Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy można jeść nasiona granatu?

Granaty są pięknymi owocami, z błyszczącymi czerwonymi „klejnotami” zwanymi arils wewnątrz, zawierającymi słodki, soczysty nektar, który otacza białe nasienie w środku.

Podczas otwierania granatu i uwalniania klejnotów z owoców jest ciężka praca, może być jeszcze trudniejsza przez wypluwanie nasion.

Pomimo niektórych popularnych opinii, nasiona granatu można jeść – i są one również dobre dla ciebie!

Jakie są korzyści zdrowotne?

granat

Granat jest wyjątkowo zdrowym owocem. Wiele osób otwiera je, zbiera ziarno i zjada je w całości.

Inni wysysają sok z każdego z nasion, zanim wyplują biały włóknisty środek.

Ta ostatnia grupa może stracić część korzyści zdrowotnych granatu.

Składniki odżywcze

Granaty są bogate w witaminę C, potas i błonnik. Większość tego włókna znajduje się w białych nasionach ukrywających się pod kieszeniami soku. Zawiera 48 procent zalecanej dziennej dawki witaminy C, ważnej dla różnych funkcji zdrowotnych.

Niskokaloryczne

Dzięki 234 kaloriom w całym granacie jest to żywność o stosunkowo niskiej kaloryczności. To czyni je pyszną i idealną przekąską dla każdego, kto obserwuje swoją wagę.

Przeciwutleniacze

Nasiona granatu zawierają dużą liczbę przeciwutleniaczy, które pomagają chronić organizm przed stanem zapalnym i wolnymi rodnikami. W skórce występują również przeciwutleniacze, choć niewiele osób je skórki z granatów. Te przeciwutleniacze, określane jako polifenole, obejmują garbniki, flawonoidy i antocyjany.

Jedynym potencjalnym zagrożeniem dla granatów jest ryzyko, jakie stwarza ono dla psów. Niektóre psy mogą doświadczać ekstremalnego stresu trawiennego ze względu na garbniki i kwasy w owocach granatu. Więc trzymajcie je z daleka od Fido!

4 sposoby na maksymalne wykorzystanie granatów

W Ameryce Północnej najprawdopodobniej znajdziesz owoce granatu od późnego lata do wczesnej zimy, kiedy owoce są w sezonie. Jednak niektórzy kupcy sprowadzają granaty z półkuli południowej, oferując je przez cały rok.

Nasiona granatów rozgrzewających mogą pozbyć się ich aromatu, dlatego najlepiej je jeść świeże i surowe lub jako dodatek.

1. Wybierz właściwe

Wybór dojrzałych granatów jest stosunkowo łatwy, ponieważ te, które można znaleźć w lokalnych sklepach spożywczych, są zbierane, gdy są dojrzałe. Owoce powinny być ciężkie, a skóra powinna być jędrna. Małe zadrapania na powierzchni nie wpływają na owoce w środku, więc nie oceniaj granatu za jego pokrytą bliznami skórą!

2. Scoop w prawo

Jedzenie granatu może być nieporządnym przedsięwzięciem, ale staje się bardziej żywe, kiedy faktycznie zjesz całe ziarno. Zacznij od przecięcia owoców na pół. Następnie wyłóż małe czerwone klejnoty do miski. Możesz dodać nasiona do sałatek, jogurtów, płatków owsianych, deserów lub cokolwiek chcesz!

3. Zrób je na końcu

Czy kupiłeś za dużo granatów do jedzenia na jednym posiedzeniu? Możesz zapisać nasiona, rozkładając je na blasze do pieczenia i zamrażając je przez dwie godziny. Następnie przenieś je do worków do zamrażarki i włóż z powrotem do zamrażarki. To sprawi, że będą trwały do ​​jednego roku.

4. Sok!

Możesz również soku z granatów i zaoszczędzić sobie kosztów zakupu w butelce. Dodatkowo, wcześniej butelkowany sok z granatów może zawierać różnego rodzaju inne składniki, w tym dodatek cukru i sodu.

Użyj sokowirówki lub po prostu wyciśnij owoce, oddzielając włókna sitkiem. Użyj tego soku, aby zrobić coś orzeźwiającego i pysznego, na przykład ten przepis na granat z bazylii granatu! Sok można przechowywać w lodówce przez okres do trzech dni lub przechowywać w zamrażarce przez okres do sześciu miesięcy.

5. Kupuj nasiona na własną rękę

Możesz kupić nasiona granatu i uzyskać wiele zalet przeciwutleniaczy bez konieczności zbierania i przechowywania. Stamtąd można je wykorzystać w szeregu dań gotowanych i zimnych jako dodatek.

Kliknij tutaj, aby kupić nasiona granatu w Internecie. Pamiętaj, że kliknięcie tego linku przeniesie Cię do witryny zewnętrznej.

Zalecana dzienna ilość

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zaleca, aby osoba spożywała 2 filiżanki owoców dziennie. Granaty i ich nasiona są gęstym i niskokalorycznym sposobem na zbieranie substancji odżywczych. Można je kupić w wielu sklepach spożywczych, a także w Internecie.

Na wynos

Granaty zawierają zarówno korzyści zdrowotne, jak i historię. Pomimo przekonań przeciwnych, nasiona wewnątrz są zarówno łagodne, jak i dobre dla ciebie. Więc następnym razem, gdy będziesz miał dostęp do tego „owocu raju”, nie będzie plucia!

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: