Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Poziom cholesterolu związany z depozytami mózgu, które powodują chorobę Alzheimera

Wysoki poziom dobrego i niskiego poziomu cholesterolu nie tylko jest korzystny dla serca, ale także dla mózgu, sugeruje nowe badania opublikowane w 2008 roku.

Lider badań Bruce Reed, profesor neurologii na University of California (UC) Davis, i dyrektor stowarzyszenia Alzheimer’s Disease Center, mówi:

„Nasze badanie pokazuje, że zarówno wyższy poziom HDL – dobry – jak i niższy poziom LDL – zły cholesterol we krwi mają związek z niższymi poziomami złogów amyloidu w mózgu.”

Wyjaśnia, że ​​chociaż mamy już długoletnie dowody na podwyższony cholesterol związany z większym ryzykiem rozwoju choroby Alzheimera, to ich badania jako pierwsze łączą ją z blaszkami amyloidowymi w mózgach żywych ludzi.

Prof. Reed mówi:

„Niezdrowe wzorce cholesterolu mogą bezpośrednio powodować wyższy poziom amyloidu, który przyczynia się do rozwoju choroby Alzheimera, w taki sam sposób, w jaki takie wzorce sprzyjają chorobom serca”.

Wynik testu krwi dla cholesterolu

Uczestnikami badania było 74 mężczyzn i kobiet w wieku 70 lat i starszych, którzy uczęszczali do Centrum Chorób Alzheimera, klinik udarowych i ośrodków opieki społecznej.

Grupa obejmowała trzy osoby z łagodną demencją, 38 z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi i 33, które były poznawczo normalne.

Wszyscy uczestnicy mieli badania krwi na czczo i przeszli skany PET mózgu, gdzie płytki amyloidowe zostały wyróżnione za pomocą radioaktywnego znacznika, który się z nimi wiąże.

Kiedy przeanalizowali wyniki badań krwi i skany mózgu, naukowcy odkryli, że wyższe poziomy „złego” cholesterolu (LDL) i niższe poziomy „dobrego” cholesterolu (HDL) są powiązane z większą liczbą blaszek amyloidowych w mózgu.

Odkrycia były niezależne od wieku lub obecności wariantu E4 genu ApoE, który był powiązany z niektórymi postaciami Alzheimera.

Kontroluj poziom cholesterolu, aby zachować zdrowie mózgu w późniejszym okresie życia

W Stanach Zjednoczonych poziom 60 miligramów (mg) cholesterolu HDL na decylitr (dL) krwi lub wyższy jest uważany za ochronny wobec choroby serca, a dla cholesterolu LDL poziom 100 mg / dl jest uważany za optymalny, z 70 mg / dL lub niższy zalecane dla osób o bardzo wysokim ryzyku choroby.

Współtwórca badania Charles DeCarli, również profesor neurologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis i dyrektor Centrum Chorób Alzheimera, twierdzi, że ich odkrycia są „sygnałem ostrzegawczym”, ponieważ nie tylko ludzie mogą poprawić swoje zdrowie w późniejszym okresie życia. kontrolowanie ich ciśnienia krwi, ale także poprzez kontrolowanie ich cholesterolu:

„Jeśli masz LDL powyżej 100 lub HDL, który jest mniejszy niż 40, nawet jeśli bierzesz statynę, chcesz upewnić się, że dostaję te numery do wyrównania. Musisz dostać HDL w górę i LDL w dół . „

Wytyczne wydane niedawno przez amerykańskie organy eksperckie sugerują, że należy obniżyć docelowe wartości LDL w odniesieniu do zdrowia serca.

Prof. Reed uważa jednak, że ich odkrycia wskazują na wyjątek od starego powiedzenia, które mówi, że to, co dobre, jest dobre dla serca:

„Badanie to stanowi powód do dalszego leczenia cholesterolu u osób, które rozwijają utratę pamięci, niezależnie od obaw dotyczących ich układu krążenia”.

„Sugeruje to również metodę obniżania poziomu amyloidów u osób w średnim wieku, gdy zaczyna się taki rozwój. Jeśli modyfikowanie poziomu cholesterolu w mózgu we wczesnym okresie życia okazuje się zmniejszać ilość złogów amyloidu w późnym wieku, możemy potencjalnie uzyskać znaczącą ilość amyloidu. różnica w zmniejszaniu rozpowszechnienia choroby Alzheimera, cel ogromnej ilości badań i wysiłków związanych z rozwojem leków. „

Według American Heart Association, czynniki, które można kontrolować poprzez zmiany w stylu życia, takie jak dieta, waga, aktywność fizyczna i narażenie na dym tytoniowy, wszystkie poziomy cholesterolu wpływ osób.

W 2010 r. Badacze w Austrii odkryli, że dieta o wysokim poziomie cholesterolu wytwarza braindamage u szczurów podobne do choroby Alzheimera.

Like this post? Please share to your friends: