jedzą ją prosto lub wykorzystują ją jako dodatek do płatków zbożowych i innych produktów. Ale czy naprawdę możesz schudnąć, jedząc miód i cynamon?

Miód i cynamon

Co jest takiego wspaniałego w miodach?

kochanie

Samo słowo „miód” kojarzy się z miłością, witalnością i zdrowiem. W rzeczywistości miód ma wiele zdrowych właściwości. Na początek miód jest środkiem przeciwdrobnoustrojowym, gdy jest stosowany miejscowo. Oznacza to, że może on zapobiegać infekcjom bakteryjnym, ze względu na swoją grubość, niskie pH i nadtlenek wodoru wytwarzany przez jego enzymy. W rzeczywistości badania wykazują, że jest wysoce skuteczny w leczeniu infekcji ran. Jest także dobry do leczenia oparzeń i jest równie skuteczny jako środek przeciwkaszlowy, jak niektóre leki dostępne bez recepty.

Nie wszystkie miody są równe

Tualang, Manuka, Ulmo i słoweńskie miody mogą przynieść lepsze korzyści zdrowotne innym rodzajom miodu. Większość można kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub w Internecie.

Co jest takiego wspaniałego w cynamonie?

Cynamon

Aromatyczny i aromatyczny cynamon jest co najmniej tak stary jak zapisana historia. Starożytni Egipcjanie używali go do balsamowania, a do czasów Imperium Rzymskiego było ono 15 razy droższe od srebra.

Podobnie jak miód, wiele właściwości leczniczych wiąże się z cynamonem. Badania wykazują, że ma on działanie przeciwbakteryjne, a także przeciwpasożytnicze. Zawiera również przeciwutleniacze, może wspomóc gojenie się ran, a nawet obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Podobnie jak w przypadku miodu, niewiele jest badań wspierających przyjmowanie go w celu zmniejszenia masy ciała.

Prawdziwy cynamon

Cynamon cynamon jest również znany jako prawdziwy cynamon, cynamon ze Sri Lanki i meksykański cynamon. Jest to zaczerpnięte z wewnętrznej kory wiecznie zielonego drzewa powszechnie uprawianego na Sri Lance, znanego jako Cejlon, kiedy znajdowało się pod kontrolą kolonialną.

A co z utratą wagi?

Podczas gdy roszczenia obfitują w funtowe właściwości cynamonu i miodu, badania nad tym połączeniem są niewielkie. Niektóre badania są obiecujące. Na przykład, jedno z badań wykazało, że zastąpienie sacharozy miodem może pomóc w zapobieganiu przybieraniu na wadze, podczas gdy inne wykazały, że może on aktywować hormony hamujące apetyt. Ale żadne badania nie dowodzą jednoznacznie, że cynamon i miód mogą pomóc ci schudnąć.

Środki ostrożności

Jeden popularny rodzaj cynamonu, cynamon Cassia, zawiera znaczne ilości kumaryny. Znalezione w wielu roślinach kumarynę można stosować do leczenia obrzęków lub zatrzymywania wody.

Federalny Instytut ds. Oceny Ryzyka w Niemczech informuje, że nawet niewielkie dawki kumaryny, przyjmowane przez ponad dwa tygodnie, mogą powodować uszkodzenie wątroby, szczególnie u osób, które już cierpią na choroby wątroby.

Czy to oznacza, że ​​powinieneś unikać cynamonu? Nie. Ale jeśli codziennie zażywasz cynamon z miodem, upewnij się, że używasz cynamonu cynamonu, który zawiera znacznie niższe stężenia kumaryny. W postaci sproszkowanej nie można odróżnić dwóch przypraw. Aby upewnić się, że używasz cynamonu Ceylon, może być konieczne zakupienie go ze specjalistycznego dostawcy przypraw, sklepu z naturalną żywnością lub rynku meksykańskiego.

Szybkie rozwiązanie?

Podczas gdy ława przysięgłych wciąż nie pracuje, jeśli chodzi o utratę wagi, codzienna dawka mieszanki – jedna łyżeczka miodu i 1/2 łyżeczki cynamonu w filiżance zielonej herbaty lub przegotowanej wody – będzie co najmniej dobrze smakować.

Like this post? Please share to your friends: