Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Olej kokosowy do opalania: czy to działa?

Istnieje wiele roszczeń zdrowotnych i zdrowotnych związanych z olejem produkowanym z orzechów kokosowych. Niektóre z tych roszczeń obejmują zwiększenie utraty wagi, obniżenie poziomu cholesterolu i zwiększenie poziomu energii.

W tym artykule przyjrzymy się, czy olej kokosowy może pomóc w złagodzeniu oparzeń słonecznych.

Czym jest olej kokosowy?

olej kokosowy

Orzechy kokosowe są owocami tropikalnymi, których produkty są szeroko stosowane do celów kosmetycznych, kulinarnych i leczniczych.

Ludzie, którzy żyją w tropikalnych regionach świata, od dawna stosowali olej kokosowy jako środek nawilżający. Wraz z rosnącym zainteresowaniem konsumentów produktami naturalnej piękności, olej kokosowy jest obecnie wprowadzany do wielu komercyjnych produktów do pielęgnacji włosów i skóry.

Olej kokosowy produkowany jest z tak zwanego mięsa owocu kokosowego. Aby uzyskać rafinowany olej kokosowy, mięso z owoców jest suszone przed ekstrakcją oleju. Olej jest następnie bielony i dezodoryzowany w celu usunięcia zanieczyszczeń i zapachów.

Dziewiczy olej kokosowy jest mniej przetworzony i może być wytwarzany z mleka kokosowego lub świeżego mięsa kokosowego. Nie jest bielona ani dezodoryzowana.

Nutritionally, olej kokosowy jest prawie 100 procent tłuszczu, 90 procent z nich jest tłuszczem nasyconym.

Korzyści z oleju kokosowego na oparzenia słoneczne

spalona słońcem skóra

Olej kokosowy jest często cytowany jako naturalny środek na oparzenia słoneczne. Jednak do tej pory nie przeprowadzono zbyt wielu badań naukowych, aby wspomóc stosowanie oleju kokosowego jako metody na oparzenia słoneczne.

Olej może jednak pomóc złagodzić niektóre objawy związane z poparzeniem słonecznym, takie jak suchość i swędzenie.

Poniżej wymienione są niektóre korzyści skóry z oleju kokosowego, które mogą pomóc złagodzić oparzenia słoneczne:

Wilgoć

Wysoka zawartość tłuszczu w oleju kokosowym sprawia, że ​​jest to dobry środek nawilżający. W jednym badaniu porównano olej kokosowy i olej mineralny, jako zabieg dla osób o bardzo suchej skórze.

Oba oleje pomogły poprawić wilgotność skóry, gdy były nakładane dwa razy dziennie. Po 2-tygodniowym okresie badania okazało się, że olej kokosowy jest bardziej skuteczny.

Jednak potrzeba więcej badań, aby potwierdzić skuteczność oleju kokosowego, jako zabieg dla suchej skóry.

Anti-swędzenie

Oparzenia słoneczne mogą powodować swędzenie skóry. Chociaż egzema jest niezwiązana z poparzeniem słonecznym, to inny stan, który powoduje suchą, swędzącą skórę. Wyprysk występuje częściej u dzieci niż u dorosłych, a olej kokosowy był badany jako potencjalne leczenie.

Dziewiczy olej kokosowy i olej mineralny zostały porównane jako zabiegi w badaniu dzieci z łagodną do umiarkowanej egzemą. Około 1 łyżeczki oleju naniesiono na skórę dzieci dwa razy dziennie przez 8 tygodni.

Stwierdzono, że dziewiczy olej kokosowy był znacznie skuteczniejszy niż olej mineralny. Ponad 90 procent dzieci w grupie z pierwszego tłoczenia oleju kokosowego miało umiarkowaną lub doskonałą poprawę egzemy.

W oparciu o powyższe wyniki olej kokosowy może potencjalnie złagodzić swędzenie skóry spowodowane poparzeniem słonecznym.

Przeciwzapalne

Dziewiczy olej kokosowy jest źródłem przeciwutleniaczy. Ponieważ przeciwutleniacze są znane w zwalczaniu stanów zapalnych, olej kokosowy z pierwszego tłoczenia może zmniejszyć stan zapalny skóry związany z poparzeniem słonecznym.

Badania na szczurach wykazały, że olej kokosowy z pierwszego tłoczenia był tymczasowo w stanie zmniejszyć obrzęk spowodowany stanem zapalnym. Te same badania wykazały również, że olej kokosowy z pierwszego tłoczenia zmniejszył gorączkę u szczurów i mógł zapewnić im ulgę w bólu.

Jak używać oleju kokosowego do opalania

Wybierz tłoczony na zimno olej kokosowy do użytku na skórze. Metody przetwarzania, w których wykorzystuje się ciepło lub chemikalia, niszczą niektóre składniki oleju kokosowego, które mogą być pomocne w opalaniu skóry.

Olej kokosowy nie powinien być pierwszym krokiem w leczeniu oparzeń słonecznych. Amerykańska Akademia Dermatologiczna zaleca najpierw kąpiel w chłodnej wodzie w celu zmniejszenia ciepła spowodowanego oparzeniem słonecznym, a następnie nałożenia balsamu na skórę.

Według Skin Cancer Foundation, balsamy na bazie oleju mogą powodować spalanie skóry na słońcu w celu zatrzymania ciepła, co może pogorszyć poparzenie. Z tego powodu może pomóc odczekać co najmniej 1 dzień po oparzeniu przed nałożeniem oleju kokosowego na skórę spaloną słońcem.

Gdy skóra zacznie się regenerować, można na nią nałożyć olej kokosowy, jako środek nawilżający. Olej kokosowy można nanosić sam lub w połączeniu z innym środkiem łagodzącym skórę, takim jak para kropli olejku lawendowego lub żelu Aloe Vera.

Aby zmniejszyć stan zapalny, można na skórę nanieść krem ​​hydrokortyzonowy lub przyjmować leki przeciwzapalne doustnie.

Nawodnienie jest również bardzo ważne, ponieważ skóra spalana przez słońce pobiera wodę z innych części ciała.

Pęcherze są oznaką poważnego oparzenia słonecznego i nie należy stosować oleju kokosowego. Oparzenie słoneczne, które powoduje pęcherze, jest uważane za oparzenie drugiego stopnia. i ludzie powinni skontaktować się z lekarzem, jeśli pęcherze są rozległe lub towarzyszą im inne objawy, takie jak dreszcze, ból głowy lub gorączka.

Jak zapobiegać oparzeniom słonecznym

krem do opalania

Zapobieganie poparzeniom jest bardzo ważne, aby zmniejszyć ryzyko niektórych rodzajów raka skóry. Według American Cancer Society, zachorowalność na raka skóry rośnie i jest obecnie najszerzej diagnozowanym rakiem w Stanach Zjednoczonych.

Najlepszym sposobem na uniknięcie poparzenia słonecznego jest nosić krem ​​przeciwsłoneczny, który blokuje szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV). Produkty o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF) lepiej chronią skórę przed poparzeniem słonecznym.

Niektóre produkty ochrony przeciwsłonecznej zawierają oleje, a same oleje mogą przyczyniać się do liczby SPF. Jedno z badań wykazało, że olej kokosowy ma SPF około siedmiu. Był to drugi najwyższy SPF testowanych olejów. Najpierw pojawiła się oliwa z oliwek o nieco wyższym SPF niż olej kokosowy.

Sposoby zapobiegania poparzeniom słonecznym obejmują:

  • ograniczenie czasu na słońcu, podczas najgorętszych godzin dnia
  • noszenie odzieży i kapeluszy chroniących skórę przed słońcem
  • stosowanie ochrony przeciwsłonecznej odpowiednio i regularnie
  • nie korzystamy z łóżek do opalania

Wybierając krem ​​przeciwsłoneczny, American Academy of Dermatology zaleca wybór takiego, który zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV o szerokim spektrum działania. Ten warunek oznacza, że ​​chroni skórę przed promieniami UVA i UVB.

Promienie UVA są odpowiedzialne za powodowanie bardziej poważnych uszkodzeń skóry, ale promienie UVB są bardziej narażone na oparzenia słoneczne.

Filtr przeciwsłoneczny powinien być również wodoodporny i mieć minimalną wartość SPF 30.

Filtr przeciwsłoneczny powinien być używany bez względu na porę roku. Chmury i okna nie zapewniają ochrony przed promieniami UVA. Dodatkowo woda, w tym w postaci śniegu i piasku, powiększa efekt promieni UV.

Filtr przeciwsłoneczny należy umieścić na 15 do 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, a następnie co 2 godziny. Jeśli ktoś wejdzie do wody lub potu, konieczne może być ponowne nałożenie kremu przeciwsłonecznego wcześniej.

Ważne jest, aby pozostać na szczycie środków zapobiegawczych, ponieważ oparzenia słoneczne nie są zwykle widoczne przez 3-4 godziny po wystąpieniu uszkodzenia. Pełny stopień oparzenia słonecznego może nie być widoczny do 24 godzin po uszkodzeniu.

Like this post? Please share to your friends: